Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Együtt élő párok, ti megosztjá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Együtt élő párok, ti megosztjátok a házimunkát? Mindkét fél kiveszi belőle a részét? Vagy mint régen, a nőre szakad minden?

Figyelt kérdés

2018. jan. 6. 15:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%

Férjem mos, tereget, vasal, szemetet visz le, én főzök, mosogatok. Bevásárlás kettőnké. A takarításban segít, de nem egyezik az elképzelésünk a tisztaságról és rendről, így az inkább az én reszortom.


A házimunkát soha nem osztottuk meg kimondva, mindenki csinálta, amit szeretett volna, és így alakul :)

2018. jan. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%

A mindennapos teendőket (főzés, mosás, takarítás) én csinálom, mivel nagyobb gyakorlatom van benne, gyorsabban meg is vagyok.

Bevásárolni egyszer együtt, egyszer én, egyszer ő, attól függ, ki van épp otthon. Ha ő megy, szoktam neki listát írni a lényegesebb dolgokról.

Porszívózni ő szokott, mivel ezt nem kell naponta. Illetve ha valami komolyabb rendezkedésbe fogunk (tavaly átrendeztük a tárolót), együtt csináljuk. Vendégváró nagytakarításokat szintén együtt.

2018. jan. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%
Persze, hogy megosztjuk! Aki éppen ráèr, kevésbé fáradt, az csinálja, amit kell. Mind a ketten itt lakunk, mind a kettőnk feladata, hogy rendezett legyen az otthonunk
2018. jan. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
31%

Nem érdekel, hogy szolgának vagy cselédnek gondol valaki. Csak és kizárólag én végzem a házimunkát. Főzök, mosok, takarítok, a férjem a mosogató közelében sem járt, mióta felszerelte. Elé teszem a tányért, neki csak meg kell enni, a reggeli teáját is elkészítem.


Cserébe az össze ház körüli munka az övé, én egy villanykörtét se cserélek ki, a háztartáshoz szükséges műszaki dolgok beszerzése, a karbantartáshoz tartozó feladatok, az autó karbantartása.

2018. jan. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a megosztás mindig is természetes volt. Mindketten dolgozunk, alap dolog szerintem, hogy a szabadidejéből mindenki áldoz kicsit a közös otthonra. Nyilván nem úgy működik, hogy "na én kétszer porszívóztam fel, szóval most te is kétszer fogsz". Inkább úgy "osztottuk fel" (inkább csak magától így alakult ki) a dolgokat, hogy ki mit szeret csinálni. Én például utálok rendet rakni, de szeretek takarítani, párom meg fordítva. Én szeretek mosni, párom inkább mosogatni stb. Amit tudok azt igyekszem megcsinálni, de ha fáradt vagyok vagy nincs kedvem akkor párom mindig megcsinálja. Vagy pedig közösen csináljuk. Nem halad olyan gyorsan meg elbaromkodjuk, de legalább ez is egy közös program.
2018. jan. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
65%
Én, szívesen főznék, mosnák, takarítanák, de a párom, a saját felségterületnek tartja a konyhát. Mosogató, mosó, szárító gépeknek, az ajtaját nem nyithatom ki. Szerinte, a porszívót meg alapból nem lennék képes jól kezelni. A kávéfőzés, ami engedélyezve van számomra.
2018. jan. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
7%
Mivel èn nem dolgozok mert vagy egy 4 èves fiam muszáj ithon lennem vele ès amikor a fèrjem hazajön a munkàból kisebb dolgokban segít,amikor szabad mindenben segít főzèsen kivűl elmosogat ,kitakarít a gyermekkel kapcsolatban is mindenben segít szóval nem panaszkodom.
2018. jan. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
10%
Mindent én csinálok mivel gyeden vagyok, de mikor dolgoztam is én főztem, mostam, takarítottam. Sajnos párom elég régimódi...
2018. jan. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%

Mivel én 30-40%-ban dolgozok (azaz vagy 3 napot egyben, vagy 4-5x fél napot) így én csinálom a házimunkát.


De a lakás kicsi, hetente párszor tíz perc alatt megvagyok vele. :)

2018. jan. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
A bevásárlásokat ketten intézzük. Amikor csak 1-2 dologért kell beszaladni a boltba akkor az megy, akinek épp kedve van vagy aki épp előbb végez a munkában. Igazából nem osztottunk fel semmit, havonta 1x van nagytakarítás, akkor megcsinálunk ketten mindent. En érek haza előbb a munkából, ezért a kisebb hülyeségeket megcsinálom mire hazaér (mosogatás, felmosás stb). Főzni is általában együtt szoktunk, mert jó program és jókat tudunk beszélgetni közben. :)
2018. jan. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!