Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mit tegyek, ha a párom túl...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a párom túl gyorsan eszik?

Figyelt kérdés

Párom 32 éves férfi, és úgy eszik, hogy szinte fal. Egy szelet süti két harapás neki, és alig rágja meg csak lenyeli. Múltkor zöldborsó levest csináltam, és a répa benne karikára volt vágva és egybe lenyelte őket. Van mikor le se nyeli a falatot, máris teszi be a következőt a szájába. 5 perc alatt végez így az ebéddel. Ha nyilvános helyen vagyunk, étterem, baráti társaság, akkor odafigyel és türtőzteti magát, de otthon vagy ha az anyósomékhoz megyünk, akkor így falja az ételt. Szóltam neki, hogy ez nem egészséges, de azt mondta ő mindig is így evett. Nem kövér egyáltalán, pedig rengeteget eszik. Olyan falánk, hogy egy tepsi túrós meggyes süteményt megevett egy nap alatt. Én egy sort ettem, a többit ő ette meg. Mondtam neki, a falánkság nem jó dolog. Jó, emellett rengeteget dolgozik, meg úszni jár hetente kétszer, de akkor is úgy gondolom visszább kéne fognia. Hogy értessem meg vele, hogy falni nem jó dolog, és egyen nyugodtan, lassabban?

N/26


2019. nov. 16. 11:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Ez ellen nem tehetsz semmit.


(Elég zavaró azt látni, hogy valaki úgy zabál, mintha 1 hete nem evett volna)

2019. nov. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%
Vegyél neki kutyáknak való habzsolás elleni tálat. Talán nála is beválik.
2019. nov. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
26%
A 7 főbűn....
2019. nov. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%
Ez már tényleg a "nincs probléma, majd kreálok" kategória.
2019. nov. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Megszokta, hogy így eszik, így jó neki. Én azt mondom ennél nagyobb baj ne legyen...
2019. nov. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Neki így jó. Ne is agyalj ezen
2019. nov. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%
Nyugodtan baxogathatod, aztán majd csodálkozol, hogy elhagy egy empatikus nőért, mert egy házisárkány vagy. 🙂
2019. nov. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezzel ne foglalkozz. Főleg, hogy nem is látszik rajta (nem dagadt, ahogy írod). Ha majd pár év múlva esetleg fáj a gyomra, akkor mondjad neki, hogy lassabban egyen, mert a habzsolás is lehet az oka. De külön nem kell cseszegetni.

(Amúgy a férjem is néha úgy eszik, mint egy kóbor macska, én pedig részben eü. ok miatt is, de lassan komótosan kajálok. Néha vicces tényleg, két falat hiányzik a tányéromból, ő pedig már befalta az egészet. )

2019. nov. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%
Ha nincs emiatt eü.-gondja, akkor hagyd. Én is ilyen vagyok.
2019. nov. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%

Én is így eszek.


Oviban is max fél óra az ebédidő, muszáj gyorsan enni általánosban is, egyetem meg munkaidőben meg aztán pláne, egyetem mellett volt olyan, hogy 15 percet kaptunk, és a kajáldàig el is kellett sétálni.


A sokat eszik és a gyorsan eszik között különbség van. Én nem tudnék egy tepsi kaját megenni, de a sajàt adagom 1 perc alatt lecsúszik.


Sajnálom az étkezésekre elvesztegetett időt. Felnőtt vagyok, már gyerekem van, egyszerűen megőrjít, hogy negyven percig eszik egy tányér levest. Közben nézelődik, ficereg, dumál, turkál, válogat, különböző sorrendben eszi meg a dolgokat, és akkorákat harap, mint egy hangya. Kegyetlen ott ülnöm és néznem, szinte kínzás. Ráadásul nem is lakik jól rendesen, mert a gyomra jelez a levesnél, hogy tele van, mert fél óra megennie, aztán mivel folyadék, gyorsan emésztődik, eltűnik 30 perc múlva, addigra újra éhes, mert a másodikra már nem futja.


Szerintem a gyors evés klassz. Néha sokáig tart, de akkor vagy beszélgetek közben valakivel(étterem), vagy sok a kaja(ünnep).


Vékony vagyok, semmi emésztési gondom sem volt soha.

2019. nov. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!