Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan oldjátok meg pénzügyeket?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan oldjátok meg pénzügyeket?

Figyelt kérdés
Törekedtek az egyenlőségre?

2023. febr. 17. 22:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Nyilván igen
2023. febr. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Bővebben?
2023. febr. 17. 22:22
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Törekszünk az egyenlőségre
2023. febr. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ennél is bővebben?
2023. febr. 17. 22:30
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Új válaszoló vagyok, nem az eddigi bőbeszédű.


Hát.. kifizetjük amit ki kell és annyi.

Minden pénz közös, így tökmindegy honnan megy a fizetés.

2023. febr. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg különkassza van, de lehet, hogy pár hónap múlva néhány hónapig én fogok inkább keresni (párom még tanulni fog), de utána fordítva lesz (én fogok tanulni).


Most mindketten tanulunk, de jelenleg Magyarországon élünk, kollégiumban. Keveset költünk, igyekszünk felezni, de nem követjük pontosam illetve a "tartozásoknak" is nagy haladéka van.

2023. febr. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Megmaradt a saját bankszámlánk + van egy közös. A sajátról havonta a fizetéseink arányában utalunk át a közös számlára egy fix összeget (be van állítva automatára nyilván), és mindent a közösről fizetünk.


Kivétel a lakáshitel, mert a lakás az enyém volt már a házasságunk előtt, így az a magánvagyonom marad, ezért azt én fizetem.


Ha nagyobb kiadás van, pl. utazás vagy új laptop, azt is onnan fizetjük, és utána a fizetéseink arányában pluszban átutaljuk a pénzt.


A saját számlánkon a fizetésünkből megmaradó és ott gyűlő pénzt arra használjuk, amire akarjuk, de mivel minden szükséges dolgot a közösről fizetünk, azért ez nem számottevő.


Hobbijainkat többnyire innen fizetjük (férjemnek pl. biciklizés), meg ajándékokat egymásnak abbból veszünk, vagy én pl. a barátnőimnek szoktam apróságot karácsonyra, azt abból veszem, (de a családi ajándékokat már a közösből). Ha valami extra ruhát vagy ilyesmit szeretnénk, amiről úgy érezzük nem szükséges feltétlenül, azt is onnan. Én néha beszabadulok egy könyvesboltba vagy írószerboltba, férjem ilyen figurafestegetős boltba, ezeket is onnan.


Mindketten jól keresünk, hasonló pénzügyi elveket vallunk, így nem herdáljuk el a megmaradó összeget, hanem gyűjtjük (nyugdíj, hitel, lakás).

2023. febr. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Törekszünk az egyenlőségre, de ha nem jön össze, akkor nem jön. Mégis mit lehet erre válaszolni mást.

Én jól keresek, mindhármukat eltartom immár 10 éve. Amit a párom keres az nagyjából a zsebpénze.

2023. febr. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mi a férjemmel gyerek előtt így oldottuk meg:

Mind a ketten a "közös kasszába" tettünk a fizetésünkből havi pl 30-30 ezer forintot. Ez ment mozira, étteremre, nyaralásra. Emellett a fizunk többi részével azt csináltunk, amit akartunk. Ő 2x annyit keresett, mint én, ő így bevállalta a rezsi fizetését, az ő kocsiját a munkahelye "tankolta", az enyémet én, de nekem is fizették egy részét az üzemanyagnak munkában. A közös kasszán, a rezsin és a tankoláson kívül mind a kettőnk igyekezett megtakarítani pénzt saját magának, a saját számláján. Ha a nyaraláshoz több pénz kellett vagy elfogyott a közös, akkor általában fele-fele arányban fizettünk, de volt, hogy ő állta a nagyobb részt. Ingatlan az ő nevén van, a családja vette, ő fizeti abba a bútort, a felújítást, szerelőket. Mivel házassági szerződésünk van, hogy védje a vagyonát én nem is fogok soha annak újítgatásába, bútorozásába pénzt adni (a tv-be mondjuk adtam, mert miattam vettünk nagyobbat).


Mióta gyerekünk van:

Az összes havi bevételem gyerekdolgokra, drogériai termékekre költöttem, a férjem az étel bevásárlást, a családi autó fenntartását (az enyém tönkrement, eladtam, ő vett egy családi autót) és a számlákat fizette. Most GYES-en vagyok, ami kb 0 bevétel, így szinte mindent ő áll.

2023. febr. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9-es vagyok:

Az lemaradt, hogy fodrász, ruhák stb a saját pénzünkből ment mindig, nem a közösből. Most én amíg nem állok újra munkában eléggé fogom a pénzt a saját oldalamról, a fodrászom húzós lesz majd, azt a megtakarításomból fogom fizetni, de ha kérnék rá adna a férjem, de utálok tőle kérni.

Az ő családjának az ő pénzéből vettünk anno ajándékot, az enyémnek az enyémből. Idén nem vettünk pl karácsonykor senkinek semmit, csak a gyerekeknek, azt a férjem állta, mert akkor már GYES-en voltam.

2023. febr. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!