Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Esélytelen lehet hosszabb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esélytelen lehet hosszabb távra tervezni, ha a párom túl sokat költ az anyjára?

Figyelt kérdés

Együtt élek a barátommal,felezzük a lakbért és a rezsit,meg úgy nagyjából azt,ami még kell egy háztartásba. Én még tanulok, amellett dolgozom, így erre nekem mindenem elmegy nagyjából, ha mégse,azt szépen félreteszem. A barátom is kb annyit tesz csak félre,mint én,szóval el tudjátok gondolom képzelni. Van egy költségesebb hobbija, az teljesen rendben van,de amellett is bőven maradna,viszont nem marad,mert nagyon sokat költ az anyjára. Hol vesz neki egy háztartási gépet(pl mosogatógép), hol befizeti egy nyaralásra(pedig mi sokkal jobb helyekre elmehetnénk nyaralni,ha ezt nem ő finanszírozná), hol kp-ban ad neki pártízezret,pedig az anyja se szükölködik. Egyébként nem egy anyuci pici fia;persze nagyon szereti és szoros a kapcsolat(a párom egyke,az apja meghalt pár éve). Nem tudom ezt hogy kezeljem,mert egyrészt lehet,hogy nincs közöm hozzá hogy mire költi, másrészt nagyon is van hozzá közöm,hiszen ketten el akarunk valamit érni,ez nekem elég felelőtlen hozzáállás.

23l


2017. aug. 15. 13:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyámék emiatt váltak el, mert apám a két kisgyerek mellett is az anyjának vett inkább családi házat, mi meg éltünk négyen valami kis panelban. Szerintem ne várd ki, amíg ez lesz nálatok is :D
2017. aug. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Menekülj!! A parodnak nem te vagy az eslo hanem a anyja. Ez sosem fog valtozni, jobb ha otthagyod. Nalunk allitolag csak kolcsonker az anyja a baratomtol, de mar titokoloznak is elottem. Nalunk ugy nezett ki a szitu hogy az Anyja felhivja, megkerdezi hogy egyedul van e es ker tole penzt. Azt nem tudta hogy en is hallom kozben,,,...szanalmas. mindig a paromat huzzak le ha kell valami.
2017. aug. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez így magában leírva nem lenne vészes... bár azért az bibis, hogy együtt éltek, és nektek nem tesz félre semmit... de sajnos tapasztalatból tudom, milyen ez hosszú távon. Anyámék kapcsolata, ameddig nagyanyám meg nem halt, rohadt feszült volt, mert apám minden szart megvett nagyanyámnak, amit kibüffentett a száján... jó, mondjuk azt hozzá kell tenni, hogy az esetünkben a nagyanyám vastagon kihasználta apámat, a balekot, minket meg rühellt, mert nem a kedvenc fiától születtünk.
2017. aug. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ezt te érzed, hogy mennyire túlzás és mennyire tartható hosszabb távon.

Így ismeretlenül nehéz megítélni.

2017. aug. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az rendben van ha segít az anyjának ha nem tudja befizetni a csekket vagy nincs mit ennie és megteheti. De azért a háztartási gépek és a nyaralás nekem soknak tűnik. Eleve ha közös életet terveztek, akkor félre kell tennetek es gondolom nektek is sok mindenre lenne szükségetek. Anyukát sem értem hogy várhatja el, hpgy egy fiatal pár ne a jövőjét építgesse, hanem őt fizessék be nyaralni. A pároddal kellene beszélni...
2017. aug. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
4%

Mennyit keres az anyja? Esetleg nyugdíjas? Lehet hogy tényleg rászorul a fia segítségére?

Az anyukám szintén egyedül él és nyugdíjas, 100 rongyot hoz a postás. A ház rezsije álltalányban 30-35 rongy/hó, a gyógyszerei 25-30 rongy/hó vagyis marad neki annyi, hogy egészségesen étkezzen és ne kelljen nélkülöznie. Ha nem segíteném, akkor semmit nem venne magának, nem tudná pótolni a használati cikkeit, szóval kötelességemnek érzem, hogy valamit visszaadjak abból amit ő tett értem.

Ha a párom megkérdezné, hogy miért inkább az anyámnak adom a pénzt mint neki, akkor megfognám a kezét és elvinném dolgozni, hogy egy kicsit magához kapjon. Egy 70-80 éves ember már nem képes fizikai munkára, nehezen mozog, fájnak az ízületei, sokkal nagyobb megterhelés számára egy bevásárlás mint azt sokan gondolnák. Egy 20 éves nő ereje teljében van, ha nincs elég pénze vállaljon be plusz munkát(egyetem mellett végig dolgoztam) és simán megteremti a szükséges pénzt.

2017. aug. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
#6 Persze. De akkor a barátom jelenléte szükségtelen, hiszen heti 7 napot fogok 2 műszakban dolgozni, hogy vegyek majd MAGAMNAK egy saját lakást vagy házat, időnk úgysem lenne egymásnak, és ha háromszor annyit tennék bele a közösbe, akkor alap lenne, hogy a ház amúgy is 100%-ban az én nevemen lesz. Esetleg ha jó pasiról van szó, maradhatunk szexkapcsolatban :)
2017. aug. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
17%

"7" válaszolva

Áruld már el nekem drága, hogy nekem miért kéne tekintettel lennem arra, hogy te éppen tanulsz? Szerinted hány olyan ember van,. aki a tanulás mellett 8 órában dolgozik valahol?

A kérdés kiírója azt mondta, hogy a költségeket felezik és pont, és ha társa jobban beleszállna akkor jobb helyekre is mehetnének. Véleményem szerint semmi köze sincs a kérdezőnek mire költi a partnere az általa keresett pénzt, ha házasságban lennének és gyesen lenne a közös gyermekükkel az egészen más tészta, de itt nem erről van szó. A kérdező úgy döntött, hogy nappali tagozatos iskolába fog járni, emiatt csak kisegítő vagy éjszakai műszakot tud bevállalni, amit sokkal alacsonyabban fizetnek. De ez nem a partnere hibája, ez az ő saját döntése.

Ha elvégzi az iskolát és sikerül elhelyezkednie egy jó állásban akkor busásan megtérül ez a pár év amikor jobban meg kellett húznia a nadrágszíjat.

2017. aug. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egyutt eltek, ebbol az jon le, hogy nem vagytok meg hazasok. A penzkerdesbol mindig mindenkor csak a problema van. Szerintem ha mindent szepen tudtok felezni, akkor nem lesz para ha felhozod a kerdest. Csak ne vondd kerdore :)
2017. aug. 16. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
10%
Nézd fizeti a rezsi felét, annyit tesz félre, mint Te. Akkor miért problémázol? Így korrekt, mindketten ugyan annyit tesztek bele, így később sem lehet vita. Azon felül mit csinál a pénzével semmi közöd hozzá. Ő teremtse meg Neked, hogy jobb helyre menjél nyaralni? AZ olcsó hely is lehet szép és nem az a lényeg,hogy együtt legyetek, jól érezzétek Magatokat. Egy férfi nem bank és nem szociális intézmény,hogy megteremtse amit a nő nem tud. Más a gyes, ha munkanélküli lennél, beteg lennél, akkor természetes,hogy jóban -rosszban házasság nélkül is és támogatom a másikat. Ebben az esetben, hogy felesben adtok mindenbe bele. Én a párod helyében kiakadnék Rád rendesen.
2017. aug. 16. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!