Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Miért kezdenek a hagyományos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kezdenek a hagyományos párkapcsolati formák megszűnni?

Figyelt kérdés

Vagy miért válik cikivé manapság?

Miért megalázó egy férfinek, ha ő a családfenntartó (de a felesége/ barátnője is dolgozik mellete és nem használja ki) ...

Miért lekicsinylő egy nőnek, ha a párja javasolja, hogy vállaljon 4-6 órás munkát vagy esetleg egy ideig maradjon otthon, hogy vele vagy a kapcsolatukra több időt tudjanak fordítani, mert az ő egyedüli fizetéséből is kijönnek?

Ennyire nem bíznak az emberek már egymásban, hogy mindig kell egy B lehetőség," ha elhagy... " , arra az esetre?

Akik így gondolkodnak azok azért foglalnak emellett állást, mert ezt látták otthon is, hogy a szüleik teljesen külön kasszán voltak?

Vagy saját rossz tapasztalatok/élmények vezettek eddig?

Létezik olyan egyáltalán a mai világban, hogy egy pár, ha komolyabban jár/összeköltözik akkor EGYÜTT és KÖZÖSEN terveznek mindent és nem úgy, hogy egyik félrevonul jobbra a másik balra és mindenki intézi a sorait?



2016. dec. 10. 11:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

Én se vállalnám be a teljes eltartottságot, és igen, az egyik ok az a te általad említett: "ha elhagy...", "ha valamiért elveszti a munkáját...", "ha történik vele valami..." akkor ott állok 0 munkatapasztalattal, valószínűleg gyerekkel meglőve, hogy sehova se vesznek fel X évesen így. Legalábbis úgy nem, hogy ne minimálbért keressek és ne ütközzön a gyerek pl bölcsi/oviba hordásával és akkor jön a választás: a gyereket hanyagoljam el vagy haljunk éhen?

A másik része: bediliznék egész nap otthon. Naponta végignyalom a házat, ragyog-csillog, minden nap főzök egy 5 fogásos vacsorát a férjemnek, de ez nem foglal magába minden nap 8-10 órát, míg a férjem dolgozik. Persze, az elején ott van, hogy "van szabadidőm, éljen", de ez megkopik egy idő után, jön a bezártság érzése, hogy nem tudok kihez szólni, mert pl összes barátnőm a munkahelyén van, unatkozom.

Egyébként fiatal vagyok, egyetemre járok és mellette diákmunkázok, amit szeretek. Élvezem a játékos ugratásokat, a légkört, a közösséget. 4-6 órás munka kevés van és azok közül is mázli kell, hogy kifogj egy jót. Szintén megjelenne nálam itt a "bedilizek otthon" kategória, ahol nem tudok mit kezdeni magammal. Szeretem magam körül a nyüzsgést és a hasznos munkát.

A szüleim közös kasszán voltak és én se úgy tervezem az életem, hogy a barátommal lakótársak leszünk, akik néha összefekszenek, egyébként mindenki éljen a saját fizetéséből, nincs közösködés. Döntés előtt meg szoktuk egymást kérdezni, közösen döntünk, nem vagyunk idegenek egymásnak.

2016. dec. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%

Nem ertem a kerdest.

Mi a hagyomanyos? Minden verziodban dolgozik a no. Akkor az a hagyomanyos,ahol nem? De akkor miert boncolgatod, hogy mi a baj azokkal,ahol igen?

2016. dec. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
A világ változik, ez már nem az a generáció és gazdasági illetve társadalmi helyzet, ahol belefér, hogy nőként a háztartásvezetés az elsődleges munka. Inkább az a kérdés, miért gondolják az emberek, hogy a gazdálkodás egy kapcsolati forma. Ha komoly és szeretik egymást (ha összeköltöznek, akkor csak így van), akkor nem szabadna, hogy ennyire beleszóljon egy párkapcsolatba az, hogy ki fizeti a vacsorát. Meg kellene tudni ezt felnőtt fejjel beszélni és nem vitázni rajta. Akik b terveket gyártanak arra mi lesz ha elhagyják, annak sem a szüleit kell feltétlen hibáztatni, lát elég más példát az ember a tvben, neten..és itt megint visszakanyarodhatunk, a mai társadalomhoz, hogy igenis el kell fogadni, hogy ezek az eszközök már beépültek az életünkbe és befolyásolnak ezek is, már nem csak az otthon látott forma alakít. Én úgy gondolom a B terv csupán realitás. Nem szabadna, hogy ez egy kapcsolat kárára mennyen. Nem a másik ellen szól, egyszerűen csak a mai világban az ember nem engedheti meg, hogy ingatag talajon álljon főleg nem fiatalon, mikor annak is örül egy rakás ember, ha egy albérletet tudnak fizetni. Fogadd el, hogy változik a világ. Ükanyáink ideje már nem fog visszatérni (és lehet jobb is). Az utolsó kérdésre pedig a válasz, hogy igen, létezik, csak mindenki mást jelent a közösen és együtt kifejezés. Nagyon sokan képesek közösen és együtt gondolkodni és tervezni úgyis, hogy külön jövedelmük és kasszájuk van. Ez nem jelenti feltétlenül azt, hogy akkor mindent elfeleznek. Az tapasztalom nagyon sok mindenre költenek ők is közösen, de bizony külön-külön is és szerintem az, hogy ígyis boldogok és jól kijönnek az élő bizonyíték rá, hogy igenis működik ez, sőt, így gondolkodni és élni sokkal jobb "eggyütt gondolkodásra" vall. Sokkal többet kell beszélniük és tervezniük, hogy mit miből és ki, mintha lenne egy közös kassza és kész.
2016. dec. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

