Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mi a véleményetek arról, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek arról, hogy 1 év alatt eldönthető, hogy le akarod-e adott személlyel élni az életedet vagy sem?

Figyelt kérdés

Tehát 1 év randizás (összeköltözés nélkül) után kristálytisztán lehet tudni, hogy eljegyzed a barátnődet vagy sem.


Persze gyakran hallom azt, hogy 1 éve együtt vannak, de nem érzik magukat késznek a házasságra. Vajon ez azt jelenti, hogy problémák vannak köztük. Ebből kifolyólag nem tudnak elköteleződni egymás mellett?


Persze ott a másik oldal "lakva ismerszik meg az ember", amihez összeköltözés és több évnyi párkapcsolat szükséges.


Vajon hol az igazság?



2020. máj. 5. 17:31
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
85%
Ha te ezt a kijelentést egyéni különbségeket figyelen kívül hagyva, válogatás nélkül ráhúznád bármely emberre, akkor biztos, hogy nem nálad (van az igazság).
2020. máj. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
65%
Jav.: figyelMen
2020. máj. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
75%
Ott a pont, hogy lakva ismeri meg az ember a másikat.
2020. máj. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Tény szubjektív a kérdéskör.

Akkor pontosítok: Ti hogyan gondolkoztok a témáról?

2020. máj. 5. 17:38
 5/33 anonim ***** válasza:
78%
Ha abban az 1 évben nem volt még olyan sem, hogy pl. nyáron 1 hetet folyamatosan együtt töltsenek, akkor biztos nem. De még úgy is necces, ha volt... Lásd a jelenlegi helyzetet, mennyi pár nem képes elviselni egymást, ha folyamatosan együtt kell lenni, programokra mászkálás nélkül.
2020. máj. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem bizonyos kor felett, pár kapcsolattal az ember háta mögött igen is eldönthető egy év alatt. De véleményem szerint az együttélés fontos.

7 hónapja vagyok a párommal, 2 hónapja lakunk együtt, de 100%-ig biztos vagyok benne, hogy a felesége szeretnék lenni.

Volt pár kapcsolatom, ennél csak hosszabbak (a legtöbb 8 év volt), sosem éreztem még ezt ennyire egyértelműen.

Szerintem 25 felett, ha egy ember még 2-3 év után sem tudja eldönteni, hogy megkérje-e a párja kezét vagy sem, az nem akarja igazán. Ilyenkor szokott az lenni, hogy húzzák-halasztják, járogatnak 4-5 évig, aztán szakítanak, és a következő partnerrel meg 1 év után simán összeházasodnak, vagy akár jön a gyerek is. Ha fiatalon ismerkednek meg, az más tészta, ott azért nem ritka a 3-5 vagy még több éves együttjárás a házasság előtt.

De ha mind a két ember felnőtt, dolgozik, kiforrott személyiséggel rendelkezik, akkor egy év elég.

2020. máj. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
67%

Az igazság ott van, hogy 1 év után szó szerint semmit nem látsz a rózsaszín ködtől. Halvány fogalmad nincsen, hogy milyen a párod valójában. Simán figyelmen kívül hagyod a vörös zászlókat vagy fel se ismered, hogy rengeteg olyan tulajdonsága van ami miatt nem fog működni. Ugyan így a párod is igyekszik a legjobb oldalát mutatni, elfedni a hibáit, olyan dolgokat tenni amik amúgy nem jellemzőek rá csak hogy lenyűgözzön. Elvakít a rózsaszín köd, ha meg is nyílik ennyi idő alatt kellőképp a párod akkor is kevés idő. De egy pár hónapos járogatásban senki nem fogja a legmélyebb lelki dolgait meg titkait kiteregetni, teljesen nem fog megnyílni.

Amíg nem éltetek együtt nem tudod, hogy valójában hogyan áll a pénzhez, a házimunkához. Nem tudod, hogy tud-e hosszú távon energiát fektetni egy kapcsolatba vagy csak 1-2 évig. Nem tudod, hogy tudtok-e azonos irányba fejlődni. Ez mind mind együtt élés és évek kérdése.

Nyilván rengeteg a naív ember aki azt hiszi, hogy ha működött a tini járogatása 1 évig akkor megtalálta élete szerelmét. Majd a lagzi után 1 évvel mikor elmúlik a fullos rózsaszín köd lehet is válni. Ha mindenkihez hozzámentem volna akivel működött 1-2 évig a dolog akkor már háromszor váltam volna el.

Normális ember persze, úgy áll minden kapcsolatához, hogy ő az igazi. Úgy is kell bele energiát fektetni, de ettől függetlenül ki kell várni amíg megismered, nem rózsaszín ködből kell dönteni. Ha valakibe szerelmes vagy persze, hogy azt érzed, hogy ő az igazi. De ez egyáltalán nem jelenti, hogy objektíven nézve van bármi keresnivalótok egymás mellett és a kapcsolat nem egy rakás szar. 1-2 évig bárki fenntart egy kapcsolatot, nagyon energiát se kell bele fektetni, megy magától. Na 4-5 év után ez már kicsit sem így van, ezért kell megvárni ezt az időt a döntéssel.

2020. máj. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem azért az ember 1 év járogatás alatt is már el tudja dönteni, hogy mennyire tud tartósan tervezni a másikkal. Pl hogy van-e értelme továbblépni az együttélésre, amit aztán követhet az eljegyzés és házasság, vagy sem. 1 év után eljegyezni egymást, hogy még nem éltetek együtt, valóban korai, de az elképzelés és a tettrekészség, a tervek, az már bőven meglehet ennyi idő után. Én 1 hónap után tudtam, hogy a férjem lesz a férjem, mégis 3 év után házasodtunk össze, előtte ez korai lett volna. De ha valaki nem is hajlandó, nem is tervez úgy, csak a levegőben lóg, hogy "majd meglátjuk", de nincsenek konkrétumok, nincsenek lépések az előmenetelre (akár összeköltözés, akár bármi más felelősségvállalás), akkor ott valószínűleg sokkal később sem lesz meg az elhatározás és gyanús, hogy ott nem a megfelelő emberrel vannak együtt.
2020. máj. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
56%

Tok mindegy hany ev randizas. 2ev kapcsolat utan ha mar nem a rozsaszin kod van es ebben a 2 evben min 1 ev egyutteles.


De en is ugy gondolom h bizonyos kor es elettapasztalat utan rovidebb egyutteles is el tudja ezt donteni mint 1 ev.

2020. máj. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
75%
Egy bizonyos kor felett, megfelelő önismerettel, 1 év együtt ÉLÉS után esetleg reális, de ha abban az 1 évben csak randizgatnak, akkor nem.
2020. máj. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!