Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mi történik ha házasságban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi történik ha házasságban vagy élettársi kapcsolatban az egyik fél beleszeret valaki másba?

Figyelt kérdés
2015. aug. 11. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Vagy felborítják a kapcsolatot, vagy az, aki másba szerelmes, képes ellenállni a kísértésnek, és elnyomja az érzelmeit. Amúgy meg igyekezni kell nem olyan közel engedni senkit a másik nemből, hogy abból érzelmi kötődés lehessen. Ha észreveszi az ember, hogy alakulóban van valami, el kell kerülni a másikat. Én konzervatív, házasságpárti ember vagyok. Biztos sokan nem fognak velem egyet érteni.
2015. aug. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 omba ***** válasza:

Ez leginkább attól függ, aki beleszeret egy másikba.

Vagy nyel nagyokat, és hagyja, vagy kilép a kapcsolatból.


Egyik se annyira egyszerű, mint leírni - ismerem mindkét opciót.

2015. aug. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Jó esetben véget ér a kapcsolat, rossz esetben a felek tovább vegetálnak egy esetlegesen megcsalásokkal tarkított, de mindenképpen szar kapcsolatban. Ez persze csak a konvencionális, monogám kapcsolatokra vonatkozik, bizonyos szubkultúrákban teljesen elképzelhető, hogy beveszik az új embert harmadiknak vagy többediknek és boldogan élnek tovább.
2015. aug. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

Nem izgat különösebben a százalékom, de ha valakinek van kedve, kifejthetné, hogy miért volt haszontalan a válaszom. Szerintem elég jól lefedte az összes alternatívát, hogy mi történhet a kérdésben leírt esetben, de ha kihagytam valamit, had okuljak :)

#3

2015. aug. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én meg első vagyok. Mondjuk én sem értem, hogy az én hozzászólásommal mi volt a gond. :)


A tieddel szerintem az, hogy azt írtad, jó esetben felbomlik a kapcsolat, holott egy házasság, de még egy élettársi kapcsolat is komolyabb dolog annál, hogy az ember félredobja. Másik alternatívának a megcsalást írtad. Pedig szerintem igenis létezik, hogy az ember a gatyájában tartja, amilye van, és nem lép ki a kapcsolatból. Természetesen ha a kapcsolat alapvetően jó. Igen, lehet mondani, hogy egy jó kapcsolatban a felek nem szeretnek bele egy kívülállóba, de azért van az az érzés, hogy újra vágyunk, vannak a hirtelen fellángolások, mikor valakit látván felébred bennünk a kémia. Szóval szerintem létezik a becsületes út is.

2015. aug. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Oké, de a kérdésben szerelemről volt szó, nem arról, hogy testileg megkívánunk valaki mást, ami akár mindennapos is lehet egy boldog kapcsolatban élő ember számára is. A szerelmet elfojtani magunkban, véleményem szerint legalábbis, jóval többet jelent, mint "a gatyánkban tartani, amink van". Ha meg az egyik fél valami újra vágyik, az tényleg azt jelenti, hogy a "régi" valamiért nem elég jó neki, ergo az nem egy jó kapcsolat.

A megcsalást nem alternatívaként írtam, hanem mint egy lehetséges velejárója annak, ha a felek ragaszkodnak egy rossz kpcsolathoz, de mint írtam is, ha nem is csalják meg egymást a kapcsolat attól még rossz marad, hisz az egyik fél már szívesebben lenne valaki mással, mint a párjával. Én nem látom, miért lenne becsületesebb az őszinte szakításnál valami halott dologba kapaszkodni ezzel magunkat és a másikat is átverve valamilyen szinten.

2015. aug. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
55%
Váljatok el, ha nem tudjátok megbeszélni. Így nincs semmi értelme egy házasságnak.
2015. aug. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!