Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mire számítsak, ha 6év után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mire számítsak, ha 6év után összeköltözünk a parommal? Mi fog változni? Számíthatok a közeljövőben eljegyzesre? Én 21éves lány vagyok

Figyelt kérdés
Sokan azt mondják, hogy most fogom csak igazán megismerni a párom, de szinte minden nap így is együtt vagyunk, nem hiszem h sok új probléma fel fog merülni. Mégis sokan mondják hogy meg fogjuk egymást unni. Nagyon szeretjük egymást, remélem ez csak megerosito a kapcsolatunkat.

2019. aug. 13. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Figyelj időnként sokan megunják a másikat ezért kell újítani.


akik nagyon nagyon megunják egymást és nincs változás, ott félrek**úrás lesz.

2019. aug. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Valóban lakva ismerszik meg az ember. Itt ami felmerülhet szerintem nálatok, mint probléma, az egyszer az anyagaiak... nagyon fiatalon jöttetek össze, talán még azzal nem is szembesültetek, hogy időnként mennyire nehéz előteremteni azt a pénzt, vagy munka mellett ugyanolyan időt és figyelmet szentelni a másikra. Ki milyen kiadást tart fontosnak, odafigyelni hogy mindig minden rendben legyen... ebben azért akad buktató bőven.


Másrészt meg a szokások, amik súrlódásokat tudnak még okozni. Vinni kell a háztartást pl, de ha eddig ezt mindkettőtöknek megcsinálták otthon, fel kell osztanotok a teendőket. Lehet, hogy ő nem fog annyit beletenni, mint várnád. Vagy hiába kéred százszor, akkor is széthagyja a cuccait. Vagy csak egyszerűen elkényelmesedik az egészben, és fél-1 év múlva arra ébredsz te is, mint pár kérdéssel feljebb a lány, akinek már csak abból áll az estéje a párjával, hogy szótlanul tévéznek.

2019. aug. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Lehet úgy is együtt lenni egész nap, hogy abszolút nem ismeritek egymást. Alig találkozom olyan párral, akik tudnának bármi fontosat vagy komolyat arról, hogy milyen a másik hiába vannak együtt 2-3-4 éve. Egyszerűen egy lényeges dologról nem beszélgetnek, nulla az értelmes kommunikáció.

Például összeköltöznek úgy, hogy addig szóba sem jönnek az anyagiak, se a háztartási munkák, se a közös életről az elképzelés, se a munkafelosztás, semmi. És utána csodálkozik mondjuk a nő, hogy hát neki semmit nem segít a párja és nem is érti, ő nem tudta, hogy ilyen a férfi. Én meg csak lesek, hogy hát együtt vannak 4 éve...

Szóval nagyon is sok dolog változhat, simán kiderülhet, hogy abszolút nem ismered a párod.

Eljegyzésen 21 évesen mi a francnak gondolkozol? Még alig vagytok felnőttek, együtt sem éltetek, gyakorlatilag egy kis tiniszerelemről van szó. Baromi fiatalok vagytok, semmi értelme még házasodnotok.

Megunni meg akkor fogjátok egymást ha nem dolgoztok a kapcsolaton minden egyes nap és hagyjátok, hogy a szürke hétköznapok többségben legyenek. Ha punnyadtok a TV előtt heti 5 napot akkor nagyjából fél évet jósolok neki.

2019. aug. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Az eljegyues az nem egy meglepi, beszelni kell rola es tervezni. Plusz a hazassag nem csak egy papir, kell legyen ertelme azon tul, hogy eljott az ideje. Pusztan az evek mulasa miatt teljesen felesleges.

