Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Jegygyűrű, eljegyzési gyűrű,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jegygyűrű, eljegyzési gyűrű, kísérő gyűrű mikor, mit, hogyan?

Figyelt kérdés

Valaki magyarázza már el részletesen ezt a gyűrű témát, mert nekem nem tiszta.

Szüleimnek, anno nem volt semmi eljegyzési gyűrűje vagy nem tudom minek nevezzem. Szal van 1-1 karika gyűrűjük, amit az esküvőn húztak fel egymás ujjára, előtte nem volt semmi (hozzáteszem nem is volt akkoriban miből, ezt is ketten dobták össze).

Ismerősöméknél meg úgy volt, hogy tartottak iylen családi eljegyzési ebédet és akkor húzták fel a karikagyűrűt egymás ujjára, azt hordták mindketten, aztán az esküvő reggelén szépen dobozba rakták és a ceremónián azt húzták fel egymás ujjára.

Én egyébként magamtól úgy képzelem, hogy a pasi vesz egy úgynevezett eljegyzési gyűrűt (szal egy olyan köves gyűrűt) amivel megkéri a lány kezét, aztán a lány azt hordja az esküvőig, ahol a jegygyűrűt(karikagyűrűt) még felhúzzák az ujjára pluszban, és a nő 2-t hord a a pasi meg 1-et. Eljegyzésnél (eljegyzési ünnepségre gondolok, ami család előtt történik szal nem konkrétan a lánykérésre) nem tudom hogy van, nekem tök homály, hogy ott mit is kellene csinálni, én nem is szeretnék.

Szal rakja már valaki tisztába nekem ezt legyen szíves. Köszönöm:)


2011. máj. 30. 00:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal, a köves gyűrű az nem eljegyzési gyűrű, hanem kísérő gyűrű.

Az eljegyzési gyűrű az az, amit az esküvőn is egymás ujjára húznak, csak az esküvő előtt a másik kezükön hordják.

És itt kifújt az én tudományom :)

2011. máj. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Szóval akkor az eljegyzési gyűrű az ugyanaz mint a jegygyűrű?
2011. máj. 30. 00:46
 3/23 anonim ***** válasza:
94%

Több verzió lehetséges.

1) A fiú köves/eljegyzési/szolitergyűrűvel megkéri a lány kezét, majd közösen kiválasztják és megveszik a jegy/karikagyűrűket amelyet az esküvőn felhúznak.

2) Már az eljegyzésre megveszik a karikagyűrűket, amit az esküvőig bal kézen hordanak és az esküvőn kerül át a jobb kézre. (Tudtommal egyébként ez a hagyományos magyar verzió.)

2011. máj. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Aham... Én legalábbis így tudom. Aztán lehet, hogy rosszul. Ezt a "sok" infót is ezen az oldalon szedtem össze, mert én sem vágtam mi van :D A bal kéz-jobb kéz dolog pl. még mindig nem egészen tiszta nekem sem :)
2011. máj. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én csak azt tudom,hogy felénk hogy szokták,nem tudom,máshol hogy van.

Fiú megveszi a gyűrűket,általában a lánnyal közösen választják ki.Két darab karikagyűrűt,és egy kísérőgyűrűt,ami a lánynak tetszik.A kísérő lehet bármilyen,köves,sima akármilyen.A karikagyűrűket az eljegyzésen egymás(bal)újjára húzza a pár,valamint a vőlegény felhúzza a menyasszony újjára a kísérő gyűrűt is.Esküvőn pedig a pár a karika gyűrűt áthúzza egymás jobb kezére.Felénk még eljegyzéskor szokás hogy a fiús anyuka,a menyasszonynak karkötőt,vagy nyakláncot,esetleg mindkettőt ajándékoz.A vőlegény eljegyzéskor a menyasszony szüleitől nem kap semmit,viszont az eljegyzési ceremóniát,a menyasszony szülei állják teljes mértékben.

Felénk így van,remélem segítettem.

2011. máj. 30. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Azt hiszem nagyjából értem már.

Még egy kérdés, az eljegyzés mennyire kötelező dolog? Mármint az eljegyzési ebéd/ünnepség. Szóval én valahogy mindig úgy képzeltem, hogy megkéri a férfi a nő kezét, az igent mond, majd szépen beavatják a családot is, aztán jöhet az esküvőtervezés. De nekem valahogy ebből kimarad az hogy összegyűlik a rokonság egy ebédre/vacsorára és ott hivatalosan felhúzzák egymás ujjára a gyűrűt ahogy a 2. verzióban írtad. Nekem ez már kicsit olyan mintha 2 esküvőt tartanának. Szóval ez mennyire kötelező?

2011. máj. 30. 00:53
 7/23 anonim ***** válasza:
91%

A világon semmi sem kötelező. Minden úgy legyen, ahogy ti szeretnétek.


Nálunk sem volt semmifelé ünnepség pl, szépen kettesben lerendeztük a dolgot. Mondjuk nálunk a családok már tudták előtte, mert a párom beavatta őket.

2011. máj. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
93%

Ez úgy van,hogy "nem hivatalosan"közlik a családdal,hogy össze akarják kötni az életüket.Majd megbeszélik mikor legyen az eljegyzés,vagy a lányos háznál tartják,vagy étteremben.Akkor már ugye a meghívott vendégek,mindenki tudja hogy hova megy,ott már nem lepődik meg,hogy jé,itt eljegyzés van..Nem kötelező az eljegyzés,de sokan tartják,mert olyan jelképes dolog,és sokan fontosnak tartják.

Nekem nagyon régen volt nagy felhajtásos eljegyzésem,ahol minden a "nagy könyv"szerint volt,még sem követte esküvő..

Majd megismertem a férjemet,akivel egyik szombat reggel felkeltünk,rám nézett,és megkérdezte,hogy lennék e a felesége?Igent mondtam,még aznap délelőtt megvette a gyűrűket,főztem egy finom ebédet,otthon ketten felhúztuk a gyűrűket,és megbeszéltük az esküvőnk időpontját.Azután végig telefonáltam a családot,hogy megvolt az eljegyzés,és fél év múlva esküvő...12 éve élünk boldogan.

2011. máj. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Jó hát mi se hagynánk ki őket belőle:) Csak sztem elég, ha miután megvolt a lánykérés szépen elmondjuk a szűk családnak (szülőknek, tesóknak) személyesen, a rokonság, barátok meg úgyis kap meghívót az esküvőre, majd ott megünnepeljük velük a dolgot.

2011. máj. 30. 01:06
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jó.Nem az a lényeg,hogy legyen "hivatalos"nagy vendégsereges eljegyzés,hanem hogy Ti ketten jól érezzétek magatokat!Látod nekem sem a "kötelezős-örülős"eljegyzés jött be,hanem a csendes kettesben ünneplős.

Sok boldogságot!!!

2011. máj. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!