Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért pocsékoljátok el a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért pocsékoljátok el a földi életetek idejét arra, hogy külső körülményekből származó élvezetekbe kapaszkodtok?

Figyelt kérdés
Párkapcsolat, sok pénz vagy különböző élvezeti szerek megszerzése helyett miért nem arra koncentráltok inkább, hogy megismerjétek önmagatokat és létezésetek valódi célját, okát?
2019. máj. 28. 13:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Miből gondolod, hogy a kettő kizárja egymást és nem csinálom mindkettőt?
2019. máj. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

#1

Onnan, hogy egy bizonyos szint után nincs szükséged semmire, mivel nincsenek vágyaid sem. De ahhoz, hogy ne legyenek vágyaid, először meg kell hoznod a döntést, hogy föléjük emelkedsz. Minél többször megtörténik, annál jobban a valóságoddá válik. Tehát paradoxon, amit mondasz. Mintha a rendőr megpróbálná elkapni a gyújtogatót, miközben maga a gyújtogató.

2019. máj. 28. 13:09
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

#2: Rendben. Hogy bizonyítsd az állításod, légyszi, gyere vissza és válaszolj azután, miután egy hétig nem ettél semmit.


Te fogtad és simán a vágyakat negatívnak állítottad be. Eldöntötted, hogy ez egy fix igazság, függetlenül attól, hogy más mit gondol vagy csinál. A gáz az, hogy semmiféle konkrét bizonyítékod nincs erre, szóval ez nem paradox.

Az csak mellékes, hogy mivel kiírtad ezt a kérdést, te is vágysz a válaszokra.

2019. máj. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
66%
Nem kell ez a maszlag. Az emberek azt keresik az életbem, ami boldoggá teszi őket. Az ember társas lény, ezért az emberiség nagy része párkapcsolatot alakít ki másokkal.
2019. máj. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Hmm sokat ên is ezen gondolkodni de én azért nyúlok élvezeti szerekhez mert irdatlan mennyiségű stressz jön a környezetéből S ha nem tompitanám lemagam a stresszhormonok leépitenének a pénz meg azért kell hogy egtegyem amit szeretnék amúgy kéne a brantnak de mondjuk egy japán macha teát hogy innék ha nem lenne pénz ... Ilyen egyszerűen de ha neked nem kell add nekem .. de egyébként hajolnék én is az önismeret felé de valaki mindîg baztat valamivel S annyi a lelkibékémnek onnantól kezdve meg míg nem áll vissza a béke az úton se tudok haladni otewan a maslow piramis az szerintem egyértelműen kifejezi hogy vannak bizonyos szükségletek amiket ha nem elégítünk ki akkor arra fog menni az ember törekvése ... Igen törékeny az emberi lélek S ezek igazából védelmi S kárpótló mechanizmusok
2019. máj. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
De szerintem ha az ember meghall a vágya is megszűnik ... Ez a világ szerintem nem azért van h lemondunk ezekről más filozófiai rendszerben a világ isten vágyának kifejeződése ami vissza fog térni a nemlétezésbe ami gondolom vágytalan de lehet pont ezért lépfelp a vágy a létezésére és önmegismetésre ....
2019. máj. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Nem tudom bebizonyítani, mivel ennek semmi köze az elméhez, vagyis a logikához. A valódi lényed az elmédtől teljesen független, végtelen és szabad. Amíg a logikába és magyarázatokban keresed a választ, addig az elméd rabja maradsz.

Amúgy vicces, amit írsz, mert bár nem egy hete, de 4 napja nem ettem semmit, mert nincs pénzem kajára. De még ez se számít.


Valódi lényed számára nincs igazság, se hamisság. A dualitást, vagyis a kettősséget az elme hozza létre a gondolkodáson keresztül. Valódi lényed természete tehát az igazság és hamisság felett áll.


Tehát önmagadon kívül senki sem képes ezt számodra bebizonyítani.

2019. máj. 28. 13:18
 8/26 anonim ***** válasza:
És ha létezésének nincs célja ?
2019. máj. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

" Az emberek azt keresik az életbem, ami boldoggá teszi őket."


Az egó keresi a külső világban a boldogságot. Tehát csak az egós elmével azonosult ember keresi a boldogságot önmagán kívül. A megvilágosodott ember felismeri a boldogtalanság hamisságát, tehát felismeri a boldogságot, mint saját maga létezése, és saját maga végső természete. Ez azt jelenti, hogy minden ember tökéletesen boldog emberként jön világra. Csecsemőként tökéletesen boldog voltál. Nem volt szükséged semmire ahhoz, hogy ne érezz boldogtalanságot. Aztán az elméddel való azonosulás során létrejött az egód, majd az egóból származó vágyak, amely vágyak a boldogtalanságod valódi okát képezik.

2019. máj. 28. 13:22
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen én is így gondoltam miután 16 évesen elolvastam egy buddhizmusról szóló könyvet. Aztán kialudtam...
2019. máj. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!