Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez rossz előjel?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyok együtt a barátnőmmel.

Ő 37, én 35 éves. Neki van egy 14 éves fia. Nekem volt egy 7 és egy 8 éves kapcsolatom, neki 2-3 éves kapcsolatai voltak kisebb nagyobb megszakításokkal.

A gyerek mellett soha nem volt egy igazi apa, a biológiai apuka a nulladik percben meglépett külföldre. A barátnőmet a szülei gyakorlatilag kitagadták amiért megtartotta a gyerkőcöt, így szinte egyedül nevelte fel egész idáig. Sokat nélkülözött, nélkülöztek és az exei soha sem adtak bele a közösbe, de alapvetően ő sem engedett be az életébe senkit.

Nagyon furcsa volt nekem az, hogy amikor először voltam nála, akkor (nevezzük a gyermeket Petinek) úgy mutatta meg a 2 szobás lakást, hogy “ez az én szobám, ez Petié”. Nincs egy nappali, vagy gyerekszoba, vagy bármi. Ha vesz valamit, akkor van az ő cucca, meg Petié. A kissrác nem ehet bele anya nasijába (meg sem próbálja, meg sem kérdezi).

A kissrác jól tanul, de iszonyat szigor van. Minden este 8-kor alvás, előtte tanulás, és ha nem ötöst hoz, akkor ordítozás van, hogy hálátlan, és tanuljon, mert nem azért gürizett, hogy Petike elbassza. És a fejére olvassa, hogy milyen életet akar így? Nyomorogni akar ő is? Tanulnia kell, vagy nem lesz rendes munkája.

Én azt gondolom, hogy nagyon durva ez a szigor, ezt említettem is neki, de iszonyatosan kiakadt rám, hogy ne szóljak bele. Ő egyébként még soha nem lakott együtt senkivel.

Aztán már enyhültek a dolgok, karácsonykor össze is költöztünk nálam (ez egy nagyobb lakás) és már nincs “én szobám/Te szobád” felállás.

Együtt leülünk enni is például, nem kell mindenkinek a saját szobájában enni és Petike is imádja és kedvel engem is. De közben igyekszem nem én lenni a jó zsaru, mert nem akarok tényleg belezavarni a nevelésbe. De vannak meglátásaim, például nem tartom jónak, hogy a karácsonyi, beköltözős napra vett puzzle-t azóta sem rakhattuk ki együtt, mert a gyerek néha hoz egy 4-est, de máskor meg 2-3db ötöst is hazahoz egy nap, olyankor nincs jutalom.

Nektek mi a véleményetek a helyzetről?

Ezt leszámítva minden szuper egyébként.


febr. 14. 00:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Ez az egész elmebetegség. Mi lehet ezen kívül szuper?

Ostorral fegyelmezi?

febr. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Milyen előjelekről beszélsz amikor már összeköltöztél valakivel? Kicsit késő bánat az előjeleken gondolkozni.


Azt leszámítva, hogy leírtad azt, hogy a párod nagyon rosszul bánik a gyerekével és stresszben éli szegény az életét, nem írtál semmilyen releváns információt.


Egyáltalán mi a terv?


Ha a kérdésed arra irányult, hogy érdemes-e így bánni egy gyerekkel akkor az én véleményem szerint nem. Továbbra sem attól lesz valaki intelligens, hogy szarrá magoltatják a szülei és stresszben telnek az iskolás évei.

febr. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Lépj le, míg nem késő. Nem véletlen van a nő mindig egyedül.
febr. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát először is ülj le vele beszélgetni és mondd el a véleményed, a szigor hasznos, de ha tényleg a végletekig tolják a gyerekbe, akkor sérülhet. Ahogy a teljes lazaság is ugyanúgy káros. Szegény gyereket sajnálom. Beszélj vele, mert ez így nem normális felállás.
febr. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az miert baj,hogy van külön szoba?
febr. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen gyerekekből lesznek a megfelelési kényszeres, depresszióra és önostorozásra hajlamos, szorongó felnőttek.
febr. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért kellett összeköltözni vele? Hamarosan veled is azt csinálja majd, amit a gyerekével.
febr. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Anyaként irom, hogy ez elmebeteg dolog,és pont az ellenkezőjét éri majd el! Én ezért utáltam meg a tanulást mert sose voltam elég jo az apámnak.

A gyerekeimet ezért SOHA nem hajtottam nem is büntettem rossz jegyért. Talán szerencsés vagyok de sose volt gondom velük. A lányom iszonyú szorgalmas a legjobb külföldi egyetemekre vették fel, választhatott hova megy.

A fiam kicsit lusta, 16, de 4,5 az átlaga. Amit szeret azt kiválóan tudja - ahogy én is tettem anno.

Próbálj meg beszélni a pároddal hogy lehet pont az ellenkezőjét éri el a szigorral. Nincs olyan ismerősünk ahol ez a fajta teljesítményhajsza gyümölcsöző lett volna!!

febr. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szegény gyermek, a szívem szakad meg. Attól, hogy nem kitűnő minden tantárgyból, még mehet jó suliba, sőt egyetemre is. Inkább arra kellene összpontosítani miből a legjobb és mit szeret, abba kicsit több energiát fektetni, a többi tárgyból a 4es is nagyon szép eredmény. Így csak lelki roncsot csinál belőle.

A játék, közös időtöltés megvonása a legrosszabb amit tehet, ha mindenáron büntetni akarja, inkább vegye el a telóját vagy a tv távirányítót, csak ezt ne tegye könyörgöm! Inkább örülne neki, hogy a gyerek elfogad téged és hogy igényli az együtt töltött időt.

febr. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
36%
Elmebeteg a nő de az is aki ilyennel van....
febr. 15. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!