Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Miért ragaszkodnak az emberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ragaszkodnak az emberek a párkapcsolathoz, együttéléshez? Miért nem élvezik a szingli életet?

Figyelt kérdés

Voltak már kapcsolataim. Igaz, nem volt fél évnél hosszabb, de ez nem is baj.

Olykor kalandozom vagy összejárok valakivel, kötöttségek nélkül. Ezt nagyon élvezem, hogy azt csinálok, amit akarok, szabad vagyok!

Furcsa, hogy egyes emberek már - már mániákusan ragaszkodnak a szerelemhez, együttéléshez. Képtelenek egyedül élni! Holott, anyagilag is jól meglennének egyedül is!

Mindig mosolyogva hallgatom, amikor mesélik párkapcsolatbam, házasságban élők, hogy milyen rossz nekik, mert állandóan vitáznak, a gyerekekkel nem lehet bírni, soha nincsen nyugta a családtól stb...

Én ezt nagyon szeretem, hogy azt csinálok, amit akarok, senki nem piszkál, nem szól bele az életembe, nem függök másoktól! Nekem ez sosem tetszett, ha volt barátnőm, hogy mindig igazodnom kellett hozzá, függtek tőle, sok időt elvett a szabadidőmből. Úgy éreztem, mintha másodállásban dolgoznék... Tudom, furcsa, de mindig ezt éreztem!

A baráti társaságban szinte mindenkinek van párja. Engem ez nem is zavar, ő dolguk. Meg jól kijövök mindenkinek a párjával is. A legjobb barátommal meg a párjával gyakran összejárunk grillezni, bográcsozni stb... Tehát, nem vagyok nőgyűlölő, mielőtt bárki megvádolna ezzel!

Úgy gondolom, mindenkinek ki kéne próbálnia az egyedüli életet legalább egy évig!

Egyébként nagycsaládban nőttem fel! A nagymamámmal éltem a felnőtt éveimet, míg el nem ment két éve. Vele nagyon szerettem élni, mert egy angyal volt!

Nekem az is nagyon furcsa, hogy valaki alighogy kijön az iskolából, már házasodik. Nem élvezi az életet!

Mondjuk, ilyen embereknél gyakori, hogy később ezt megvannak és megromlik a házasságuk.

Persze, valakiknek sikerül így is boldog életet élniük, de ez a ritkább.



2022. ápr. 27. 07:03
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Én boldog vagyok a párkapcsolatomban. Boldogabb, mint szingliként, mert a párom sokkal többet hozzáad az életemhez, mint az, amit úgymond "elvesz". Nekem az összejárogatás, tingli-tangli valamik nem adnak semmit az életemhez, csak leszívnak, akkor inkább megmaradok teljesen egyedül a vibrátorom társaságában. Azzal sincs bajom amúgy, ha nem lenne megfelelő férfi, akkor teljesen meglennék így. De kvázi az egyetlen dolog, amit párkapcsolatban nem csinálhatok, az az össze-vissza dugás, amire amúgy is nulla igényem van. Cserébe van valaki, aki mindig mellettem áll, aki leveszi a vállamról a terheket, ha akkora a nyomás, hogy már nem bírom, van, aki megvigasztal, van kivel megélni egy csomó boldog, szép pillanatot, van kivel megosztani a szépet és a rosszat, van egy társam.
2022. ápr. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
30%
Mert szeretnek szenvedni. Mert szeretik a konvenciókat követni.
2022. ápr. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a huszas éveikben sokan így gondolkodnak, mint te.


De, ha szeretnél (nőként) családot, akkor azért időben kell kapcsolni. Egy-egy párkapcsolt 3-5 év mire tényleg eljut arra a szintre, hogy megismertétek egymást és tudjátok, hogy tudtok együttélni 50 évet.


Ha 20 évesen kezded, akkor 3 kapcsolattal, már kb. ott is vagy, hogy szülhetsz.

2022. ápr. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
88%

Az ember alapvetően társas lény, még akkor is ha vannak kivételek.

