Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Penzugyek, szerintetek? (lent)

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Penzugyek, szerintetek? (lent)

Figyelt kérdés
4 eve egyuttelunk, megis mostanaban nem erti meg a dolgokat. Az o fizetesebol elunk, az enyemet felretesszuk. Kozos kasszan vagyunk, en osztom be a penzt. Ugy szoktam, hogy ho elejen leveszek x osszeget, csak a telefon feltoltesre valo marad a kartyan +a felretett. X osszeg megy etelre+haztartasra, 2ezer ft/nap, plusz "jatszosnak" 10ezer. Rezsi meg ilyesmi kb 50 ezer, +benzin, ezeket honap elejen el is intezem. Most lett baratomnak egy uj "hobbija", amire kerdeztem, hogy eleg-e havonta 5ezer mert akkor ugy rendezem a penzt. Helyeselt hogy persze. Erre vett ki, hogy legyen nala vesz eseten, es elkoltott plusz ket ezret. Es o ezzel nem erti mi bajom, amikor a konyhapenzem, ami 100%ban en osztok be, dezsmalja. Meg engem cseszett le, hogy miert ilyen szoros a koltsegvetes, pedig o is tudta honap elejen, hogy az 5ezer keves lesz. Adott esetben akar 10-15 is mehetett volna, de neeem eleg az 5. Most meg szemrebbenes nelkul tuntetne el akar 5-6 napi kajapenzt, aztan azokon a napokon ragjuk a kuszobot?! Nem elunk nagylabon, amire szeretnenk azert van, de ezzel parhuzamosan arra is kiborulna ha az x fizujabol nem tennenk felre, tehat ha mondjuk visszapotolnam a kajapenzbe amit kivett... Kovetkezo honaptol tobbet osztok a hobbijara, de nem fogja fel, hogy addig se mashonnan vegye ki. Tenyleg baj, hogy helyette is tudatos vagyok? Ilyenkor meg aggodok hogy kb csutortokig egy forintot se kolthetek kulonben az utolso napokra nem marad. O sose vasarol be, nem erzi at a beosztast...
2017. máj. 21. 02:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem:


1. nem fair, hogy te osztod be a pénzt, ha közös a kassza

2. Ha közös a kassza, nem kell kérnie, hanem egyszerűen elveheti.

3. Ha szerinte szoros a költségvetés, szerinted meg éheztek ott gond van. Netán át kellene gondolni a költségvetést. Elsősorban a napi 2000 kajapénzből lehetne lefaragni pl.

4. Szerintem az a baj, hogy nektek külön kassza lenne a jó, mert nem értetek egyet a pénzügyekről. A közös dolgokat fele-fele arányban fizessétek ki, a többi meg legyen saját. Ne te nélkülözz az ő hobbija miatt, de ne is te oszd be neki mennyit költhet rá.

2017. máj. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

Tisztességesen dolgozik, beadja a közösbe a teljes fizetését és nem költhet el sz@ros kétezer forintot anélkül, hogy neked kuncsorogjon? Az biztos, hogy nekem egyszer jártatnád a szád ilyenért.

Amúgy ott rontod el, hogy túl szoros a költségvetés. Mi a francért kell azon aggódni, hogy napokig nem költhetsz egy forintot se, mikor a te fizetésedhez még hozzá se nyúltatok?

2017. máj. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mindketten elsiklottatok afelett az apróság felett hogy az a KAJAPÉNZ. A kártyáról akkor vehetne le, amikor csak akarna, de azt sajnálná elkölteni mert félre is szeretne zenni. Van egy íratlan megállapodásunk, hogy a félretett pénzhez nem nyúlunk, csak ha muszáj, ebből adódik a szoros keret, amivel eddig semmi baja nem volt. De nekem oly mindegy, hogy vesz-e le a kártyáról, csak ne az én kontómra fogyassza a már előre beosztott kajapénzt, amit én kezelek, hanem tipegjen el az automatáig.

1. Évek óta mindig megbeszéljük hogy miből hova mennyit, így csak a kajapénzzel gazdálkodok én, mert 1: nem jár szívesen boltba, 2: én tudom miből mennyi kell.