"Miért lekicsinylő egy nőnek, ha a párja javasolja, hogy vállaljon 4-6 órás munkát vagy esetleg egy ideig maradjon otthon"


Mert amíg a férj építi a karrierjét, a nő kiesik. Aztán ha jön a szakítás (50% eséllyel), akkor ott áll karrier nélkül, és még azt is megkapja, hogy én tartottaklak el.

2016. dec. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Ja, és nem aszért tanult, hogy HB legyen.
2016. dec. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
33%

Azért, mert már majdnem teljesen eltűnt a kultúránkból az a (vallásos gyökerű) ideológia, ami rávehetne bárkit, hogy egy másik ember hülyeségét 0-24 elviselje huzamosabb ideig.


Mert hát legyünk őszinték, minden párkapcsolat előbb-utóbb eljut oda, hogy már több dolog szól a kilépés, mint a maradás mellett, csak a neveltetésünk, a kívülről érkező szociális nyomás olyan, hogy mindenkitől azt kapjuk, hogy a problémákat meg kell oldani, nem egyből kilépni, stbstb.

Na de miért kéne megoldani a problémákat? Miért ne kéne egyből kilépni?


Ezekre régebben praktikus okok miatt volt szükség, mert két embernek együtt könnyebb volt az élet, vagy csak úgy volt lehetséges egyáltalán fenntartani magukat, és ezt megideologizálták ilyen vallásos örökszerelem című köntösben.


Na de ma már a világ teljesen megváltozott, összehasonlíthatatlanul nagyobb a jólét, mint mondjuk 100 éve, az emberek 99%-a egyedül is életképes, a nők is már teljesen önálló, magukban is életképes emberek szerencsére, akkor miért ne lépnének ki egy sz-r kapcsolatból, ha anélkül boldogabbak, mi oka lenne rá bárkinek, hogy ekkora áldozatot hozzon csak azért, mert "ez a szokás"?


Most még egy átmeneti időszakot élünk, ezért van zavarban sok ember, ezért érzik magukat elveszettnek, mert a kultúrális/szociális nyomás, ami az úgymond "normális" párkapcsolat kialakítására ösztönöz, még nem tűnt el teljesen, de már magában nagyon sok ember érzi, hogy ez csak kiüresedett dogma, erre nincs igazán szüksége, szóval egy ilyen ambivalens érzelmi világa van a legtöbb embernek(nekem is, még mielőtt valaki megvádolna azzal, hogy bagoly mondja verébnek), ezért szorong, rosszul érzi magát egyedül is, párkapcsolatban is.


De higyjétek el, legfeljebb még 2 generációnak kell még megszületnie, hogy teljesen leáldozzon a hagyományos párkapcsolatoknak, megtörténik a paradigmaváltás, és onnantól már az lesz a normális, ami ma még nem normális. És ebben nincsen semmi rossz, a világ állandóan változik, csak az ilyesmik lassan változnak, és az átmeneti korszakban élőknek ez sose könnyű.

2016. dec. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

"Miért lekicsinylő egy nőnek..."


Ha ez az óhaj, akkor nyugodtan maradjon otthon ő, végezze a háztartást, és majd kap egy kis költőpénzt.

2016. dec. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

"párja javasolja, hogy vállaljon 4-6 órás munkát"

nem nagyon vannak ilyen állások.


" vagy esetleg egy ideig maradjon otthon"

ettől nem sok sikerélménye lesz, valószínű, hogy elszürkül


"hogy vele vagy a kapcsolatukra több időt tudjanak fordítani"

én hiába vagyok otthon, ha te állandóan dolgozol. azt meg nem tehetem az életcélommá, hogy örökké rád várjak.

2016. dec. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%
Mert számomra is fontos a karrierem, és hogy elérjek valamit. Magyarországon meg amúgy sem elterjedtek a 4-6 órás munkák. Mi a párommal együtt építjük az életünket, de ehhez nem szükséges az, hogy én otthon maradjak. Szeretem a munkám, szeretek dolgozni. 25/N
2016. dec. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%

A lepontozoimnak hatalmas pusziii.

Ti nem tudtok szoveget ertelmezni,csak nehany szot es az alapjan lokitek,amit arrol gondoltok. Ez szegyen.

2016. dec. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!