Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Létezik tökéletes időpont az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik tökéletes időpont az összeköltözésre? Tényleg meg kell szenvedni érte?

Figyelt kérdés

Sokszor szóba kerül az összeköltözés, mert lassan nem tudunk időt együtt tölteni (ha együtt laknánk sokat számít egy este, egy délelőtt stb. nem az utazással, szervezéssel megy el az idő), az egymáshoz rohangálás nem megoldás, pár óra hetente 3év után kezd kevés lenni. 23 és 26évesen.

De a barátom folyton azzal jön hogy "legyen meg minden bútor" (egy olyan lakásba hogy lehet bútort venni amit nem is látott az ember, mert nincs konkrét lakás, de mindig venni akar bútort, hogy majd a lakásba) "legyen pénz a költözésre (nem a lakással, hanem a cuccolással kapcsolatos költségek)" "legyen meg a tökéletes lakás" "legyen meg a pénz több hónapra előre" miközben nem is nézett meg egyet sem, az árakat se!


Szerintem nincs ilyen időpont, főleg hogy felénk ritka a kiadó jó lakás, le kell csapni rá, ha van, ha elhatározza az ember, ismerősöket is meg kell kérdezni, mert sokan nem hirdetik meg.


A bútorokat lassan is le lehet cserélni, hisz csak mosógépünk nincs, minden mást tudnánk vinni! Egy lakás kb sosem lesz tökéletes, én elég kicsinek látom az esélyét ennek. Ha pedig nem tetszik, továbbállunk.


És hogy az ismerősei is megszenvedtek ezért... Tényleg meg kell ezért szenvedni, hogy jó legyen? "32évesek, most házasodnak csak össze (együtt élnek 7éve)" "28éves és most költöznek össze, azt mondták hogy 6évig csak a hétvége volt nekik"

Nagy baj, hogy én nem akarok pl 6 évig csak hétvégente pár órát találkozni és mondjuk 30 után házasodni, családot alapítani és egyebek? Hanem lassan felépíteni a dolgokat, kialakítani ahogy jön. Ráadásul megpróbálni hogy működik-e egyáltalán együtt.


2016. jan. 31. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Hát, nem fog tetszeni a válaszom.

Én is így halogattam a dolgot, akárcsak a srác, mert rohadtul nem akartam összeköltözni.

Dugni jó volt a lányt, hetente 1-2 órát elvoltam vele, de semmiképp nem akartam minden időmet vele tölteni, hogy mellettem aludjon, beszálljon az életembe.

Sztem jobb lenne, ha leülnél vele békésen beszélgetni arról, hogy mik az őszinte elképzelései.

2016. jan. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyszer már leültünk, ő elmondta hogy akar költözni (ő hozta fel legelőször a dolgokat), de csak ha tökéletes lesz minden és ebből nem tudom kizökkenteni, hogy ilyen szerintem nincs főleg így. Kaptam egy gyűrűt is, amolyan "komoly a szándékom céllal", korábban fél évig laktunk együtt (én nála, mert távmunkám volt, nagyon szerette, én azért annyira nem szerettem a szüleivel élni, de bevállaltam, nem akarta hogy elvállaljam a mostani munkát, de a pénz miatt muszáj volt hogy legyen majd lakás bérlés ugye) de most a meló miatt nem tudjuk megoldani a dolgokat, rohangálással csak, ami meglátszik, mert egy napot tudunk teljesen együtt tölteni, a többinél pár óra (abba a pár órába nincs szex, randi van)... A telefon marad hétköznapra, 2-3óra beszélgetés (ingyen beszélünk).
2016. jan. 31. 21:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Az egyik exem volt ilyen, vele is 3 évet voltunk együtt, és hallani sem akart albérletről vagy egyéb 'átmeneti' megoldásról, ő csak akkor lett volna hajlandó költözni, ha elég gazdaggá válik ahhoz, hogy vegyen egy saját kertes házat... ő is mindig várt a "tökéletes" pillanatra... az lett a vége, hogy 30 évesen is az anyjánál lakott. A jelenlegi párommal albérletben élünk másfél éve, félig saját, félig itteni bútorokkal, és nagyon boldogok vagyunk. A saját bútorok is csak fokozatosan jöttek, volt, amit anyuék adtak nekem, hogy vihetem, párom családjától is kaptunk használt, de jó állapotú asztalt, stb. Szóval én nem támogatom azt, hogy ülünk és várunk a tökéletes alkalomra. Ha megvan az elhatározás, akkor neki kell állni. A közös életeteket, otthonotokat együtt építitek fel, nem pedig készen kapjátok.
2016. febr. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen, hogy tökéletes, meg ideális időpont...

Ha valaki az igazi, akkor ennyi...az első perctől fogva együtt akartok élni...én a jelenlegi párom előtt soha senkivel nem éltem együtt...pedig több exem szerette volna...nem ment nem akartam...

Aztán egy szép februári napon megismertem a mostani párom, még abban a hónapban össze is jöttünk, márciusban a szülinapjára lakáskulcsot kapott, és tulajdonképpen azóta élünk együtt. Még ha egyszer véget is érne a kapcsolatunk, akkor sem bánnám, hogy ilyen gyorsan összeköltöztünk...imádok vele élni! Ha tényleg akarjátok akkor csináljátok! Felesleges rágörcsölni...

2016. febr. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez ostobaság. Nincs olyan hogy tökéletes időpont.

Dolgoztok mind a ketten,tehát van spórolt pénzetek.

Ki kell nézni egy lakást és menni.

Viszitek amitek van,és azzal kell beérni.

A többi majd szépen lassan alakul.

Amikor talizgattok az nem pénz kidobás? Utiköltség stb?


Szerintem nem gondolja ő ezt komolyan,vagy nem veled.

Gyűjti a pénzt és majd ha majd ha...na hagyjuk.

Kaptál egy gyűrűt??? És??? Ma már ez a módi,mindenki el van jegyezve de esküvő nem sokból lesz.


Nekem nem kellene ilyen pasi aki mellett évekig kell várni az össze költözéssel.

Hagyd ott,keress mást,éld az életed.

Ő ott érzi jól magát ahol van.

2016. febr. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!