Számomra pl. abszolút nem abban rejlik az élet élvezete hogy minél több emberrel hemperegjek. A legtöbben vágynak/vágyunk egy fix társra.

Tök oké ha te nem, de vedd tudomásul hogy te vagy a kivétel.


(A gyerekek miatti konstans panaszkodás szerintem is vicces mondjuk. :D)

2022. ápr. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
76%

Kb 1-2 naponta kiir valaki egy ilyen kerdest, de elegge az latszik ezekbol, hogy az illetok nem akarnak egyedul lenni, inkabb magukat gyozkodik csak.


Egyebkent az ember tarsas leny. A kapcsolatoknak, mint mindennek az eletben, vannak jo es rossz reszei. A szinglisegnek is. En szerettem egyedul es parkapcsolatban is lenni.

2022. ápr. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
12%
Szex. Hosszú távon nem jó ha az embernek nincs állandó partnere, főleg ha nő. Hamar kap jelzőt. Meg jó valakit úgy igazán megismerni.
2022. ápr. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az az élet élvezete, ha van társam, akiről tudok gondoskodni és akire tudok támaszkodni. Akivel szeretetben összefonódik az életünk. Ez sokkal jobb, mint sokat kufircolni meg beutazni a világot vagy eufóriát kergetve bulizni. Akkor is, ha önmagamat is értékesnek és önállónak és társaságinak tartom, vannak barátaim, karrierem, céljaim. Mert szép-szép a rózsaszín köd és kell is, mint hab a tortára, de érzelmi biztonságra vágyom egy valakivel, nem arra, hogy összejárogassak bárkivel és tesztelgessük egymást, hátha ő még jobb nekem (én meg agyalhatok, hogy hátha neki is akad még jobb), aztán ha már kiismertük és meguntuk, lecsökken a dopamin és jöhet a következő próba-szerencse. Ez szexuálisan sem vonz és lelkileg is inkább, mintha amolyan segédeszközök lennénk közösség helyett. Nem akarok ilyen végtelen carpe diem sormintát vagy futószalagot az életembe, hiszen túl nagy a merítés. Hasznos szeretnék lenni és pont stabil kapcsolatot kialakítani, ahol megbecsülnek és nem csak egy vagyok a sok közül. (Ez is persze egyfajta önzőség - valahol minden az, a gyerekvállalás és a gyerek nemvállalás is, manapság minden attól függ, honnan nézed.) Ezt persze csak olyannal lehet, aki szintén erre vágyik.
2022. ápr. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
95%

Az ember társas lény, szüksége van rá, hogy mellette legyen valaki az örömben, a bánatban, a jobb és nehezebb napokban egyaránt. Jó érzés ha van aki odafigyel, gondoskodik rólunk, jó érzés ha odafigyelhetünk, gondoskodhatunk valakiről. Ha szeretnek, ha szerethetünk.


Fiatalkoromban nekem sem volt fő célom a párkapcsolat, nagyon jól elvoltam egyedül, ilyen-olyan laza, futó kapcsolatokban, élveztem az életet. Akivel összekötöttem az életem, ő is véletlenül, váratlanul érkezett. De így felnőtt fejjel, megkomolyodva, stabil élettel, már nem a bulizásnak élve, jó érzés, hogy itt van, itt van mellettem, velem valaki. A fent írtak miatt.



Na meg mert így van aki elkapja a véletlen betévedt bogarat 😃

2022. ápr. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
91%
Én abszolút egyetértek kérdező. Nő vagyok, egy hosszú (7 év) és 4 rövid (3-8 hónap) kapcsolat után először vagyok huzamosabb ideje szingli (tudatosan), és végre megtaláltam önmagam, rájöttem, hogy nekem ez való, nem a párkapcsolat. Szabad vagyok, boldog vagyok, a magam ura vagyok, és életemben először tényleg azt érzem, hogy ez az én utam.
2022. ápr. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
63%
Nem társas lény az ember, de van, aki akar társat. Ennyi.
2022. ápr. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!