Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Irreális elvárás egy lány/nő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Irreális elvárás egy lány/nő felé, hogy ő adja meg az érzelmi biztonságot a férfi számára?

Figyelt kérdés
Nem pontosan tudom megfogalmazni, hogy mégis mire gondolok.. De leírva talán olyasmire, hogy nem kell attól rettegni, hogy hazaérve nem lesz ott, nem kell attól félni, hogy az egyik napról a másikra elveszítjük a másikat mert szakítunk.. nem kell attól félni, hogy nem fog segíteni, ha szükségünk van rá. Ilyesmikre gondoltam. Amolyan biztos pont az életünkben, akire számíthatunk, aki szeret és akinek sírhatunk.

#A_jó_kapcsolat_alapja_a_finom_mákostészta
2018. jún. 30. 07:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
43%
Ez nem olyan mint egy szep vaza,amit megveszel,leteszel egy biztos helyre es ott lesz az idok vegezeteig NEKED,garantaltan uabban a formaban es parameterekkel. Minden es mindenki folyamatosan valtozik. Darwin szerint a tuleles kulcsa az alkalmazkodas a valtozasokhoz, adaptacio. A sajat erzelmi biztonsagodert csak te vagy felelos, onnantol h bejon egy masik tenyezo az egyenletbe, mar bmikor borulhat minden es ezt el kell fogadni. A masik embernek is van sajat akarata,erzesei,toled fuggetlen elete,dontesei es erik rajtad kivul is behatasok.Ezek tukreben cselekszik es neha bizony bmennyire is szereted, bmennyire is apolod a kapcsolatot, donthet ugy h o mar nem akar a biztos pontod lenni. Es akkor elsiratod es mesz tovabb. Vagy kialakitasz egy egytenyezos eletet v bevallalod a kovetkezot es a kockazatot h lehet h ujra igy jarsz. (En total ugy elek mint az elozo kapcsolatomban,az elso elhagyott mert masra vagyott, a masodik a heten 2 rozsacsokrot hozott es naponta elmondja h mennyire szeret (4ev utan is), egyszeruen annyi tortent h o jobban passzol hozzam. De soha nem tudhatom h o nem fog elhagyni,nem szenved balesetet,tole fuggetlenul is eletkepesnek es kiegyensulyozottnak kell lennem. (Plane h mar tudom mennyire tud fajni az h epitettem egy eletet vkire aki kiszallt belole.)
2018. jún. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem irreális elvárás! Manapság semmi sem garantálja, hogy a barátnőd/feleséged otthon lesz amikor hazamész, és hogy nem csal meg, amíg te kettőtökért gályázol. Számítani egy nőre, hogy majd mögötted áll és támogatni fog, az nagy csacsiság lenne. Egy férfi CSAKIS magára számíthat, ha boldogulni akar az életben. Egy nőre csak addig lehet "számítani", amíg a férfinak jól megy a sora. Ha már nem megy olyan jól, vagy problémái vannak, a nő egyből más felé kezd el kacsingatni, hiszen a nő szemében egy férfi akkor már unalmas, meg egy lúzer. Tudod: "ne félj még engem látsz, mert ha baj van engem úgyse látsz". Na kábé így lehet számítani egy nőre. No meg úgy, hogy: "tudod drágám, az utolsó filléredig melleted vagyok..." ;) Szóval erre készüljön fel minden férfi, és akkor sokkal kevesebb csalódás fogja érni az életben. Fölösleges illúziókban ringatnia magát.
2018. jún. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
53%
Minden normális párkapcsolat így működik srác. Legyen jó emberismereted és kevésbé érnek meglepetések. Tudj adni a másiknak érzelmeiből, törődésedből, mindenből, amivel csak többé teszed őt, de tudj elkülöníteni is vészesebb időkre az érzelmeidből, pozitív életszemléletetedből saját magadnak. Kicsit nekem olyan férfiatlannak, tutyi-mutyinak tűnsz, hidd el, ez nem vonzó a nők számára, ráadásul ez a névválasztás... Fel akarod hívni magadra a figyelmet, tudom. De ne a nyavalygással, meg fura névvel tedd!
2018. jún. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
29%
Mindennek alapja a hagyma!
2018. jún. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
45%
Konkrétan mit vársz el a lánytól? Mit tegyen õ? Mert itt csak a te érzéseidrõl írtál, ami a lány cselekvéseitõl függetlenek is lehetnek... mert hát van aki akkor is fél, ha mások semmi okot nem adtak erre........
2018. jún. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem akarom magamra felhívni a figyelmet..