Nem csak a parodat fogod igazan megismerni, hanem magadat is. Es dehogy nem fognak problemak felmerulni! Ne a problemamentesseg legyen a cel, hanem a kozos megoldasuk. ;)

2019. aug. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Igen ahogy az előzőek írták, együttélés közben fogod csak igazán(!) megismerni a párod,önmagad illetve a kapcsolatotokat is. 6 év bár hosszú idő fiatalok vagytok még. Az hogy meg fogjátok unni egymást baromság. Ha ennek fennt áll a lehetősége akkor legyen is így és még derüljön ki időben! Ami nagyon meg tudja nehezíteni a dolgokat az a pénz. Főleg fiatalon. Olyan költségek is felmerülhetnek amire még nem is gondoltok alapból. Ha egy párkapcsolat stabil, megvan a bizalom a szeretet, jó kommunikáció és összességében jó csapat vagytok akkor nem lesz semmi gáz, nyugi.

Én 23 voltam amikor a párom (mostmár a férjem) 4 hónap együttlét után mondta hogy költözzünk össze. Jól működött minden azt mondta nincs miért tovább húzni, és ő már eléggé benne volt a kapcsolatban ahhoz hogy tudni akarja hogy ez így valóban működik-e. Működött.

Az eljegyzés témáról nem tudok konkrétan nyilatkozni. Szerintem ne erőltesd és ne éld bele magad. Igen, meg van az az illúzió az emberekben hogy hogyan is működik egy kapcsolat egy bizonyos idősíkon: randizás,együttélés,jegyesség, házasság, gyerek happily ever after. Aztán vagy így lesz vagy nem. Vannak akik 25 éve együtt élnek gyerekkel boldogan eszük ágában sincs házasodni, és vannak akik gyorsan vesznek a párjuknak egy gyűrűt majd hónapokon belül szakítanak. Az eljegyzés majd megtörténik amikor meg kell történnie vagy HA megtörténik. Egy kapcsolat minőségét nem határozza megy sem egy kő sem egy papír.

Sok sikert és boldogságot nektek a közös életben :)

2019. aug. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Valóban akkor ismered meg a másikat hiszen otthon mindenki az igazi arcát mutatja. Fogod látni álmosan, betegen.

Ami problémaként felmerülhet együttélésnél és mindenképp érdemes még összeköltözés előtt tisztázni.

- Anyagiak: ki hogy száll be a költségekbe, közös vagy külön kassza

- Házimunka: hogyan osztjátok fel a házimunkát, főzést, stb.

- Eltérő alvási szokások: tudom hülyén hangzik elsőre de ez is okozhat gondok ha az egyik bagoly míg másik pacsirta típusú.

- Rossz szokások: gondolom ezt nem kell magyarázni. Mindenkinek vannak, még ha nem is tud róla.

2019. aug. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Amiket leirtatok, hogy problémaként felmerulhet nem tisztázva lett már. Az anyagiakkal nem lesz probléma remélhetőleg, megbeszéltünk mindent ezzel kapcsolatban. Én tanulok meg, ha lesz időm elmegyek mellette dolgozni is, ő pedig tett félre pénzt, mivel már egy éve dolgozik, és most talált itt is munkát. Tudom milyen ha fáradt, hiszen ahogy írtam, szinte minden nap együtt vagyunk ha hazaer a munkából. A szetszortsagaval lehet lesznek majd gondok, de igyekezni fogunk mindent megoldani, megbeszelni.

A 3. Valaszadonak: én is sok olyan párt ismerek, akik csak úgy együtt vannak, de semmi komoly érzelem, nem ismerik egymást igazán, de hidd el, mi nem ilyenek vagyunk. Tiniszerelemkent indult, igen. De mára már, kB. 3 éve megváltozott az egész, komolyodtunk, és mintha egy teljesen más kapcsolat lenne, mint régebben. Mind a kettő időszak nagyon jó (jó volt) a maga nemében.

Tényleg egyedül csak attól tartok, hogy megszokott lesz, már nem fog úgy rám nézni, foglalkozni velem mint most. De persze az izgatottsag érzése sokkal nagyobb, hogy végre teljesen csak ketten leszünk.

2019. aug. 14. 07:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!