Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Élnétek olyan lakásban 1-2...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Élnétek olyan lakásban 1-2 évig a párotok miatt, ahol a szomszéddal folyamatosan "cirkuszolni" kell a hangzavar miatt?

Figyelt kérdés

Szóval egy rokonom lakásában élek Bp-n már 4-5 éve, csak rezsit kell fizetnem (ami minimális, mert nem nagy a lakás), a belvárosban van, tehát minden közel van. Az egyetlen baj az, hogy lassan 2 éve beköltözött a közvetlen szomszédomba egy pizzéria. 11-12-ig vannak nyitva minden nap, + a zárás után még 1-1,5 óra mire elpakolnak. Nagyon sokszor dübög a zene, csörömpölések, zajongások hallatszódnak át még éjfélkor is, illetve már reggel 7-re jönnek, ami reggeltől szintén zajjal jár. Mióta ideköltöztek, állandan cirkuszolunk velük, általában próbáljuk az üzletvezetővel lerendezni, ha nem sikerül, akkor zargatjuk a területi vezetőt, akinek hatására 3-6 hét nyugi lesz, de végül újra elkezdik nyomatni a zenét és nagyon zajosak.

Annak ellenére, hogy 25 vagyok, nem dolgozok még, mert most kezdtem el egy komoly MSc-t, ami mellett (még) nem fér bele a munka, sajnos csak nappalin indult (és minden egyéb, a BSc-mhez megfelelő mester is csak nappalin indul), egyszerűen nem tudok annyi óráról lelépni, hogy legalább heti 20 órát be tudjak járni egy részmunkaidős helyre, tehát nincs fizetésem, amiből albérletbe mehetnék. Abból a pénzből élek, amit nyaranta összedolgozok + ösztöndíj + a szüleim támogatnak valamennyivel. Mivel nem élek nagylábon, ezért ezekből tudom fedezni a költségeimet.

Azon gondolkodtam, hogy ha összejönnék valakivel, és összeköltözésre kerülne a sor, 3 opció van:

1. értelemszerűen én nem tudnék albérletbe menni, de nem várom el, hogy a párom tartrson el, tehát ő költözhetne hozzám (azt se várom el, hogy saját lakása legyen),

2. kivárjuk ezt az 1-2 évet az összeköltözéssel. Ez oké is lenne, de heti 1-3x hajlandóak lennétek így a párotoknál aludni, hogy megy a lárma x hetente éjfélig-1-ig?

3. én költözök hozzá albérletbe/saját lakásába ha van neki, ha nagyon ragaszkodna az összeköltözéshez annak ellenére, hogy nincs fizetésem és nem tudom állni a közös élet felét, de ő ezt elfogadja, bár elég nehéz lenne ezt elfogadnom.


Eléggé elkezdett ez mostanság zavarni, hogy ha lesz párom, akkor nem hogy esetlegesen hozzám költözni, de nálam aludni hogy fog ezek miatt.


(VAN hangszigetelés a pizzériában, egyszerűen olyan sz*r, hogy kvázi semmit sem ér.)



2020. jún. 5. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
Én nem engedném a pizzériákat meg úgy semmilyen vendéglátási dolgot az emberek közvetlen szomszédságában. Külön épületbe takarodjanak, ott a helyük. Vagy ha mégis ott kell legyenek akkor rájuk is vonatkozzék az a szabály, hogy este 10 meg reggel 6-7 között "pofabe" idő van.
2020. jún. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%

3. opció.


A csaj úgyis lelépne tőled, ha nem tud pihenni, pláne ha van lakása/normális albérlete.

2020. jún. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Vonatkozik rájuk is a szabály, csak nem tudják/akarják betartani, főleg hogy kb 1-2 havonta új alkalmazottak vannak, akik gondolom nem tudnak ezekről/nem veszik komolyan. Amúgy 2 év alatt 4!!!!! üzletvezetője volt a pizzériának (mondjuk az okát nem tudom), szóval így pláne nehéz, hogy x időnként új üzletvezetővel kell elkezdeni a problémák megoldását.


#2, szándékosan nem írtam nemeket, de miből gondolod, hogy férfi vagyok?

2020. jún. 5. 13:05
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3.


Feljelentés ellenük, akár naponta is. Egy idő után megunják a sok bírságot.

2020. jún. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Zajos szomszédokkal körülvéve nőttem fel. Nem volt kellemes.
2020. jún. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt már 'csak' magad miatt is meg kéne oldani valahogy. Egy normális hangszigetelés megoldás lenne szerintem, próbáld meg megbeszélni velük, hogy csináltassanak új hangszigetelést. Ha nem megy, akkor sajna marad a jogi út....
2020. jún. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nyilván nekem sem kellemes, de elviselem, mert az, hogy csak rezsit fizetek a fővárosban (~20k maximum), az kb megfizethetetlen... főleg úgy, hogy nem tudok dolgozni még 1-2 évig, és a belváros közepén élek, keveset kell BKV-zni.

A rokonom nem akajra jogi útra terelni a dolgot, pedig a gyerekei fognak majd ebben a lakásban élni néhány év múlva, és egy nagy pizza-lánc étterme költözött ide, ami nem fog bezárni, hacsak nem lesz valami hatalmas problémájuk...

Nem fognak új hangszigetelést csináltatni, elvégre ahhoz a 2 közös falról le kéne bontani mindent, simán lenne egy 1 hónapos munka nekik +az a pénz, amit ráköltenének szintén nem lenne kevés. Gondolom inkább elvannak azzal, hogy cseszegetjük őket, és "hátha elmegyünk".

Mi sem tudunk hangszigetelést csináltatni, mert a két közös falon konyha és fürdőszoba van, mindent le kéne szerelni, le kéne verni (pl konyhabúorok, kazán, csempe, stb), tehát nekik kellett volna normálisan megcsinálni amikor felújították a helyet, hogy ne legyen probléma. Nekünk simán belemenne 1 millióba + sok időbe ez, és akkor nem lenne hol laknom, a bútorokat sem tudnánk hova tenni, amik a lakásban vannak.


Igazából az a kérdés még mindig, hogy ki mennyire tudná ezt elviselni akár csak a kapcsolat elején amikor a másiknál alszik, akár odaköltözéssel együtt. Ha ide is költözne valaki, a rezsi nagyon max 30k lenne, tehát 15k-t fizetni összesen a lakhatásra igazán "kedvezőnek" tűnhet, csak mellé ez a sok zajongás is jár sajnos, amivel állandóan foglalkozni kell és nem tudom, hogy ez mennyire kompenzál egy olyan embernek aki kifizet havi 100-120k-t a lakbérre + rezsit is.

Én teljesen megértem, ha ez elviselhetetlen másnak, csak szeretném tudni, hogy mire számítsak így párkeresés szempontjából, ki az, aki heti párszor elviselné az összeköltözésig, ki az, aki inkább "magához költöztetne", ki az, aki egyáltalán nem is kezdene velem emiatt.

2020. jún. 5. 14:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Budapesten nőttem fel, de semmi pénzért sem élnék a belvárosban. Nincs az a jó tömegközlekedés, ami egyenértékű lenne a külváros nyugalmával. Most is 30-40 perc alatt bent vagyok a munkahelyemen, ha nincs fennakadás, pedig a város másik felén van.
2020. jún. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!