Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet reagálni a kéretlen,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet reagálni a kéretlen, de nem egyértelmű ismerkedési szándékkal?

Figyelt kérdés

Kedves nőtársaim, mit lehet reagálni egy olyan ismerkedési, közeledési szándékkal, ami annyira félszeg, hogy még pont nem egyértelmű?

Van egy kollégám a munkahelyemen, aki folyamatosan valahogy véletlenül arra jár, amerre én, jópofáskodik, egyszóval ismerkedni szeretne (csak velem ilyen), de még pont nem elég egyértelműen ahhoz, hogy legyen valami alapon elküldeni a fenébe.

Egyértelmű alatt azt értem, hogy például elkéri a számomat.


Én a legtöbb emberrel barátságos vagyok, de nem túlságosan. Nem terveztem ezen változtatni, mert nem tudom, mi a baj azzal, ha valaki udvarias, barátságos, talán a másik félnek kellene felfognia helyesen az igen/nem jelzéseket.

Talán az én részem annyi a helyzetben, hogy a barátságos viselkedésemet vette zöld jelzésnek, azonban utána, mikor nekem ez kezdett sok lenni, mert nem érdekel az illető és elkezdtem távolságtartóbban viselkedni vele, akkor sem vette a lapot és azóta sem áll le.


Hozzáteszem nem zaklatás amit csinál, de nekem túllép a tűréshatáromon és egy olyan viszonyon, amit az ember olyanokkal tart fenn, akiket nem szándékozik megismerni, egyszóval kényelmetlen helyzet.



2018. júl. 18. 14:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Ne nézz rá, akkor se ha beszélsz vele, próbáld levegőnek nézni őt, ha odamegy hozzád fordíts hátat, vagy menj el onnan, stb.
2018. júl. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az a probléma, hogy ezt nem is lehet nyíltan megbeszélni, hiszen ő nyíltan semmit nem csinál... Pedig a legrövidebb út lenne megmondani, hogy te figyelj, nem akarok ismerkedni, nem játszmázni.
2018. júl. 18. 15:06
 3/11 anonim ***** válasza:
11%
Ha ennyire nem egyértelmű, nem lehet hogy nem is akar semmit? Vagy lehet arra vár, hogy te is lépj valamit és neki legyen nagyobb bátorsága? Nézd mondom levegőnek, ne törd magadat rajta. Ő lány vagy fiú?
2018. júl. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Elég egyértelmű sajnos, hogy igen, férfi az illető. Gondolom olyan fajta, aki sose veszi észre, mikor zavar valahol, elfogadom, hogy vannak ilyenek, de ez a másik félnek elég kellemetlen, én akivel nem akarok ismerkedni, attól nem szeretem az ilyen fajta közvetlenséget.

Én is barátságos vagyok, de van különbség a barátságos és a rámenős viselkedés között.


Nem foglalkozom vele, ez a legjobb módszer úgy tűnik akkor, de engem akkor is zavar. Nem vagyok egy mindenkivel viháncoló nő egyébként, megválogatom, kiket engedek magamhoz közelebb.


Ez viszont lehet az én gondom, de másokat az ilyen nem zavar?

2018. júl. 18. 15:17
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Hogy legyen valami alapod elküldeni a fenébe??! Csak mert ismerkedni szeretne veled? Hát te aztán baromira kedves meg barátságos lehetsz, valóban...
2018. júl. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondj valami tipikus női szöveget pl: "koccolj innen lúzer p.cs". Ne félj utána ő fog téged elkerülni.
2018. júl. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%

"Elég egyértelmű sajnos, hogy igen, férfi az illető."


Mitől lenne az? Ezt főleg nők szoktál csinálni, utána meg durcizni, meg a férfi(aka)t hibáztatni, ha nem jön össze.

2018. júl. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Elég egyértelmű, hogy igen = a közeledési szándék

férfi az illető azt külön írtam


Nem úgy értettem, hogy elküldeni a fenébe, ez csak egy kifejezés volt részemről, hanem hogy megmondani neki, hogy nem érdekel.

2018. júl. 18. 16:23
 9/11 anonim ***** válasza:
65%

Ezt igazából pasiktól kellene kérdezned, bár az igaz, hogy akkor sem fogsz normális választ kapni, szal tökmindegy...

Az van, hogy ilyenkor nem tudsz jól kijönni a helyzetből.

Ha elmondod neki, hogy mi a szitu, akkor azt fogod megkapni, hogy “de ő nem is, te értetted félre” (még akkor is, ha kb. a hasadig áll a farka egy sima csevej közben), vagy a klasszik “ne gondold, hogy te olyan jó nő vagy, hogy...” (hiába nem gondolod...)-dumát. Ha viszont megvárod az egyértelmű kezdeményezést, hogy végre legyen alapod visszautasítani, akkor meg az lesz, hogy feleslegesen hülyítetted őt egész ideáig.

Szal... mivel ígyse-úgyse lehet normálisan kijönni ilyen helyzetből, én alkalomadtán az első verziót gyakorlom. Oké, kihoz a saját szemszögéből hülyének vagy beképzeltnek, de legalább le van zárva a téma, és nem mellesleg jóval kevesebb időbe/energiába kerül, mint akár hónapokig várni, h kimondja végre, mialatt folyton oda kell figyelni, h még véletlenül se legyél vele normálisan kedves, mert egy félmosolyt is félreértelmez, ill. az ebben az időszakban a magától lekopás reményében megjátszott bunkózás sem túl szívderítő tevékenység sem neked, sem neki...

Szal én ezt tudom tanácsolni, inkább lekoptatnám még most, szépen eljátsszuk, hogy de ő nem és én értettem félre, oké, de aztán “furcsa módon”, hiába “amúgy sem akart volna semmit”, valahogy mégis lekopik, miután egyértelmű lett, h nem... oszt utána béke van.

2018. júl. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%

Ha OBJEKTÍVE a te állításod szerint sem zaklat és nem nyomul, de úgy érzed, hogy ezzel túllép a te egyéni SZUBJEKTÍV tűréshatárodon és megismerni sem szándékozol, akkor ezt tisztázd vele.


Zavar a helyzet, de nincs gerinced, hogy ezt tisztázd vele.

Saját bevallásod szerint is csak félszegen jópofáskodik, nem nyomul, simán lehet, hogy te érted félre.


Minél tovább vársz ezzel, annál kellemetlenebb konfliktus fog eszkalálódni.


Ne legyél gyökér. Tisztázzátok.

2018. júl. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!