Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg fel vannak cserélődve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg fel vannak cserélődve a nemi szerepek vagy csak kiegyenlítődtek, ezt hogy látjátok?

Figyelt kérdés

Már egyre több embertől hallom azt, hogy fel vannak cserélődve a nemi szerepek, de én inkább úgy látom, hogy csak kiegyenlítődtek. Mivel már nincsenek nagyon nemi szerepek így a férfinek nem kell egyedül eltartania egy családot, nem kell intelligensebbnek lennie, kimutathatja az érzelmeit, sírhat míg egy nőnek nem kell egész nap házimunkát elvégeznie, tanulhat és lehet véleménye. Igaz még meg maradtak ezek a szerepjegyek, de úgy érzem jobb, mint régebben amikor mindkettejüknek voltak kötelessége.


Azt látom, hogy sok férfi azon sajnáltatja magát, hogy ennek a rendszernek a vesztesei, mert úgy látják, hogyha egy nő dolgozik eltartja magát akkor nem érzik magukat szükségesnek, mert nincs mire felnézni. Nagyon nem tudok ezzel egyetérteni, mert ha lenne egy olyan barátnőm, aki esetleg több pénzt keresne nálam és több dologban intelligensebb lenne, akkor nem érezném azt, hogy emiatt kevésbé néz fel rám és nem érezném magam kevésbé férfinek. A felnézni valakire azt jelenti, hogy tiszteljük a másikat és nem a csak az anyagi dolgokra lehet felnézni, hanem szinte bármire. Az fontosabb, hogy két ember jól érezze magát, szeressék, tiszteljék egymást, békében éljenek és nem az, hogy előírt szerepként kéne élniük.


2018. szept. 25. 18:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól látod!

Nőként írom ezt.

2018. szept. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Egyáltalán nem cserélődtek fel, de még csak ki sincsenek egyenlítődve, messze vagyunk még attól.

A nőknek meg a férfiaknak is ugyan úgy megvannak a társadalmi nemi szerepeikből adódó pozitív/negatív dolgaik.

Ezzel csak frusztrált, looser férfiak/nők/idősebb emberek szeretnek riogatni, akik nem kellenek senkinek, irigykednek a fiatalabbakra stb.

2018. szept. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
26%

"ha lenne egy olyan barátnőm, aki esetleg több pénzt keresne nálam"


Ilyen nem történne meg, pont azért, mert nincs egyenlőség. :D

2018. szept. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
Mindig voltak agglegények és macskásnők, nem értem hol a megcserélődés.
2018. szept. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem ami fucsa manapság:

-Csaj hív f@$zit randira

-Nő kéri meg a pali kezét

-Első randin qrás mert ne raboljuk egymás idejét ha nem stimmelünk, kérdés hogy tudsz-e úgy teljesíteni mint mikor hetekig vágyakozol full szerelmesen és végre megtörténik?

2018. szept. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

Hát igen, nehéz azt elfogadni, hogy az előrejutáshoz már nem elég az, hogy egy farok van a lábad között, mert már nincsenek a nők bekényszerítve a konyha, meg a felmosovödör közé, hanem tanulnak, és ha kobbak, bizony leelőzik a férfiakat. A normálosabb férfiakat ez nem zavarja, tudják, hogy nem attól lesznek férfiak, hogy előnyből indulhattak régen bármiért, tudják, hogy érnek valamit és ezt nem a nők letaposása révén mutatják meg. A többi pedig ezen az oldalon ír ki nőgyűlölő kérdéseket, amin csak sajnálkozni tudok, mert borzasztó életük lehet.

N

2018. szept. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%
3.: de bizony, megtörténik. Anyum majdnem a háromszorosát kereste az apum fizetésének, aki emiatt súlyos kisebbségi komplexusban szenvedett, nem tidta feldolgozni, hogy nem úr-asszony viszony van, hanem partner-partner kellene, hogy legyen. Emiatt váltak el.
2018. szept. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Félve nyitottam meg a kérdést, de nagyon örülök, hogy megtettem. Teljesen egyetértek veled, Kérdező. Örülök neki, mikor az emberek észreveszik, hogy ebből a szemszögből is meg lehet (és érdemes) közelíteni a témát. Személyes tapasztalatom szerint a negatív szemlélet nem feltétlen az idősebb generációtól származik, hanem inkább a 20-asok, 30-asok beszélnek erről károgva (és ezért látok ennyi rossz kapcsolatot körülöttem).

Ez a hozzáállás, amikből soroltál, amik ténylegesen kiegyenlítik a régi ellentéteket, és valóban partnerré teszik a másikat, sokkal kiegyensúlyozottabb és egészségesebb kapcsolatokat eredményeznek hosszútávon. Hogy rövidre fogjam, mert erről sokat lehetne beszélni: igen, inkább kiegyenlítődnek a szerepek, nem pedig felcserélődnek. Egyébként is rég rossz, mikor valaki nem megfelel egy szerepnek, hanem megjátssza, mert neki az "kötelező", és ennek az elhagyásával jelentős tehertől szabadul meg az egyén.

23/l

2018. szept. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2-esnek igaza van! Nincs ez még így.
2018. szept. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

Sajnos a mai korszellem az, hogy anyagiak miatt kell felnézni másra.

Nekem sincsenek ilyen komplexusaim, hogy többet kéne keresnem a nőnél, értékesebb papírjaimnak kell legyen, de sok a nőnél vonzalm a férfi felé nagyon erősen számít, mert ők fel akarnak nézni a férfira (aki ledominálja őket). Ha nem tudnak, akkor elveszik a vonzalom, és friendzone.

Ezért adják elő a férfiak a nagymenőt, miközben a fele se igaz...

2018. szept. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!