Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » 17 évesen eljegyezett a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

17 évesen eljegyezett a párom, a szüleim nagyon bírják őt, sőt szinte családtagnak tekintik, de az eljegyzésről nem tudnak. Hogyan mondjuk el nekik?

Figyelt kérdés
Én mindenféleképpen el szeretném mondani mind az én szüleimnek, s mind az ő szüleinek, de hogyan? Hogyan mondjuk el nekik, hogy ez a mi döntésünk volt, és a házasság még csak egy jövőbéli terv, ami nem mostanában fog megtörténni, s mindezt úgy, hogy bántódás, sértés ne történjen, s ezt elfogadják? Igazából mi már most vagyunk együtt 3 éve és 1 hónapja, s még mindig szerelemmel szeretjük egymást. Kérlek segítsetek! A válaszotokat előre is köszönöm.:)
2011. aug. 3. 12:20
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
50%
Nagyon korai....
2011. aug. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
79%
Majd akkor mondjátok el nekik, ha TÉNYLEG össze is akartok már házasodni, nem csak "egy jövőbeli terv" lesz a házasság. Ilyen formában az eljegyzésnek sincs túl sok értelme, na meg nem is egy hivatalos dolog, nem kötelez senkit semmire.
2011. aug. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
65%
17 évesen eljegyezni? O_O omg...tudod ez nagyon korai még..sok minden változhat még...
2011. aug. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 skarma ***** válasza:
66%

Gratulálok!!! :D

A te szüleidnek úgy mondhatjátok el, hogy a párod utólag megkéri tőlük a kezed. Az ő szüleinek meg az ő dolga elmondani, ha félsz a reakciótól, ott sem kell hogy legyél.

2011. aug. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim válasza:
91%
Ha mesélnél kicsit a szüleidről, könnyebb lenne... például ha úgy gondolod, hogy örülnének, és nem rázná meg őket nagyon a dolog, akkor menjetek be, és kezdjétek úgy, hogy van egy híretek... :) Aztán elmondod, hogy eljegyzett, de a házasság még csak jövőbeli terv. Aztán utána magától kifejlődik a téma, ha ilyenek, kérdeznek, beszélgetnek róla :) Akkor is el kell mondanod, ha nem örülnének még neki, csak egy kicsit fogalmazd át... te ismered őket.
2011. aug. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
52%
gyerek vagy még a házassághoz. bocsi.
2011. aug. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
71%
Nem azt kérdezte, hogy korai-e vagy sem. Miben befolyásolja az eljegyzése a számára vadidegeneket? Nem láttok bele az életébe és a kapcsolatába, ne ítélkezzetek. Vagy a hülyézésekkel magatokból indultok ki?
2011. aug. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
89%

Majd ha együtt is laktatok, és 1 év után is összeakartok házasodni akkor mondjátok el.


Tudod vannak fokozatok!!!


Lakva ismerszik meg az ember! Ami nagyon igaz! 24/N

2011. aug. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
72%

Tényleg korai.

Amúgy egy ebédnél a párod bejelentheti, vagy meg is kérheti apukádat.

De nem véletlenül vannak a lépcsőfokok. Egy idő után kell mindig valami új a kapcsolatba, azaz nem jó, ha évekig jegyben jártok. Eljegyzés után azért illene 2 éven belül összeházasodni (ugye kb. 1 évvel hamarabb el kell kezdeni rá a készülődést, hogy kényelmes legyen). És ez nektek még korai. Nem azt mondom, hogy tuti nem tartanátok ki egymás mellett, de az éremnek két oldala van. Még előtettek van egy felsőfokú suli, vagy munkakeresés. Tudjátok ki, mit szeretne?

Tudom, hogy nagyon tapasztaltnak hiszitek magatokat (hisz én is olyan voltam :) ), de higyjétek el, nagyon sok minden van még előttetek és kár olyan szorosra összefűzni magatokat, hogy ha gond lesz nehéz legyen szétválni.

Hiszen amúgy is együtt lehettek, ha szeretnétek és később, mikor már egyedül is révbe értetek, akkor szóba jöhetnek ezek.

Persze ketten is lehet küzdeni, de ez szerintem korai.

Azért félre ne érts, DRUKKOLOK NEKTEK ÉS SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNOK!!!!!! :)

30/N

2011. aug. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
"anyu, apu eljegyeztük egymást" . majd egy jót mosolyognak és megy minden ugyanúgy mint eddig.
2011. aug. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!