Nem várok el különösebben semmit, csak azt, hogyha kell akkor legyen mellettem és támogasson, vigasztaljon meg.


Én próbálnám ezeket kölcsönösen megadni a számára.

2018. jún. 30. 09:11
 7/18 A kérdező kommentje:
Olyan dolgokra is gondoltam, ha nagyon rossz napom volt akkor hazaérve ő ott van és segít könnyíteni azon, hogy mindent rossznak érzek.
2018. jún. 30. 09:15
 8/18 anonim ***** válasza:
54%

Érzelmi biztonság ebben az országban? :DD


Egy átlag ember az átlag keresetéből soha sem fog tudni házat venni/építeni hitel nélkül. Szóval amíg "nyomorban" élnek az emberek és luxus gyereket vállalni, addig nem nagyon lehet érzelmi biztonságra számítani, mert még az anyagi biztonság sincsen meg sokaknak. Nagyon jól látszik az embereken, hogy milyenek, hogyha a megélhetésük sincsen rendesen biztosítva.


Egy fejlettebb országban talán nem lenne irreális elvárás, de mi legalább 50 évvel el vagyunk maradva és akkora rés van a felső és alsó réteg között, mint amilyen messze van kelet nyugattól. Nagyon anyagiasak a magyar emberek, ami érthető, de érzelmi biztonságra így nem nagyon lehet számítani.

2018. jún. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Tudom mire gondolsz. Nem irreális, csak nagyon kevés ember képes erre. Évekig voltam szingli, mert ezt kerestem férfiban (és gondolom, női fronton sem jobb a helyzet). Teljesen alap dolog olyan embert akarni, aki kiszámítható, aki nem hoz boldogság és nyugalom helyett drámát az életedben, aki kimutatja konstans az érzelmeit és akiről mindig tudod, hányadán állsz. Aki nem tol gyerekes játszmákat azzal, hogy úgy tesz, mintha meginognának az érzelmei csak azért, hogy kicsikarjon valamit és manipuláljon, hanem képes úgy tálalni a problémáit veled kapcsolatban, hogy "igen, szeretlek, de igen, ez és amaz engem zavar és ettől nem foglak kevésbé szeretni, de azt akarom, hogy dolgozz velem össze és változtassunk rajta, hogy együtt jobb legyen", és aki nem játszik a tűzzel, megalázva téged és pengeélen táncolva a hűség és a hűtlenség között.



Nézd, a legtöbb ember borzasztó sérült és beteg érzelmi szempontból. Logikai szempontból és tudásra lehet, hogy a topon van, mert a társadalmunk azt jutalmazza, míg az érzelmi intelligenciát betemeti karrierizmussal, siker -és énorientáltsággal. Keress olyat, aki jól funkcionál érzelmi szempontból is, azzal nem kell ezt játszanod. Mert ilyet csak egy önmagában is bizonytalan, önmagát nem ismerő ember művel.


Sok szerencsét! :)

N

2018. jún. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%

#7 #8 Az oké, hogy elvárod, hogy olyan nōd legyen, aki inkább támogat, mintsem leszól, az amolyan “kedves lányka” féle, az a típus, akinek legtöbbször kedves szava van másokhoz.

Az nem biztos, hogy oké, ha elvárod, hogy mindig ott legyen otthon neked, amikor akarod, ne legyen saját élete meg saját programjai, hogy csak rád fogyeljen, semmi másra.

2018. jún. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!