Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Az élettársam nő ismerősei...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az élettársam nő ismerősei miért erkölcscsőszködnek, rendoktatóznak velem?

Figyelt kérdés

Ahányszor találkozom valamelyik nőismerősével, mindig mindegyiktől megkapom hogy, "Vigyázol rá??; "Ugye nem csalod meg?? hmm!!??; "Remélem nem iszol és minden pénzedet hazaadod??"; Ugye nem feleselsz, kiabálsz Vele??!!" Látom a szemed sem áll jól, kell valaki aki megtanít a tiszteletre!!!#


Mindezeket a verbális támadásokat úgy kapom, hogy normális erkölcsű férfi vagyok. Miért?



2018. okt. 16. 10:39
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom, sok rossz példát láttak már, és vélhetően azokban az esetekben is úgy indult a dolog, hogy a pasi "normális erkölcsű", megbízható, hűséges, stb., aztán lehullott az álarc. Ha bizonyítasz nekik, el fognak csitulni, meglátod. Csak idő kérdése.
2018. okt. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, ezek a nőismerősök ugyanabból a körből kerülnek-e ki?


Vagyis mondjuk mindegyikük a barátnői körhöz tartozik?


Vagy az egyik a barátnője, a másik a kolléganője, a harmadik a lánytestvére, a negyedik a nagynénje stb.?


Előbbi esetben leülnék beszélgetni az élettársammal és elmondanám neki ezeket. Elmondanám, hogy nekem ezek nagyon rosszul esnek, és ha ő is alaptalannak érzi a gyanúsítgatásokat, akkor állítsa le a barátnőit. Neked pedig a köszönésen kívül semmi beszélnivalód nincs velük. Ne menj el pároddal, amikor barátnőzni megy, ill. ha utcán találkozol a barátnőivel, akkor köszönj, de ne állj meg egy pillanatra sem, így nem tudnak beszélgetni veled. Ha netán ugyanott várakoztok (pl. buszmegállóban), akkor köszönés után menj messzebb, netán temetkezz bele a telefonodba, vagy akár kamu telefonhívást szimulálj a füledhez tartott telefonnal, hogy ne szólítson meg. Vagy olvass újságot, könyvet stb.


Ha a második esetről van szó, tehát különböző helyekről való nőismerősei mondanak ilyet, akkor is ülj le pároddal beszélgetni. Kérdezd meg tőle, hogy szerinte miért gondolja mindenki ezt rólad, milyen benyomást keltesz másokban? Kérd, hogy lehetőleg kommunikálja feléjük azt, hogy szeretetben, békességben megvagytok, megbízik benned stb.

A kollégáival, barátnőivel ugyanazt csináld, amit följebb javasoltam. A rokonaival (akik így viselkednek) ritkísd a találkozásokat, adott esetben ne is csinálj titkot abból, hogy a cseszegetéseik miatt. Ha végképp nem állnak le, akkor akár utasítsd is rendre őket, vagy feleségednek szólj, hogy állítsa le őket.

2018. okt. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ezek ilyen egyszerűbb nők és félig poénkodásnak, anyáskodásnak szánják.

Engem is irritálna, nő vagyok, de én is kapok hasonlóakat barátom rokonaitól "eszik eleget ez a fiú?" "miért engeded, hogy borostája legyen?", mintha valami fogyatékosról beszélnének kb.

Én nem válaszolok ilyenkor, tegyél úgy, mintha nem hallanád.

2018. okt. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Vedd őket félvárról. Humorizálj, majd leállnak. Mondom ezt úgy, hogy én még ilyet az életemben nem kaptam. Pedig lett volna rá alkalmam gazdagon.
2018. okt. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szeretik a barátnődet és féltik, hogy nehogy valami barom kihasználja. Nézd azt az oldalát, hogy aggódnak miatta. Egyébként ezt egy jól irányzott, határozott kijelentéssel lehet csitítani: megköszönöd, hogy aggódnak a barátnődért, de te szereted őt és soha nem akarnád megbántani, hagyják abba a próbatételeket.
2018. okt. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ők olyanok aki nekik szimpatikus pasi azzal nem csinálják, azoknak elnézik.
2018. okt. 17. 11:26
 7/10 Yoda m. ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Most, hogy írtad utolsó soraidat, két opció jutott eszembe.


