Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mennyir normális, ha a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyir normális, ha a párom munka után, lefekvés előtt minden nap fizikálisan is egyedül szeretne lenni?

Figyelt kérdés

Egy ideje vannak problémáink, az én mentális bajaimból eredően. Ezt nem részletezném, a lényeg, hogy hiába vagyok 100% introvertált, és kapcsolat előtt imádtam egyedül lenni, a mentális szarságaim teljesen kifordítanak önmagamból, és ha Ő velem van, akkor egyszerűen nem tudom egyedül lefoglalni magamat és mindennél rosszabb gondolataim vannak, amik automatikusan jönnek, és teljesen túlzóak. Pedig amíg szingli voltam (másfél évvel ezelőtt), olyannyira feltaláltam magam mindig, hogy volt egy egy hónapos Balkán körutam, amíg végig egyedül utaztam, meg sose vágytam különösen más emberek társaságára. És én is látom, hgy ez nem jó, sőt, egyáltalán nem normális viselkedés, de magamtól még nem tudok rajta változtatni. De járok pszichológushoz, dolgozunk ezen is.

Tegnap egy veszekedés után arra jutottunk, hogy miután hazaér melóból (ő jön haza később), megbeszéljük, hogy kinek milyen napja volt, stb, és utána egyedül szeretne lenni. Ő másfél-két órát mondott, de miután hazaér, kb két órával utána szoktunk lefeküdni aludni. És hiába vagyok elb.szott, és megvalósítani nem tudom, amit szeretnék, de a racionális gondolkodás az azt hiszem, hogy megy. Azt én is látom, hogy mi lenne a normális, és hogyan kéne viselkednem. Éppen ezért azt teljesen megértem, hogy nélkülem szeretne olyan dolgokat csinálni, amiket szeret, például olvasni, videókat nézni, játszani, gitározni. Az a kép, hogy ő mondjuk olvas, én meg mellette Simsezek, és néha egymáshoz szólunk, de amúgy mindketten a saját dolgunkkal foglalkozunk, az az én fejemben is tökre idilli, és jó lenne, ha ez úgy tudna megtörténni, hogy ne kapnék közben mental breakdownt.

Viszont utána mondta, hogy szó szerint, fizikálisan is egyedül szeretne ilyenkor lenni, ő az egyik szobában, én a másikban. És ezt a mentálisan sérült agyam már nem tudta elviselni sírás nélkül. Ez nekem annyira furcsa, hogy miután hazajön, két órán keresztül teljesen külön szobában szeretne lenni, majd csak alvásnál találkozunk újra. De simán lehet, hogy csak azért gondolom így, mert nem úgy működik az agyam, ahogy kéne, és mások szerint ez is teljesen normális. Erre vagyok most kíváncsi, hogy ezt a részét is csak én reagálom túl, vagy ez másoknak is furcsa lenne?


(Kérlek, kíméljetek a bunkó kommentektől, így is elég törékeny a lelkem, de mint már többször is írtam, tisztában vagyok vele, hogy nem vagyok normális, és dolgozom rajta, hogy ez változzon, csak nem megy egyik napról a másikra.)



2022. ápr. 9. 11:40
1 2
 1/14 Laylah ***** válasza:
100%
Szerintem besokallt, hogy állandóan rajta lógsz. Egy ideig jobb lenne neki egyedül, nyugiban, aztán, ha túl van ezen, akkor majd elmondja, hogy hogyan tovább.
2022. ápr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát, elég általánosságban beszélt, nem csak a jelenlegi helyzetre való tekintettel, hanem úgy, mint aki hosszú távon is így tervezi, és mindig is így szerette volna. Meg nem csak velem, hanem előttem is, akár mással, akár szingliként.
2022. ápr. 9. 11:53
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem is vmi sok lett neki zaklatás zavarasnak érez vmit. Attol.menekul igy a saját ember. De azert hogy otthon kell elszeparálnia magát az durva. Hogy a saját otthonában menekul tulajdonkeppen.


Leginkább amugy ez azokra jellemzo akik nem is szeretik már a párjukat es az is zavarja őket ha csak levegőt vesz a masik, idegesiti csak az is ha jelen van.

