Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Friss kapcsolatban miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Friss kapcsolatban miért erőlteti mindenki a közös kasszát?

Figyelt kérdés

Minden ilyen tartalmú kérdésnél azt látom, hogy közös kassza, közös kassza, közös kassza... Aki meg nem ért egyet - és ezt civilizált formában közli - azt leszólják, leszavazzák.


Tegyük fel, összeköltözök valakivel mondjuk 5-6-7 hónapnyi "járás" után, és egyből dobjuk össze mindenünket, ami van? Mert szerintem ennyi idő arra elég, hogy felületesen megismerjem, hiszen még mindig nem tudom, hogy milyen lesz vele együtt élni. Aztán ha ő gondol egyet, talál mást, rájön az 5perc vagy eleve olyan szándékkal kezdett velem, és leemeli a pénzt a közös bankszámláról, akkor mi van? Nem véd még házasságban sem a törvény, nemhogy élettársi kapcsolatban.


Én ezt a közös kassza dolgot elavultnak tartom. Régen működött, amikor egy kereső volt a családban, a férj. Az asszony főzött, takarított, mosott, gyereket nevelt, amihez reális volt a közös kassza. De most, hogy a nők is dolgoznak, önálló keresetük van, mi értelme ennek?

Találkoztam olyan érvvel, hogy hatalmas a bérkülönbség, és ezért. Az öregek érve erre annyi volt, hogy "suba subához, guba gubához".


Csak emberi hangnemben megírt válaszokat várok. Köszönöm.



2018. jan. 17. 13:20
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
35%

És ha együtt elmennek nagybevásárlásra osztozkodjanak, hogy melyik kié?

Mi most költözünk össze,közös kassza lesz, mivel KÖZÖSEN fizetünk rezsit, hitelt, stb..stb..

Nekem így célszerű, de sok kivétel van.

25N

2018. jan. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
47%

A 4. mondatodnál már el is botlottál...

"Tegyük fel, összeköltözök valakivel"

Innentől kezdve preferálják a közös kasszát, és ez nem véletlen. Én is velük értek egyet.

Az összeköltözés a közös élet kezdete...

Megismételjem?

Közös... élet...

2018. jan. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 A kérdező kommentje:

Vásárlásnál közösen fizetünk, de nem irányítom az egész fizetésemet egy számlára vele. Szerintem van különbség.


Ez az, rögtön itt az első arrogáns, beszólogató alak.

Megismételjem?

Emberi... hangnem...

Értő... olvasás...

2018. jan. 17. 13:27
 4/57 anonim ***** válasza:
69%

Éltél már valakivel?

Senki nem erőlteti, van más opció, bedobtok X összeget a közösbe és abból éltek és marad költőpénz.

2018. jan. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
13%

2# voltam, és azt hozzátenném, hogy 40éves ff vagyok, és kb az asszonyénál 6x több fizetést viszek haza.

Van a szekrénybe építve egy trezor, oda összerakjuk, és írjuk ki mire mennyit vesz el.

Bizony annak ellenére, hogy néha az asszonypajti költekezik túl, én is megfogadom vagy meghallgatom a tanácsát ha olyanra költök ami szerinte nem éri meg.

Tehát a költőlistát néha átbeszéljük ha van benne nem egyetértett lista, de soha nem merült fel, hogy külön kassza.

2018. jan. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 A kérdező kommentje:
#4: Igen, 3 éve együtt élek valakivel. Így csináljuk, ahogy írtad, vásárlásnál minden közös, de nem a fizetésünk 100 százaléka az.
2018. jan. 17. 13:29
 7/57 anonim ***** válasza:
66%

Akkor mi a kérdés?

Nektek így jó., másnak a közös, másnak meg tök más, ennyi.

Értelmetlen a kérdésfeltételed.

2018. jan. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
85%

A közös kassza híve vagyok: tartós kapcsolatban!

Amikor két ember épp csak összeköltözik, akkor nem.

Azért is jobb, ha külön kasszán vagytok, mert az első hónapokban ismeritek ki egymást igazán. Bármikor lehet olyan, hogy bocs, de mégse egymást keressük.

A megismeréshez jó út ez is: látod, hogy mennyire hasonló a pénzügyi kultúrátok, mennyire tud a másik gazdálkodni azzal, amilye van. Láthatod azt is, hogy mennyire zsugori vagy nagyvonalú veled.

A kapcsolat következő lépcsőfoka lehet a közös kassza. Amikor már tudod, hogy nem a pénzre megy a másik, és nem sajnál tőled egy papírzsepit is. Nálunk ez a pillanat az eljegyzéssel együtt jött el.

2018. jan. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom, engem (szerencsére) még egy lány sem akart erre kényszeríteni. Sosem mennek bele ilyenbe, hogy közös bankszámla. Bőven elég ha a közös dolgokat közösen fizetjük, ami pedig csak nekem kell, vagy csak neki kell,azt külön külön. Ilyen egyszerű. Szerintem a mai modern világban már lehet rugalmasan kezelni az ilyesmit. Nem hiszem, hogy ebből gond lenne.
2018. jan. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 A kérdező kommentje:
#8 Megértetted, mit akartam mondani, és normális stílusban válaszoltál. Köszönöm.
2018. jan. 17. 13:37
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!