Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Visszaköltõznètek Budapestről...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Visszaköltõznètek Budapestről a szülővárosotokba?

Figyelt kérdés

Igyekszem röviden összefoglalni.


Körülbelül 8 éve kerültem fel Pestre egyetem miatt, Magyarország déli részéről. Miután végeztem, munkám miatt itt ragadtam. Illetve párhuzamosan megismerkedtem menyasszonyommal, aki Kelet Magyarországról származik.(szintén egyetem miatt jött fel)


Idén lesz az esküvőnk, amit követően szeretnènk vidèkre költözni, távol Pestről. Nagyon nem szeretjük ezt a várost, mindkettőnk szíve vidèkre húz. Ha tehetnénk már ma indulnánk...


A kérdés, hogy hova menjünk?

Én szeretnék visszaköltözni a szülővárosomba, viszont párom így a cssaládjától még messzebb kerülne.

Továbbá tartunk attól is, hogy nehogy a szüleim beleszóljanak az életünkbe, így hogy egy városban èlnènk.


Munka szempontjából igazándiból meg tudjuk oldani, megtartva a mostani helyünket, távmunkában, heti 1-2 feljárással Pestre. Legalábbis nekem. Párom valószínűleg helyben el tudna helyezkedni.


Ezen kívül egy olyan dolog is közrejátszik, hogy édesapám felèpített egy vállalkozást, amit tovább kéne valahogy vinnem (az én szakmámtól teljesen más terület) és az is helyhez kötött.


Nehéz a döntés, mert nehezen tudok más várost elkèpzelni, ahol le tudnèk telepedni. De tisztában vagyok azzal is, páromat is hatalmas lépés elé állítom.



Kíváncsi lennék a véleményetekre!


Kérném a hülye/viccesnek szánt/troll valaszoktól tekintsünk el, köszönöm mindenkinek!



2020. ápr. 26. 10:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Van aki visszamenne,valaki meg nem...nekem el kellett költöznöm,de hiányzik Pest.
2020. ápr. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ettol a szemetteleptol barmi jobb. En alig varom hogy elmehessek innen.
2020. ápr. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene továbbvinned a vállalkozást? Mitől kötelező az? Szeretnéd, vagy sem? Az az öregé. Ha már öreg lesz hozzá, akkor eladja, felszámolja, stb, ha tőled totálisan távol áll a dolog.


Ne kerülj ebbe a csapdába, amibe sok gyerek, hogy a szülő már kiskorában kinézi őt a vállalkozás örökösének, amit akkor is csinálnia kell majd, ha nem akar.

2020. ápr. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg budapesti agglomeráció? Engem ugyan tankkal nem lehetne elvonszolni Budapestről, pedig én is vidékről költöztem fel egyetem miatt, de soha eszembe nem jutna falura költözni. Az agglomerációban viszont az a jó, hogy a város és minden előnye is közel van, de mégis "falusias" környezetben élhettek, ha éppen úgy szeretnétek. És azzal a párod sem kerülne messzebb a családjától, illetve az a veszély sem fenyegetne, hogy a te szüleid beleszólnának az életetekbe.


Az, hogy apukádnak van egy vállalkozása, szerintem teljesen irreleváns, hacsak nem szeretnéd tényleg, őszintén szívből továbbvinni, és nem csak valami elcseszett, beléd nevelt kötelességtudat miatt vennéd a nyakadba a dolgot.

2020. ápr. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is visszakoltoztem pár hónapja Pestről a szulivarosomba. Megbántam.
2020. ápr. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem kötelező tovább vinnem a vállalkozást, de szeretném a saját szakmámra formálni.

Egy élet munkája van benne és nem akarom elverni bagóèrt. Itt nem arról van szó, hogy a szülők kötelezően elvárják. Ha így lenne, akkor olyan szakmát tanultam volna, hogy èdesapámmal együtt dolgozzak. Nyilván van benne egyfajta kötelessègtudat is.


Budapest agglomerációja is szóba került, de konkrètan senki nem lenne a közelünkbe. Se barátok, se haverok, se család.

Ha gyereket szeretnénk vállalni (amiben bízunk párommal, hogy nemsokára megtörtenik) nem lesz senki kvázi mellettünk.

2020. ápr. 26. 15:41
 7/11 A kérdező kommentje:

(Amúgy nem faluról van szó, hanem kisvárosról.)


Miért bántad meg, ki tudnád fejteni kérlek?

2020. ápr. 26. 15:55
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Pestre jártam én is egyetemre, fent éltem 6 évig. Én is vidéki nagyvárosból származom, ráadásul nyugatról. Szerettem Pestet, az én szakmámban leginkább itt is tudok elhelyezkedni. Illetve ezt akkor gondoltam at, mikor már hazakoltoztem.

Szoval nagyon vágytam haza így évek után.. elég volt Pest, hiányzott a családom, a barátaim, az itthoni élet. Kiváncsi voltam, itthon milyen.

A magánélet király, de sajnos be kellett látnom hiába lakok munka szempontjából jó helyen, a közelébe sincs a Pesten levő munkahelyekhez. Ez így erős, hogy megbántam. Mondjuk úgy, hogy ki kellett probalnom milyen újra itthon. Most várok nyár végéig, hátha lemegy ez a virus mizéria is, meglátjuk addig hogy alakul itthon a sorsom, aztán lehet, hogy visszakoltozok újból.

No meg mindig is vidéki lany voltam, de ennyi év Budapest után valahogy kicsi lett a szülővárosom..

2020. ápr. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha heti 1-2x fel kéne járni Pestre, akkor mindenképpen agglomeráció, talán egy kissebb falu valahol Pest vagy Fejér megyében. Szerintem ha "középre" költöztök, akkor kb egy messze lesztek mindkét csalástól, így függetlenek tudtok maradni.
2020. ápr. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én pl kisfaluból jöttem, először Pécsre, majd Pestre, aztán szinter ugrottam, kiköltöztem két Pestnél nagyobb európai fővárosba. De végül Pest lett, nekem ez az ideális városméret. Szeretek néha elmenekülni vidékre feltöltődni, de tartósan nekem már túl kicsi lenne. De kinek mi :)
2020. ápr. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!