Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Házasságban a gyűrűt "kötelező...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságban a gyűrűt "kötelező" hordani? Mi a helyzet azzal, ha számomra ez nagyon kényelmetlen?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy bár régóta együtt élek a barátnőmmel (3 év), és minden teljesen rendben van, és pár alkalommal (igaz, csak eszmecsere szinten) előkerült a házasság gondolata is, ami nekem is teljesen megfelelne, egyetlen kivétellel, és ez a gyűrű állandó viselésének gondolata.


Gyerekkorom óta utálom az ékszereket, nem is hordtam semmilyet, párszor próbáltam ugyan férfiasabb nyakláncot, karórát viselni, de mindet hamar megutáltam, pedig szépek voltak, a karóra megmaradt "ünnepi viselet" gyanánt, amikor meg kell jelenni valami fontosabb helyen, minden más ment a levesbe. Karóra helyett dédapám (órásmesternél megjavított) 100 éves zsebóráját használom, lánccal. (Stílusos amúgy, engem részben erről ismernek azok akik csak látásból tudnak rólam)


A gyűrű is hasonló sorsra jutna, hiába a szimbolikus jelentése, a nemzetközi jelértéke, egyszerűen nem. Kényelmetlen, kellemetlen ahogy a bőrömhöz ér, alatta ilyen "remek" időben izzad a bőröm, nem is áll jól az ujjamon egyetlenegy gyűrű sem, pedig van szép retro pecsétgyűrűm nagyapámtól ami külsőre is tetszetős, szintén "ünnepi" jelzővel ellátva, akkor szoktam felvenni, de jó érzés levenni utána és "szabad ujjakkal" lenni.


A barátnőm/leendő menyasszonyom biztosan megérti ezt, ahogy ismerem, de mindenki más rinyálni fog miatt (anyám, ipam-napam, öreganyám, random rokonok, ismerősök) és sok az olyan "kedves" ember is, aki rögtön a hűtlenségre való hajlammal közi össze a gyűrű levételét, holott nálam ilyesmiről szó sincs, csak egyszerűen kényelmetlen állandóan viselni. A "mindig felveszem induláskor" pedig nem fog működni, elfelejtem, valahol leveszem elhagyom véletlenül stb.


Persze lehet mondani, hogy "szarj le mindenkit", hajlok is rá, de ez tényleg egy egyezményes jel, szimbólum, társadalmi elvárás.


...akkor már inkább nem hordhatnék a zsebórához hasonlóan egy kis medaliont magamnál, amiben a fényképe/közös képünk van, akár az órával kombinálva? Nem akarok gyűrűt viselni... Szerintem ő megértené, meséltem már párszor neki is, hogy milyen kapcsolatom van az ékszerekkel, tud róla.



#gyűrű #kötelező viselni #utálom az ékszereket, amelyek a testen vannak #naturalista hajlamok, sokszor még a ruhákat se kedvelem #stílusos zsebóra #fuxos romák rémképe
2022. júl. 20. 10:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

17 éve vagyok házas, nem hordom a jegygyűrűmet


45/F

2022. júl. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Én ismerek olyat, aki pl. rátetováltatta az ujjára a gyűrűt. Ilyen esetben szerintem még szorosabb köteléket is szimbolizál, mivel azt nem olyan könnyű "eltávolítani".
2022. júl. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Hordhatod azt a gyűrűt a nyakadban is nyakláncként, ha ennyire félsz mások véleményétől. Vagy más alternatív módon, ami eszedbe jut. Pl. rárakhatod a zsebórád láncára.

Másrészt amúgy, ha hosszabb ideig hordod a gyűrűt, észre sem fogod venni, úgy megszokod. De amúgy SEMMI nem kötelező.

Harmadrészt, ha passzol a stílusodhoz, életedhez, lehet gyűrűt is tetováltatni pl.

Negyedrészt, én továbbra is azt tudom mondani, hogy nehogymár egy gyűrű hordása/nem hordása határozza meg, hogy házasodsz-e. Az egyedüli dolog, ami számít, hogy a párodat hogyan érinti, amúgy meg jóskapista és egyebek mehetnek a fenébe. Én is ismerek csomó embert, akiről tudom, hogy házas, és nem viselik a gyűrűt, mert utálják. Vagy tényleg alternatív módon hordják, mint a nyaklánc.

Szóval engedd el ezt a dolgot, egy gyűrűből ekkora problémát nem kell csinálni. Vadidegeneknek meg amúgy sem létkérdés, hogy tudják, hogy házas vagy, ergo még csak rosszra sem gondolhatnak. Max. ha nagyon parázol, ha rokonlátogatóba mész, felveszed és kész.

2022. júl. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

Dehogy. Alig ismerek olyan férfit aki hordja


(a barátnőim a jegygyűrűjüket sem hordják)

2022. júl. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne hord. Semmi nem múlik ezen.
2022. júl. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyikünk sem viselte. Nagyon sokan például azért nem hordják, mert bizonyos munkavégzésnél balesetveszélyes lehet, leszakíthatja az ujjadat. Emiatt nem kell görcsölnöd, senkinek semmi köze hozzá.

N

2022. júl. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Több embert ismerek akik nem hordják, mint akik igen. Munkahelyemen pl senki, mert nem praktikus, veszélyes is lehet.

Én sem viseltem soha. Alkalmakra veszem föl. De más ékszert sem hordok, nem hordtam esküvő előtt sem.

2022. júl. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

mindenki más rinyálni fog miatt (anyám, ipam-napam, öreganyám, random rokonok, ismerősök) és sok az olyan "kedves" ember is, aki rögtön a hűtlenségre való hajlammal közi össze a gyűrű levételét,


Ne haragudj, de hány éves vagy, hogy az összes rokon meg a jöttment bárkik véleménye érdekel, hogy megvéleményezik-e, van-e rajtad karikagyűrű? Ez pont kettőtökre tartozik csak.


Tudod, van az a mondás, hogy "Akik egész életükben úgy élték az életüket, hogy mert mit fog mondani a falu...? Végül mit mondott??"

2022. júl. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az szokott szerintem gyanús lenni, ha valaki hirtelen hagyja abba a gyűrű hordást, nem az ha sose viselte se azt se mást és ezután se fogja.
2022. júl. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer volt rajtunk a gyűrűk, az esküvő napján. Azóta a széfben van.

A férjem a munkája miatt nem hordja, én meg utálok nagyon minden ékszert.

2022. júl. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!