2022. ápr. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

* attol menekul igy


Baratnőm járt igy egyszer ő a gyrekbe sokallt be. Hogy munka utan minden áldott nap neki hazaerve kezdodik a 2.műszak gyerekzsivaj mosas fozes vacsora furdetes.egy ido mulva annyit tett hogy hazament es magára zárta a szobaajtot. Ez valami kiégés szerű dolog is lehet.

2022. ápr. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
Nekem egyáltalán nem lenne furcsa. Azért valljuk be, ha énidő kell, az úgy az igazi, ha nincs ott tőled két méterre a másik.
2022. ápr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem normális, ha valaki akar egy kis önidőt a kapcsolatban, amikor csak egyedül van, azt csinál, amit akar. A probléma itt inkább azzal van, hogy a leírtak alapján hétköznap jóformán nem is dumálnátok, mert abban az időben, amikor erre lenne lehetőség, ő egyedül akarna lenni, szóval jóformán csak hétvégén szólnátok egymáshoz.

Valamilyen köztes megoldást kellene keresni, hogy ő is egyedül lehessen időnként, de te se érezd magad elhanyagolva. Szerintem a legjobb lenne, ha te megpróbálnál barátokat keresni vagy valami hobbit, ami rendszeresen kimozdít otthonról. Mondjuk eljárnál sportolni heti kétszer vagy a barátokkal szórakozni valami ilyesmi. Ilyenkor ő egyedül lehetne otthon pár órára, csinálhatna, amit csak akar, de közben te is jól éreznéd magad és nem csak a másik szobában szomorkodnál egyedül és várnád, hogy mikor szólhatsz már végre hozzá.

2022. ápr. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

Na mármost bocsáss meg azért amit írni fogok.

Leírod hogy a te mentális bajaid miatt ez van, meg az van… Ezután elkezded őt okolni, meg hogy “vajon mennyire normális?”. Szerintem teljesen normális hogy így reagál, mert elege van és besokallt a te bajaidtól és abból hogy rajta lógsz. Nem gondolkoztál még azon hogy rendbe kellene tenni magad? Mondjuk pszichológus segítséggel…

Ahelyett hogy a párodon függnél éjjel nappal, foglalkozz magaddal.


Én példám: az asszonyom hasonló cipőben jár, csak neki a gyerekkorból kifolyólag. Odáig jutottunk hogy inkább voltam a kutyával, mint az asszonnyal. Egyszerűen ugyan az a verkli ment minden nap és besokalltam. Megbeszéltük, jár dokihoz aki feltárta a problémát és javul minden. Lassan, de javul. :)

2022. ápr. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem gondolkoztál még azon, hogy elolvasd az egész kérdést?

Kár is lenne reagálnom a kommentedre, hiszen már fent kifejtettem mindent. TISZTÁBAN VAGYOK VELE, HOGY NEM VAGYOK NORMÁLIS, ÉS JÁROK PSZICHOLÓGUSHOZ. Én is lassan javulok. Mint mindenki, akinek hasonló problémái vannak.

Egyébként be tudnád másolni azt a részt, hogy hol okolom őt? Kíváncsian várom. Megkérdeztem, hogy mások szerint ez mennyire normális, ugynis simán lehet, hogy az, csak mivel én el vagyok b.szva, ezért én nem érzem annak. Ezzel őt okolom? Really?

2022. ápr. 9. 16:58
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy túl hamar költöztetek össze, még nem ismertétek eléggé egymást és egymás igényeit. Most ez visszalépésnek tűnhet, de ha úgy fogod fel, hogy hű de jó, minden nap beszélgetünk munka után, együtt vacsorázunk, alszunk és ébredünk, még jó is lehet.

És hétvégén vagy időnként együtt elmentek valahova vagy ilyesmi.

Jó, hogy veled akar maradni, de újra kell terveznetek-szerveznetek az életeteket.

Ha találtok jó új időbeosztást, mind a ketten elégedettek lehettek.

2022. ápr. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
43%

Tudod kedves kérdező a mögöttes tartalma a kérdésednek az, hogy igazolást vársz arra a gondolatodra miszerint: nem normális.

Ha tisztában lennél azzal hogy a te f.szságaid miatt ilyen, nem tetted volna fel a kérdést, mert tudnád hogy normális. ;)

2022. ápr. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!