Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Milyen eljegyzési gyűrű?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen eljegyzési gyűrű?

Figyelt kérdés
Milyen eljegyzési gyűrűt érdemes venni? Átlagos páf vagyunk, 400-400 körül keresünk. Van erre valami szokás hogy mennyit érdemes költeni rá?
2022. márc. 29. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a szokás, hogy felnőtt emberek vagytok, olyat válasszatok, ami nektek tetszik. Ne a hagyomány meg az "így illik" legyen a döntő, hanem az ízlésetek.
2022. márc. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De ennek nem meglepetésnek kellene lenni? Fura lenne, hogy "csá elfoglak jegyezni, mennyiért vegyek gyűrűt?"
2022. márc. 29. 20:55
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem mennyiért, hanem milyet vegyél, azt kérdezd meg.

Néztek párat együtt, aztán meglepibe megveszed egyiket.

Méretet nem árt pontosan tudni.

2022. márc. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha már eljegyzésnél tartotok nyilván ismered az ízlését, milyen típusokat kedvel. Kis köves, nagy köves, sok köves, fehér, sárga arany, nemesacél stb. Az árát igen, a pénztárca határozza meg elsősorban de nem érdemes eladósodni miatta. Érdemes megkérdezni őt is mert ha nagyon drágát veszel, esetleg stresszelni fog miatta és nem is meri majd hordani.
2022. márc. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 nemaRendőrség ***** válasza:
78%

Én 220ért vettem kb másfél éve, az akkori fizum kb feléért.


Hogy milyen legyen az 2 dologtól függ, te milyet szeretnél, ő milyet szeretne.

Hogy szerinted mi néz ki jól azt csak te tudod, hogy szerinte mi néz ki jól azt ő.

Tőle értelem szerűen ezt nem lehet megkérdezni, de vannak barátnői, rokonai, hozzá közelálló emberek.


Én úgy kezdtem az egészet, hogy kértem a szülők áldását, utána kértem a két legjobb barátnője áldását.

Mikor ezeket megkaptam felvázoltam a terveimet számukra, kértem segítsenek.

Örömmel tették.


Színben ami segítség lehet: te milyen karika gyűrűt szeretnél? Én fixen sárga aranyat akartam, ahhoz pedig a sárga eljegyzési gyűrű illik.

2022. márc. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia, mi pont most vagyunk hasonló helyzetben. (Igaz, mi már újrakezdők vagyunk)


Én nőként teljesen feleslegesnek tartom a nagyon drága eljegyzési gyűrűt. Állandóan csak rettegnék, hogy baja lesz. Nem ezzel mérik a szerelmet.

Az esküvő és a karikagyűrűpár úgyis rohadt drága lesz...


A lényeg, hogy a szokás nem számít, neked kell ismerni a párod, hogy mi a szíve vágya. Vannak praktikus gondolkozásúak (mint én), meg vannak a romantikus hölgyek, akik egy autó árát is szívesen viselnék az ujjukon.


Fazon tekintetében, ha előtte nem hordott sosem gyűrűt, szerintem nem ciki iránymutatást kérni. Esetleg beavathatsz harmadik személyt, ha nagyon meg szeretnéd lepni. Anyukáját, tesóját, barátnőjét...


Mi, a praktikus negyvenesek, úgy csináltuk, hogy a párom készült egy kedves monológgal, és arra kért a végén, hogy együtt válasszuk ki a gyűrűt. Nevezhetném elő-lánykérésnek :) Ha meglesz a gyűrű, váratlanul akar vele előrukkolni, azt mondta. Nem tudom, mire számíthatok, de így lesz benne meglepetés is :)

Nekem egy 18ezer forintos ezüst, cirkóniumos gyűrű akadt be. Az volt, ami megszólított. Szóval az a jó, hogy manapság már mindent csinálhat az ember a saját kedve szerint, nem kell azt követni, ami illik.

2022. márc. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"De ennek nem meglepetésnek kellene lenni?"

Nem feltétlen. Mi megbeszéltük, hogy összeházasodunk és karikagyűrűket vettünk. Az is 100 ezer körül van darabja vagy még több.

A kövesgyűrűt én személy szerint teljesen fölöslegesnek érzem.

2022. márc. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Olyat vegyél, ami nektek tetszik. Mert én hiába mondanám azt, hogy több százezret költeni egy gyűrűre az őrültség, ha nektek ez kell.


Nálunk pl. nem volt eljegyzési gyűrű. Csináltattunk karikagyűrűt és kész.


Eleve az ilyen gyűrűket szándékosan túlárazzák. Van benne 50 ezer forint értékű arany meg valami egyszerű kő és pofátlanul 300 ezerért árulják.


Egyébként én láttam mostanábnan gyönyörűszép köves gyűrűt 70 ezer körül is.

2022. márc. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8# Nem értesz hozzá, az látszik. A 300 ezres gyűrűbe gyémánt kő van, nem cirkónia ami szintetikus. Nagyon nem mindegy.

Persze mindenki a pénztárcája szerint döntsön hogy mit enged meg magának.

Gyémántköves kapható már kb 110 körül, sima cirkónia köves 60 ezer kb től.

300 ért már nagyon szép gyémántköveset kapsz, mindegy hogy fehér-, vagy sárga arany.

2022. márc. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!