Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Én vagyok a pénzéhes, amiért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én vagyok a pénzéhes, amiért közös kasszát szeretnék?

Figyelt kérdés

Párommal 5 hónapja vagyunk együtt. Tegnap költöztem hozzá véglegesen, ma délután pedig úgy döntött, hogy beszéljük át az anyagi dolgokat. Én kisgyermekgondozó vagyok, ő mérnökinformatikus. Szerinte nem kellene közös kasszán lennünk legalább addig, amíg el nem jegyez, mert 50%-50% az alapja annak, hogy anyagilag is megbízzunk egymásban és ne függjön egyikünk a másikunktól. Na most az a nagy helyzet, hogy ő 500,000 Ft-ot keres nettóban, én 145,000-et. De fizessem a felét mindennek. Annyi, hogy a rezsit kifizeti, azt nem kell feleznünk, de a saját telefonszámlámat is nekem kell állnom. Ugyanakkor kaja 50-50, minden egyéb szintén felesbe menne.



Szerintetek ez így fair?


24/N



2021. febr. 2. 18:42
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
95%
Ironikus, mikor az akar közösködni, akinek kevesebb van. Én nő vagyok, de én nem lennék benne a teljesen közös kasszában azzal, aki a töredékét keresi a béremnek. A legtöbb, amit vállalnék, hogy a kaja és a rezsi közös meg a nagyobb közös programok, de életvitelszerűen nem öntöm a pénzem a kapcsolatba, bocsi. Esetleg ha megbeszélünk egy összeget, amit mindketten bele tudunk adni, az működhet, de vagyonszerződés nélkül házasságba sem mennék.
2021. febr. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
81%

Nem fair, de azért vagy vele, hogy eltartson?


Ezért kell kaszton belül összejönni.. Nekem se tetszene, ha el kellene tartani a bnőmet, mert 1/3-annyit keres mint én.


közös kasszát is hülyeségnek tartom.. ki kell számolni előre, hogy mennyi a közös rezsi.. és megegyezni, hogy ki mennyit hajlandó beleadni. Aztán vagy dűlőre juttok, vagy nem.. utóbbi esetben nem kell összeköltözni, csak átjárni dugni egymáshoz. Hosszútávú kapcsolat úgysem lesz a dologból.

2021. febr. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
95%

Igen, ez az egyenlőség - na jó még ez sem az mert a rezsit egyedül fizeti - amire régóta vágytok.


Gyakorlatilag csak a saját kajádat kell fizetned, mégis mit akarsz még?

2021. febr. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
96%
Miért kellene a telefonszámládat meg a kajádat a pasinak fizetni? Eddig is te fizetted.
2021. febr. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
95%
Igen te vagy pénzéhes. A te dolgaid fizesd te ahogy eddig, vagy eddig Anyukádék fizették? Akkor ideje felnőni.
2021. febr. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
95%
Ez így fair. Többet keres, a rezsit állja is. A kaját felezitek, ami marad, abból mindenki maga gazdálkodik. Azért, mert a párod félmilliót keres, nem kell lehúzni pl a telefonszámláddal, tök alap, hogy azt magadnak fizeted.
2021. febr. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
92%
Az, én se akarnék közös kasszát még ilyen korán. Nem ő tehet róla hogy csak ennyi pénzed van. Fizesd ki a dolgaidat magadnak. Olyan mintha csak azért laknál vele mert ennyi pénzből te nem tudnál létezni sem.
2021. febr. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
100%

Először igen, és ha úgy látja, hogy szintet tudtok lépni, komolyan tervez veled, akkor leültök ezt megbeszélni.

Addig te ragaszkodj hozzá, hogy x összeget el tudj tenni havonta. Ennek a felállásnak nagy hátránya, ha te hozni akarod az ő életszínvonalát, akkor anyagilag belerokkansz. Ragaszkodj egy ésszerű költségvetéshez, amibe tényleg 50%-ban be tudsz szállni.

Ez rá nézve lesz hátrányos, hogy az ételen, szórakozáson, és egyebeken spórolsz. De ha azt akarja, hogy 50% adj bele, le kell adnia a saját életszínvonalát a tiédre.

Ellenkező esetben az lesz a vége, hogy kölcsönkéregetsz, hogy be tudd adni az 50%-od a nyaralásba. Esetleges szakítás után meg ott maradsz egy csomó adóssággal.

2021. febr. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
16%

Valahogy a nők mindig közös kasszázni akarnak, ha horogra akad egy pénzes figura :DDD

Szánalmas aranyásó vagy :D

2021. febr. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
22%
8# 145k-ból milyen utazás? Gondolom eddig is a srác fizette a benzint, kirándulásokat, utazásokat, csak ezt a kérdező elfelejtette megemlíteni.
2021. febr. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!