Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Karikagyűrűt eljegyzéskor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Karikagyűrűt eljegyzéskor vagy esküvőkor szokas adni?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam meg az eljegyzésigyűrűmet, de a szüleim szerint nem szamít eljegyzésnek, amíg nincs tartva egy eljegyzés. Mondom oké bennevagyok, akkor legyen. Erre jött az, hogy eljegyzéskor kell felhúzni a karikagyűrűt. Én úgy tundtam azt csak esküvőkor, de lehet én tudom rosszúl. Nos a szüleim elkezdtek már szervezkedni az eljegyzés ügyében, májusra, de nekem nincs pofám felhozni a vőlegényemnek, hogy nah most akkor karikagyűrű is kell, mikor most vett egy hete egy nagyon drága eljegyzésigyűrűt. Hogy is van ez?
2011. ápr. 11. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Amerikában szokás az, és már mi is átvettük részben, hogy eljegyzésre kísérő gyűrűt vesznek, és csak esküvőkor a karikagyűrűt. Mondjátok mindenkinek azt, hogy ti ezt a mintát követitek.
2011. ápr. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A szabályokon úgy változtattok ahogy akartok. Ha ő azzal a gyűrűvel akar eljegyezni, akkor húzza azt az ujjadra eljegyzéskor és kész.

Általában eljegyzést már kapásból a karikagyűrűvel szokták csinálni. Vannak helyek, ahol szokás kísérőgyűrűt vásárolni a menyasszonynak, és cserében a vőlegény ingét vagy mittomén milyét meg a menyasszony szülei veszik meg az esküvőre.

De ezek sztem csak felesleges kavarások, ne foglalkozzatok vele.

Ha el akar jegyezni, ezt akár egy szál virággal is elintézheti, nem kell semmilyen szabványhoz igazítanotok magatokat.

2011. ápr. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Én speciel az esküvőn akartam felhúzni először a karikagyűrűmet. Nem akartam előtte hordani!

Nem attól lesz hivatalosabb az eljegyzés,hogy a pasi is felhúz egy gyűrűt! A szándék, az szándék, ha egy gyűrű van, akkor is!

2011. ápr. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
A karikagyűrű az a házasság jelképe nem véletlen a házasságkötéskor húzzák fel. Hülyén jön ki hogy karikagyűrű van valakinek a kezén és nem házasok még.A gyűrű a kötés jelképe csak a házasság kötés.
2011. ápr. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Eljegyzéskor a karikagyűrűt a menyasszony bal kezének gyűrűsujjára húzza a vőlegény..esküvőkor pedig a jobb kezének gyűrűsújjára húzza a leendő feleségének!
2011. ápr. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
200 évvel ezelött egy nőről egyértelműen kiderült házas e, ma sokról se azt nem lehet tudni hogy házas e de azt se mi a neve, ennyit a szabályok változtatásáról.
2011. ápr. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom h. a karikagyűrűt együtt veszik a párok.De van akinek hasonló az eljegyzési gyűrűje a karika gyűrűhöz és akkor azt teszik át a jobb kézre házasság idején,de van akinek évekkel később lesz csak házasság vagy sose.
2011. ápr. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz senkivel! Ti már egy jegyespár vagytok!

Én 18 a párom 20 éves mi még nem igazán tudnánk össze házasodni de mivel nagyon imádjuk egymást ezért vettünk egy karikagyűrűt lassan 2 éve, ez egy szép ezüst gyűrű, amikor megvettük úgy gondoltuk hogy hordjuk az esküvőig és kész...

De valószínűleg az esküvő után is ezt fogjuk hordani úgy a szívünkhöz nőtt ... De aztán pár hónapja az én kicsi párom egy köves gyűrűvel is eljegyzett mert ugye arról nem tudtam és az romantikus... Mi elmondtuk a szüleinknek és kész! De nem tartunk eljegyzést majd lesz esküvő!

Ti is csináljátok úgy ahogy akarjátok

Sok boldogságot

2011. ápr. 12. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kívánom hogy ez legyen a legnagyobb problémád az esküvőddel kapcsolatban.
2011. ápr. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!