1.) Az ismerősök valóban féltik, óvják életed társát, aggodalmaskodnak, s ezt szándékozzák tudomásodra hozni minden áron. Ennek is alapvetően két oka lehet:

a) Korábbi negatív tapasztalatuk van jelenlegi élettársad korábbi kapcsolatait illetően. (Ha voltak) Vagy esetleg nekik, maguknak vannak saját negatív tapasztalásaik, s mivel magukból indulnak ki, éppúgy társadat is féltik. Ahelyett, hogy magukkal törődnének... Igazából ez is projekció a részükről.

b) Túlságosan olyan kis 'butuskának', vagy inkább naivnak, könnyen becsaphatónak tartják társadat, ami viszont nem túl jó ómen. S attól tartanak, h. Te leszel a következő, aki magabiztosságod álarca mögé bújva, majd becsapod, megvezeted életed "naivitásban szenvedő" társát. Mert, hogy nekik mennyivel több és gazdagabb élet-tapasztalatuk van már (!) ugye... szemben a társadéval. Legalábbis ez a hitük, többnyire.


2.) Az ismerősök valójában irigyek rá, de rád is... mert talán Te megtaláltad az a Nőt magad mellé (vagy épp Ő talált meg Téged, de ez végül is mindegy) , amíg Ők vagy még nem találtak maguknak valót, vagy már csalódottak, kiábrándultak előző, vagy jelenlegi kapcsolatukból. S akkor meg ezért féltik, óvják, s aggodalmaskodnak... mert hát úgy hiszik, attól lesznek "igaz" barátok, ha ismerősként telve vannak aggodalmaskodással, féltéssel, s így adják tanúbizonyságát, hogy mennyire sokat jelent számukra, mennyire szeretik...

Valójában az ilyetén látványos aggodalmaskodás arra törekszik, h. az élettársad kedvelje, tisztelje és szeresse azon emberek, ismerősök társaságát, akik aggódnak érte. Hiszen bármelyikünknek jól esik, ha aggódnak értünk, mert ezzel azt fejezik ki, hogy fontosak vagyunk nekik.

Amikor ezt meglehetősen feltűnően hozzák a Te tudomásodra is... ugye, akkor az a céljuk, h. Te magad is tisztában legyél azzal, hogy az életed társa mennyire fontos a számukra.

Gondold csak el...itt most nem a szándék jelenléte a lényeges, mert az végül is nemes és jó emberre vall, hanem a hogyanja, vagyis az az erőltetett, feltűnően akarnok, mondhatni drasztikus kifejezése számodra.

Tehát ahogyan mondják, ahogyan célozgatnak rá, ahogyan mellé még további extrát is hozzácsapnak, mint " a szemed sem áll jól..."

Ilyenkor csak kérdezz rá nyugodtan: - Honnan tudod Te (Ön) azt, hogy mikor áll jól és mikor pedig rosszul a szemem? Láttál-e már, amikor a szemem jól állt? - Csak bátran kérdezz rá! Semmi sértő és hátsó szándék nincs eme kérdésben elrejtve. Mindig csak a kíváncsiság beszéljen belőled. Sose az indulat. Az pont elég.


Az ERŐ legyen Veled!

2018. okt. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azt kéne, hogy üljetek le mind együtt, a párod is és kérdezz rá a barátnőinél és a párodnál, hogy adtál-e okot bármilyen bizalmatlanságra, ha igen, akkor fejtsék ki, készséggel meghallgatod, ha meg nem, akkor meg kéred őket szépen, hogy hagyják ezt abba, mert zavaró a dolog.

32/f

2018. okt. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező, borítékolhatod, hogy az ilyen libák szépen duruzsolnak a hátad mögött a barátnőd fülébe, aztán egyszer csak azon kapod magad, lapátra lettél téve.

Tehetsz bármit, ez lesz.

Volt velem ilyen, és azért kaptam, mert nem néztem kedvesen a bnőm bnőire. Pont ezért, mert tudtam, milyenek.

Egyedülálló, csalódott tyúkok voltak, akik akkor érezték jól magukat, ha mindenki olyan, mint ők. Lecsúszottak, megkeseredettek, stb.

Én beszélgetnék a helyedben a barátnőddel, hogy ez így nem lesz jó.

2018. okt. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
minden pénzedet hazaadod??"; Mert nők,pénzközpontu piták..
2019. márc. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!