Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » El kellene engednem a haverjai...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El kellene engednem a haverjaival?

Figyelt kérdés

Friss házasok vagyunk,6 éve együtt, én jelenleg előrehaladott állapotú kismama.

Ma épp egy családi eseményről jöttünk haza, ahol mondanom sem kell számolatlan mennyiségű szesz fogyott, áradt a pórusaiból is. A messze élő, ritkábban látott haverjai elhívták magukkal szombatra valahova. Na, a lényeg, hogy elég mérgező, szar családban nőttem fel és néha nehéz tudni hogy manipulatív szemétláda vagyok, vagy jogosan mérgelődök dolgokon...

Egyébként is dolga van a rokonainál, szóval egyedül hagyna 29-31 délig kb, már ha képes lesz elindulni haza a tenger alkohollal a vérében. Mert nyilván az nem marad el ilyenkor.

Amúgyis van kis gondja az ivással,veszekedtünk is miatta korábban. (Mert ne mondja nekem senki, hogy normális, ha valaki otthon, egyedül megiszik gyakran 3-5 fröccsöt. Minden nap. )

Ja, szóval a kérdés, hogy én reagálom túl, és rátelepszek vagy tényleg át kellene gondolnia?


dec. 25. 21:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%

"...szóval a kérdés, hogy én reagálom túl, és rátelepszek vagy tényleg át kellene gondolnia?"


Neked kéne inkább átgondolni, hogy a kisbaba mellé akarsz-e alkoholista apát.



Mert ő nem fogja letenni az alkoholt értetek egyáltalán hiszen már mondtad neki és sehol semmi.



Arra lennék kíváncsi hogyan tudtál ágyba bújni piától bűzös férfival és még kisbabát is összehozni? Mióta piel? Az alkohol nem jól hat a magzatra apai oldalról sem!


Miért nem adsz neki ultimátumot, hogy vagy leszokik róla, vagy elhagyod? Esetleg semmi ultimátum hanem pakolás tőle minél messzebbre elhúzás és nem engeded a kicsihez még spiccesen se?

dec. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Az alkoholizmus egy függőség és ha ő nem látja be, hogy addiktológusra/rehabra van szüksége főleg, hogy mindjárt világra jön a pici én hagynám őt hadd igya el a máját. Anya leszel, ne a haverokkal foglalkozz hanem a gyermekeddel. Napi szinten való fröcs alkoholizmus és te nem tudod róla leszoktatni, egyedül szakemberek.
dec. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Félretéve az ivást, egy pillanatra.

Nem vagyok szemét, hogy önző érdekből nem engedem a haverjaihoz? Mert itt tényleg nincsenek barátai egyelőre, ez tény.

Nem akarok zsémbes feleség lenni.

Azért nem úgy kell elképzelni, hogy minden nap be van rúgva. Gyakorlatilag nem látszik rajta semmi, csak engem zavar ez a rendszeresség.

Mióta veszekedtünk már nem iszik annyit, vagy nem is minden nap, csak tudom hogy a haverokkal nincs mérték.

Jobban örültem volna, ha nem pont ma kérdez rá, amikor beivott pont.

Alapvetően nincs gond a kapcsolatunkban, leszámítva ezt.

Tehát nem menekülünk sehova, meg nem egy hőzöngő alkoholistával élek együtt.

Csak nem tudom, hogy ezen "érzékenységének" tudatában, meg hogy pont a 2 ünnep között megy pont...

dec. 25. 21:50
 4/20 anonim ***** válasza:
72%
"Egyébként is dolga van a rokonainál, szóval egyedül hagyna 29-31 délig kb, már ha képes lesz elindulni haza a tenger alkohollal a vérében. Mert nyilván az nem marad el ilyenkor." Nem-et mondott volna egy ilyen invitálásra, főleg a te helyzetedben, ha nem lenne más a háttérben és koránt sem biztos, hogy idén még haza menne. Nem ártana, ha őszintén leülnétek, és elbeszélgetnétek egymással. Szerintem fogalmad nincs kivel is élsz.
dec. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%

"El kellene engednem"

Furcsa a kérdésfeltevésed.

Miért kéne? És mi az, hogy elengedni? Felnőtt ember.

Ha kéred, hogy ne menjen, mert jó lenne, ha veled lenne, az más.

Ha kéred, hogy ne igyon sokat, hogy nagyon tudj örülni neki, amikor hazajön, az is más.

Beszéljétek meg, hogy igazából ki mit és hogyan szeretne, és hogy lesz a legjobb mindkettőtöknek.

dec. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Elég elhamarkodott íteletnek hangzik, sok információ hiányzik azért. :)

Fixen hazaér, mert programunk van estére.

Már bánom, hogy nem árnyaltabban fogalmaztam, elég masszív piásnak festitek le.

Nem mentegetni akarom persze, zavar hogy ennyire gyakran iszik.

dec. 25. 21:58
 7/20 anonim ***** válasza:
89%
Majd be lesz rúgva hamarosan, nem fogja bírni az apuka szerepét, nem fogja bírni, hogy sokat sír, sok törődést igényel a kicsi és nem fogja bírni, hogy te le fogod teremteni azért, hogy nem segít, nem veszi ki a részét és az alkoholba fog méginkább menekülni. El fog járni még kocsmázni is. Maradj vele, higyjél abban, hogy megváltozik, de nem fog, rosszabb lesz és legyen hová menned ha menned kell.
dec. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

5,

ha megkérem hogy maradjon, akkor marad. De pont ettől van bűntudatom. :D

Már mondta, hogy akkor lemondja, de erre meg beugrott hogy most nem vagyok-e szemét így.

dec. 25. 22:05
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

"Már mondta, hogy akkor lemondja"

Ő ajánlotta! Fogadd el, és örülj!!

dec. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
76%

Szóval ha jól értem akkor előrehaladott terhesen most magadra hagyna 3 napra, és valószínű ezekben a napokban inna is jócskán vagyis az sem biztos, hogy be tud ülni az autóba és hazajönni.

Már ha az alkoholt leszámitom akkor is bármi történhet a te állapotodban. Jobb ha felkészülve lenni mint esetleg olyasmi történik amit bánni fogtok. Szóval nekem már az sok, hogy 3 napra egyedül hagy. Elhiszem, hogy hiányzik neki a haveri kör, és ha nem lennél ebben az állapotban azt mondanám menjen, bár megjegyzem akkor sem 3 napra. Ha egyszer összekötötte veled az életét, téged választott akkor esetleg menjen egy estét bulizni de nem napokat. Családja van, már nem egy egyedülálló pasi aki bulizni jár. És ha te rosszul lennél akkor részegen jön haza vagy esetleg fel sem tudod hívni mert épp nem a telefont fogja nézegetni hanem piálni.

dec. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!