Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ha albérletbe koltozol, majd...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha albérletbe koltozol, majd a párod is oda költözik, hogyan osztoztok a költségeken?

Figyelt kérdés
2022. jún. 18. 03:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ésszerűen.
2022. jún. 18. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Fele lakbér, fele rezsi. A kaja meg megbeszélés kérdése, vagy összeadtok egy x összeget mindketten és abból lesz, vagy mindenki intézi magának. Ami fixen nem jó, ha csak az egyik fél veszi az ételt, adjon bele a másik is, vagy fizessen többet a rezsibe, lakbérbe.
2022. jún. 18. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nálunk jelenleg én fizetem a lakbért, a párom a rezsit és ő vásárol, de ez nyilván nem egyenlő osszeg, szóval én költök többet havonta.
2022. jún. 18. 07:04
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Célszerű egy közös büdzsét fenntartási, és ebbe egyformán beleadni. Ebből fizetni a közös dolgokat, a sajátot meg a saját maradék pénzéből fedezi mindkét fél. Ez nem lenne megoldás nálatok?
2022. jún. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk kicsit nagyobb a jövedelemkülönbség, mi ennek arányában fizetjük a közös költségeket. Minden közös költséget kártyával fizetünk, hó végén pedig rászánunk fél órát, hogy összesítsük, és aki kevesebbet fizetett, mint kellett volna, az a különbséget odaadja a másiknak.

Kicsit szőrözősnek tűnhet, de folyamatában tök jól működik, és soha nincs ebből konfliktus: aki többet keres, többet fizet.

2022. jún. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, negbeszeltunk mindent, úgy lett, ahogy a 4-es válaszoló írta ☺️
2022. jún. 18. 08:52
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyformán oldják meg a párok, de amit fentebb írtak, az mind elfogadható. Nekem imponál (nem vagyok érintett) az is, hogy mindent közösen fele-fele arányban, de az is nagyon elfogadható, hogy aki többet keres, többet adjon a közösbe. Ha összeházasodnak és közös lesz a kassza, akkor úgyis ez utóbbi lesz érvényben (legalább is az esetek döntő többségében).

A közös kasszán nagyon el lehet csúszni az ismerkedés idején, elején...

2022. jún. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!