Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A COVID, home office mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A COVID, home office mennyire írta át másoknál a házimunka felosztást? A férjem itthonról dolgozik, én bejárok (2 óra út). Mennyire jogos kérés, h aki otthon van, az csinálja meg a házimunkát?

Figyelt kérdés

Nem arról van szó h nem csinál semmit, inkább az h a minimumot csinálja. Átlagosan olyan 40-60% lehet az arány, de inkább csak hétvégén hajlandó ilyenekkel foglalkozni.

Ha a férjem a megmaradt 2 órából 1 órát házimunkára fordítana, akkor nem nekem kéne nekiállni takarítani, mosni v főzöcskézni amikor hazaérek, és több időnk is maradna egymásra, meg nem a hétvége menne el ezekre.

Jó, főzni szeretek, de azért néha össze üthetne valamit. Mikor végre hazaérek konkrétan éhen halok, és még ő kérdezi h mi lesz a vacsora.


2020. okt. 28. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az összes házimunka elvárása nemektől függetlenül "jogtalan".


De én többet csinálnék, ha otthon lennék, néha amúgy is felállok kinyújtóztatni a lábaimat, olyankor beválogatni egy mosást vagy elmosogatni nem nagy cucc.

2020. okt. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

"Mennyire jogos kérés, h aki otthon van, az csinálja meg a házimunkát?"


Nálunk is ez a helyzet. A párom elmegy reggel 8-kor, én akkor kezdek dolgozni, felkészülni a meetigekre, átnézni a levelezést. Ő beér 9-re én 9-kor is dolgozom. 5-re ér haza, általában akkor próbálom lerakni a gépet.


A munka 99%-ban online, video konferencia, telefonhívás, a maradék levelezés, etc...


Mégis, mikor kellene a házimunkát csinálnom? Azt hiszed, hogy a home office az bulika? Figyelj,nekem a melóhelyen több időm van mint itthon....


Ha annyit megcsinálok, hogy bepakolom a mosogatógépet az már jó egy nap. A többi házimunka közösne, mikor hazaér, vagy hétvégén szintén közösen

2020. okt. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#2: ezekszerint a párod 7 órás munkaidőben dolgozik te meg 9 órában. nálunk máshogy van. én felkelek negyed 8kor és elindulok 8kor hogy beérjek 9re, és legkorábban 6 után érek haza. ő 8:55-kor kel és néha kicsit tovább dolgozik de általában leteszi a munkát 5kor.
2020. okt. 28. 19:52
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
A házimunka nagyrésze, mosás, portörlés, porszívózás, fürdő takarítás etc megy közösben hétvégén. Most úgyse szívesen mozdul ki az ember ebben a vírushelyzetben - legalábbis mi nem. A főzést le lehet tudni max egy óra alatt, azt gondolom ezt bármelyikőtök meg tudja csinálni, nyilván nem kell ételkülönlegességeket készíteni csak valami egyszerűt. Mi úgy csináljuk, egyikünk főz, másikunk mosogat. Jól működik. És kb ennyi. Mosó- és mosogatógép ki-be pakolása szintén nem vesz igénybe néhány percnél többet, max a teregetés, de azt is fel lehet osztani. Ő is ugyanúgy dolgozik mint te, függetlenül attól hogy otthonról, én nem gondolnám hogy jogos lenne elvárni hogy ő csináljon meg minden házimunkát. Osszátok fel szépen és kész.
2020. okt. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
De az megvan, hogy a férjed DOLGOZIK otthon? Azt meg nagyon nem korrekt felróni a férjednek, hogy messze van a munkahelyed.
2020. okt. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
az autó szerelő nincs " otthon irodában "
2020. okt. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Sztem teljesen jogtalan elvaras ahogy neked sincs kedved 8 ora utan meg hazimunkat csinalni neki sincs. Ha a kajaban nem tudtok megegyezni higy egyszer te egyszer o foz,akkor rendeljetek vagy egyetek hideget. Egyébként tényleg betehet egy mosast epp vegez mire hazaersz, te meg kiteregethetsz.
2020. okt. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

Sokan azt hiszik, ha otthonról dolgozik az ember, akkor az nem telik időbe.

Ezen a kaján meg nem tudom miért kell annyit lovagolni, mint amit itt az oldalon lehet olvasni. Lehet 2-3 napra főzni, lehet hétvégén 2-3 félét főzni, be a fagyóba, és egész hétre megvan.

2020. okt. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell beszélni: kinek mennyi szabadideje van egy nap. Az alapján felosztani a házimunkát. Mivel te oda-vissza utazol a munkába, feltételezem, hogy férjednek több a szabadideje, ezért neki valamivel többet kéne csinálnia. De ezt nem tudom, csak feltételezem.
2020. okt. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az nem elvárható, hogy mindent ő vègezzen, csak mert nem kell bejárnia. Attól mèg dolgozik, csak a munkába járás idejèt spórolja meg. Így valóban vállaljon ő többet, de ne mindent. Beszèljètek meg, osszátok fel. A kaján meg nem rugóznèk, rendelnèk a munkahelyemre ebèdet, (ő meg otthonra) vacsorára meg jó a hideg is. Èn mondjuk nem szeretem 3 napig ugyanazt enni, meg a hètvègèt sincs kedvem emiatt a konyhában tölteni, hogy aztán a kövi hèten vegyem elő a fagyasztóból. De mindegy, ez csak az èn vèlemènyem, de van több megoldás is arra, hogy kiváltsd az esti főzőcskèt.

Hètközben meg nincs nagy házimunka, csak alap tisztán tartás, mosás. Abban már csak ki tudtok egyezni.

2020. okt. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!