2. Nem kell kérnie, csak ne a kajapénzemből vegye ki, hanem a kártyáról.

3. 2000 forintból nehezen lehetne lefaragni az egész háztartásra+állatokra. Gondolom neki az a baja, hogy nem vettem le több pénzt a hobbijára, amikor direkt többször rákérdeztem, hogy elég-e biztosan annyi. Magától meg nem fog levenni, mert akkor meg hiányolná a levett összeget...

4. Mint már írtam, nem én osztom be, de ez a leírásban is benne volt. Mondja hogy 20 kell rá, oké, veszek le annyit, de ne ilyenkor találja ki. Ugyanis a félretetthez nem nyúlunk, csak vészhelyzetkor.

Második neked kiváló szövegértésed van, de semmi probléma. Egyáltalán nem járattam a számat, akkor venne le pénzt amikor akarna, de úgy nem buli ha pluszba megy el pénz, jobb a kajapénzt költeni, én meg osszam be, ahogy tudom, nem az ő baja. Az meg szép baleset lenne, hogy kb. az ő egész fizuja elmegy ezekre, és még hozzá kéne nyúlni az enyémhez... Ennyi erővel el lehetne tapsolni 3-400ezret is ha olyan kedve van az embernek, de szerencsére mi nem ilyenek vagyunk.

2017. máj. 22. 01:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Talán picit túlspirázod, kérdező, de azt hiszem értem a problémát.

Párod nem akar a félretetthez nyúlni semmiképpen sem (gondolom erre hivatkozol "kártya" néven), de az 5ezer sem elég, szóval úgy gondolta, elvesz a kajapénzből. Amit te már beosztottál.

Ezt valóban rosszul csinálta, de neked sem kellett volna ebből veszekedést generálni. Egyszer elmondod neki, aztán következő hónapban 10e lesz a keret, a kajapénzt pedig kipótolod a félretettből, annyira nagy érvágás nem lesz, de legalább látja ő is, hogy a semmiből nem tudsz te sem ennivalót varázsolni, ha onnan vesz el, akkor valahonnan pótolni kell.

Kicsit több lazaság a részedről, vagy váltsatok a már említett módszerre, hogy kötelezőket fele-fele arányban mindenki berakja egy dobozba hó elején, többivel azt csinál, amit akar.

2017. máj. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szerintem nem jól tette, hogy onnan vette el, de neked is bele kellene raknod egy kis rugalmasságot a rendszerbe,

én is ilyen vagyok nem szeretek hozzányúlni a pénzhez, ha eldöntöttem, hogy azt félrerakom, akkor sem ha emiatt lemaradok valami fontosról.

Nálunk az a megoldás, hogy belecsúsztatunk párezer (2-5) forintot a költségvetésbe, aminek nincs gazdája. Ezt nem tesszük meg havonta, csak ha szükséges. Így nem a tartalékhoz nyúlunk hozzá, de nem is kell elvenni más dologtól az összeget.

2017. máj. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Mindketten elsiklottatok afelett az apróság felett hogy az a KAJAPÉNZ. A kártyáról akkor vehetne le, amikor csak akarna, de azt sajnálná elkölteni mert félre is szeretne zenni"


28 éves házas nőként eskü nem értem mi a gond. Ha elveszi a kajapénzből valahonnét - nyilván a bankkártyáról - vissza is kell pótolni. Akkor meg nem mindegy?!

2017. máj. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nálatok inkább az kéne hogy különválasztjátok a dolgokat. Vagy borítékos módszerrel. Nálunk nincs külön hogy az akkor kajapénz, bedobjuk és kész, abból mennek a számlák és heti keret van a kajára, tudjuk mi mennyi kb, felfelé kerekítve.

Ha ő nem érzi a súlyát a dolgoknak akkor legyen saját hobbipénze amit megtanul beosztani. A közös kasszához kell egy kis megértés és előrelátás.

Valamennyit fele-fele arányba bedobtok, kicsit többet mint amennyi kell hogy vészhelyzetekre legyen és mindenkinek marad saját kis pénze, azzal bármit csinálhat de nincs kivétel a közösből ha az elfogy.

Ha maradtok a közösön akkor ha kivesz ilyesmire ami nagyobb összeg és nem szolgál célt/nem közös dolog, akkor következőleg annyival tegyen vissza többet.

2017. máj. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!