Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Működhet így az együttélés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működhet így az együttélés?

Figyelt kérdés

4 hónapja új városba költöztem és rögtön össze is jöttem egy sráccal, akit már azért ismertem kicsit korábbról. Jelenleg van egy szoba amit bérlek, de sose vagyok otthon, mert szinte minden este a barátomnál alszok. Nem rég volt egy baráti összejövetel, ahol az egyik haverja rákérdezett, hogy én miért nem náluk lakok és hát mindketten elgondolkodtunk a dolgon. A barátom még az anyukájával lakik, akivel én nagyon jól kijövök.

Amik pozitív dolgok lennének, hogy nem kellen a fél ruhakészletem, tisztálkodószereimet magammal hurcibálnom állandóan, nem érzem jól magam ott, ahol most lakom és már terveztem, hogy új albérletet keresek, kevesebbet kéne fizetnen, így többet tudnék spórolni és az anyuka is nagyon örülne egy kis pluszpénznek.

Ami mindkettőnket kicsit aggaszt, az az, hogy a barátom szobája elég pici 2 embernek és nem tudjuk, hogy hova raknánk az én ruháimat, cuccaimat, igaz nem sok van belőle, de akkor is kell neki a hely.

Ő egyetemre jár és sokszor sokat kell tanulnia és nem biztos benne, hogy tudna eleget a tanulásra koncentrálni. Ami még engem kicsit aggaszt, de nem tettem szóvá, az az, hogy még csak pár hónapja vagyunk együtt, bár nagyon jól megvagyunk, ki tudja, hogy az összeköltözés milyen hatással lenne a kapcsolatunkra, illetve, mi lesz, ha esetleg szakítunk.


Ez a megoldás nem hosszútávú lenne, csak augusztus-szeptemberig, mert akkor én is elkezden az egyetemet és valószínüleg akkor ketten bérelnénk egy kis lakást az egyetemhez közel.


Szóval ez működhetne szerintetek? És van-e ötletetek, hogy, hogyan lehetne megoldani azt, hogy tudjon tanulni és, hogy mi legyen a cuccaimmal/ruháimmal?


Én 19, a barátom 22



2016. jan. 3. 12:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Augusztus-szeptemberig jó ötlet is lenne, és addig lenne időd akár új albérletet is keresned, mivel most felmentek az árak és nyáron több albérlet felszabadul pont az egyetemisták/főiskolások miatt!


A cuccaiddal ne foglalkozz, mert biztosan lehet nekik a párodéknál helyet találni nekik, vagy elteheted a tárolójukba ami nem kell,ezekre van sok megoldás.


A legfontosabb, hogy tényleg beszéljétek meg,anyukát is vonjátok be, hogy mi a véleménye.

2016. jan. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
82%

Előre bocsáltom, hogy semmi tapasztalatom nincs összeköltözés terén, én is még csak otthon laktam, meg egyedül, csak ötletelek. Bőven lehet, hogy naiv vagyok.


- Ha eleve folyton ott vagy, akkor azt gondolom, hogy a kapcsolatra nem lesz rossz hatással a dolog.

- Az édesanyjával mindenképpen beszéljétek meg a dolgot, hogy egyáltalán támogatja-e és ha igen, mit jelentene ez rád nézve, miből kéne kivenned a részed. Vele tudjátok azt is megbeszélni, hogy hol tudjátok elrakni a ruháid.

- A te beköltözéseddel változtatni kéne az ottani dolgokon, minimum átrendezni, de pl. a helyedben nekem tuti szükségem lenne egy saját íróasztalra is.

- A tanulásra koncentrálást úgy lehet a legjobban kivitelezni, ha nem vagy a közelében, amíg tanul. Alakítsatok ki egy tanulósarkot, vagy menj kia aszobából kezdetben. Aztán később gondolom megszokjátok egymást, és akkor már könnyebb lesz koncentrálnia akkor is ha a közelében vagy.


Még egyszer mondom, ne vedd készpénznek.

22/L

2016. jan. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!