Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Melyik kézre kell a gyűrű...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik kézre kell a gyűrű eljegyzéskor?

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 21:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
25%
bal kézre a hüvelykujjra
2011. júl. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Az első hülyeséget írt. A balkéz gyűrűsujjára.
2011. júl. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
bal kézre a gyûrûs ujjra, és hàzassàg utàn a jobb kézre.
2011. júl. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Bal kéz gyűrűsujjra.
2011. júl. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
22%
az első nem hazudik tényleg a hüvelykujjra!
2011. júl. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
67%

Hát akkor én fordítva lettem eljegyezve:-D. Már fél éve, hogy a párom eljegyzett. Ő ledérdelt , elővette a gyűrűt és megkérte a kezem. Én a bal kezem nyújtottam, de mivel nem voltam biztos, hogy arra megy a gyűrű, sikerült meggyőznie, hogy a jobb kezem gyűrűsújjára megy, azóta is azon hordom, esküvő meg csak decemberben lesz:-).

Tudom, ezt nem kérdezte senki, csak most elmosolyodtam magunkon és ezt muszaj volt ideírnom.

2011. júl. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
?:O nem a hüvelykujjadra tette? bunkó paraszt
2011. júl. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
57%
nekem a bal kezemen a gyűrűsujjam vissza lett varrva :S meg is látszik rajta... de ettől különleges : D
2011. júl. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Mindkettő elterjedt,és elfogadott.Én a jobbra kaptam,a karikát pedig a balon hordjuk.
2011. júl. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

A hagyományok szerint eljegyzéskor a bal kéz gyűrűsujjára húzzák a gyűrűt és az esküvőn kerül át a jobbra.


"Napjainkban, a karikagyűrűs jegyben járáskor a bal kézen viselt gyűrűk a frigy alkalmával átkerülnek a jobb kéz negyedik ujjára, és a továbbiakban ez az ujjunk ékeskedik érzelmeink, életre szóló választásunk tárgyi megfogalmazójával,

a jegygyűrűvel."


Forrás: [link]

2011. júl. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!