Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet családtagnak nemet...

Hogy lehet családtagnak nemet mondani az újabb kölcsönre, anélkül hogy megsértődne?

Figyelt kérdés

Távoli rokonokról és egyben nagyon kedves ismerősökről van szó, csakhogy mostmár 2-3 havonta kérnek tőlem tízezreket (ételre, lakbérre, stb. fontos dolgokra). Én mindig adok mert van miből, elég jól keresek, de tudom hogy soha az életben nem tudják ezt már visszafizetni, többet nem akarok adni, én is inkább gyűjteném "a jövőmre". Eddig mindig szó nélkül adtam.


Megbántani sem akarom őket, és azt se hogy megromoljon a kapcsolatunk.


Te mit mondanál ha elédállna, hogy "12.000 a közösköltség és nincs rá pénzünk, kérlek adj kölcsön, majd megadom"


2011. szept. 30. 17:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Ha a többit sem adta vissza, akkor nem adnék neki. Ha visszaadta, akkor igen.
2011. szept. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%
Ha eddig is csak kértek, de nem adták meg, akkor fejős tehénnek néznek, és nemhogy nem törekednek, hogy visszaadják a kölcsönt (fizetés után ez lenne az evidens, még ha újból mínuszba is kerülnek), de úgy néz ki, hogy mg bele is kalkulálják, hogy majd te fizetsz. Akármennyire is kedves rokon, fej téged. Te sem tudhatod, mikor lesz rá szükséged, tedd el azt a pénzt, és mondd meg neki, hogy valami nagyobb kiadás vár rád, és szükséged lenne a már kölcsönadott összegekre. Ha nem teszed, mert nem akarsz haragot, akkor meg számolj azzal, hogy továbbra is kéregetnek.
2011. szept. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%
Egyszerüen megmondod"sajnálom az elözö kért összegeket sem adtátok vissza...Èn sem tudom ezt finanszírozni.A kölcsönkért összeget várom vissza.
2011. szept. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

eddig kb 4 év alatt adtam nekik 200e-t, ebből ugyanennyi idő alatt megadtak 20e-t...

de már ha ezt mondom hogy "amíg nem adtok vissza pénzt, nem adok újabbat", én leszek a szemét paraszt (ráadásul hiába is mondanám hogy adják vissza, 10 forintuk sincsen)


Ez a legrosszabb hogy nem is mondom hogy adják vissza, mert tudom hogy nem tudják! :(

2011. szept. 30. 17:54
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Szépen meg kell nekik mondani, hogy te is pénzből élsz...neked is vannak álmaid, te is szeretnél haladni, ezért jó lenne nem kölcsönadni, hanem befektetni...ennyi. ha ezt nem értik meg, mehetnek a fr...ba...
2011. szept. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%

Hát, apámnak uszkve 30 éve jár a sógora a nyakára kölcsönökért. Ennek sosem lesz vége, pedig nem is mindig ad neki. Néha visszaadja, néha nem. De ha nem kap pénzt, megsértődik ugyan, de hamarosan újra próbálkozik.


Én azt mondanám, hogy jelenleg nem állok úgy anyagilag, hogy adjak. Kész. NEm vagy köteles magyarázkodni, meg nem azért, de majd 200e ft-ot legomboltak rólad eddig? ennyire ne légy balek!

2011. szept. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
90%

Az, hogy Te jól keresel, nem jelenti azt, hogy nem dolgoztál meg érte. Azért mert rokonod, nem vagy te neki köteles pénzt adni. Mondd meg neki egyértelműen, hogy bocs, de neked is ugyanannyit ér a pénz, mint neki, és nem tudsz adni, mert lakásra (vagy akármi másra) gyűjtesz.

Vagy, ha annyira jól állsz, hogy megengedheted magadnak, pl. tegyél egy ajánlatot, hogy kertészkedjen, takarítson nálad azért a pénzért, és úgy nagyon szívesen adsz. Lehet hogy egyből elmegy a kedve a "kölcsön" kéregetéstől.

2011. szept. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
90%

Eleg annyit mondanod, hogy most nem tudsz segiteni, mivel varatlan kiadasaid jottek kozbe pl. es nem vagy koteles beszamolni arrol, hogy hova teszed a sajat jovedelmedet!

Ezek a tipusu emberek, amikor mar nem kapnak segitseget, talan elis felejtenek, tehat erre szamitanod kell.

2011. szept. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
97%

Én megelőzném a helyzetet. Keresd meg őket te, hogy szükséged lenne az eddig kölcsönadott pénzre, ezért minél előbb adják meg neked.


Szerintem egy ilyen után csak nem kérnek még.

2011. szept. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
90%

Mi lenne, ha adnál nekik valamennyit, viszont azért meg kéne dolgozniuk? Pl. minden héten kitakarítanának nálad, vagy hasonló, amire éppen szükséged van. Előre megállapodva, hogy egy takarítás X Ft, és az állandó ár lenne.

Ha így sem akarsz nekik pénzt adni, akkor meg egyszerűen mond meg nekik kedves hangnemben, hogy ne haragudjanak, de jelenleg nem tudsz nekik több kölcsönt adni, mert a saját jövődre is gondolnod kell. Ha ezen megsértődnek, akkor az azt jelzi, hogy csak a pénzed volt nekik fontos.

2011. szept. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!