Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan lehetne ezt a problémát...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehetne ezt a problémát megoldani?

Figyelt kérdés
Nagy problémám van a közelgő ünnepek miatt. Párommal együtt élünk, felnőtt gyerekeink nem közösek. Igazából most lesz az első együtt töltött karácsonyunk amitől egyre jobban félek. Én nem vagyok az a főzni szerető típus, megcsinálom egy héten párszor persze, de eddig úgy alakult az életem hogy 2-3 főre maximum. Valahogy béna vagyok a nagyobb adagokhoz, és fáraszt is ez a tevékenység bár próbálom nem mutatni. Válásom előtt szülőkhöz jártunk ünnepekkor, ez most már nincsen. Páromnak nagy családja van, én képtelen vagyok sok embert vendégül látni, párom viszont tudom hogy ezt várja. Ő ebben nőtt fel, megoldották az asszonyok. Már az is megfordult a fejemben hogy a karácsonyi-szilveszteri étel gyártásoknak rengeteg veszekedés, akár szakítás lesz a vége. Én ezt nem akarom természetesen, bár már most rosszul érzem emiatt. Tanácsot kérnék tőletek mit tehetek, azt ne mondjátok hogy képes leszek nagy családot vendégül látni mert sírva fakadok a gondolatától is. És páromat sem szeretném elveszíteni mert neki az ilyesmi fontos. Mit tehetnék?
2018. nov. 28. 19:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Együtt éltek ,de hogy.... Igy h ő elvárja amit te utálsz és amit nem tudsz kivitelezni, nem is ismeritek egymást kvázi,igen üvöltözéses szakítás lesz most borítékolom mert idegenek élnek együtt az elvárásaikkal hozott mintájukkal...
2018. nov. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Zzzz90 ***** válasza:
100%
Rendeljétek a kaját. Ennyi az egész. Nincs ebben semmi szégyelni való. Amennyiben a párodat ez zavarná, akkor főzzön ő.
2018. nov. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Hány emberről lenne szó?

32/f

2018. nov. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Egyszerre kb. nyolc emberről. Mi panelben lakunk, nem szeretnék ilyen fajta vendégeskedést. Párom azt mondja természetes hogy ilyenkor jönnek a gyerekei és párjaik. Én képtelen vagyok ezt végigcsinálni, ha erőfeszítést tennék ilyen téren akkor azt inkább a saját gyerekemért. Biztosan rossz embernek tartotok amiért ezt érzem, pedig szeretem a páromat, főzni viszont nem szeretek, sütni sem. Ennyi emberre végképp.
2018. nov. 28. 19:24
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Étterem kaja rendelés,kommunikáció !!!..

De ha ezt nem tudjátok ketten megbeszélni nem hiszem h ez hosszútávú mozaik lesz..


Ne haragudj kérdező ez nem csak ellened szól, de kiver a víz már ettől az erőltetett kell egy pár válás után egyből két másodperc múlva dologtól,tök mindegy ki ,tudunk e együtt működni,élni,hány idegesítő csomagja( gyerek) van.. Aminek itt az eredménye a gyakorin 140 ezer kérdés ahol a felek nem tudtak alap dolgokat megbeszélni de együtt éltek mint ti...

2018. nov. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Akkor vagy rendeltek vagy egyszerűen elkészíthető receptet nézel.

32/f

2018. nov. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Mi nem ugrottunk fejest ebbe a kapcsolatba, én évekig éltem csak a gyerekemmel. Mostani párommal nagyon megszerettük egymást ezért is költöztünk össze. Persze tudtam hogy ők sokan vannak, de szerelmesen az ember azt hiszi elkerüli az ilyen probléma mint a mostani. Gondolom ő is bízott abban hogy majd megoldom. Szerintem tévedtünk mindketten.
2018. nov. 28. 19:48
 8/18 anonim ***** válasza:

Az nem megoldható, hogy együtt főztök? Vagy ezt egyedül tőled várja el, amíg ő a fa alatt fekszik?

Nekünk is nagy a család, és amit mi leműveltünk tavaly, azt megbeszéltük, hogy soha többet. 24-én este 5-kor is még a kaját csináltuk.

Vagy rendelünk idén, vagy olyat főzünk együtt, ami kiadós. Sütni esetleg egyfélét, a többit megvesszük.

2018. nov. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Kérdező, nyugi. Egyáltalán nem vagy "rossz ember". Megsúgok valamit: Imádok sütni-főzni, és tudok is. Mégsem hívom meg a férjem felnőtt gyerekeit és párjaikat karácsonykor. Mert nem érzem jól magam egy vendégeskedés kellős közepén. Ő megérti. Ez van. Beszélni kell róla. Ha szeret, nem kényszerít.
2018. nov. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Szóval csak azt akartam mondani, hogy ne vállalj be olyan szerepkört, amiben nem érzed jól Magad. Utána már az lesz az elvárás, ne kormányozd bele magad ilyenbe.
2018. nov. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!