Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Tényleg szokás tartani eljegyz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg szokás tartani eljegyzési ebédet/vacsorát?

Figyelt kérdés
Nemsokára el fog jegyezni a párom. Én nem tudom, hogy mikor, csak édesanyám elszólta magát. :-( Viszont azóta megy a huzavona, hogy mi legyen az eljegyzési ebéddel. A szüleim azt mondták, hogy majd étteremben megtartjuk, és mi kifizetjük a barátommal. Én megmondtam, hogy ebbe nem egyezek bele, mert pénzünk ugyan lenne rá, de az az esküvőre van félretéve. És nem akarok erre költeni. Én azt mondtam, hogy legyen a szüleim (a lányos háznál) (az albérletünk sajnos túl kicsi, ahol a barátommal lakunk), ezt viszont nem szeretnék a szüleim, mert azzal sok a gond, stb. Én azt mondtam, hogy akkor nem lesz eljegyzési ebéd, hanem szépen csak elmondjuk, ha megtörtént az eljegyzés. De ez sem jó a szüleimnek, akkor azt mondták, hogy mégiscsak legyen nálunk egy ebéd. De én nem is akarom így ezt az egészet. Viszont nem akarok haragot sem. Most már a szüleim ragaszkodnak hozzá, hogy legyen, mert így szokás. Tényleg szokás ez? Én korábban nem is hallottam, hogy ez szokás, csak az utóbbi időben figyeltem fel rá.
2011. aug. 14. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Van, ahol szokás, viszont azzal nem értek egyet, hogy neked kellene fizetni. Ha már ennyire a hagyományoknál járunk, akkor az esküvőt is a szülők állják.

Ha ők ragaszkodnak ehhez az ebédhez, akkor állják ők anyagilag,ők akarják, nem ti.


Barátnőméknél is így volt, a szülők akarták, de vállaltak minden költséget, szerintem ez így korrekt.

2011. aug. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekünk nem volt. Eljegyzett, bejelentettük a családnak, és kész. Pont ezért, mert elejét akartuk venni a huzavonának.
2011. aug. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem szokás, régen volt szokás, a lányos háznál tartották, ők állták. Most az esküvő sem szokás.


Viszont ha már ebből ennyi gond van, akkor mi lesz az esküvőnél. Ha a szülőknél lesz, legyen szerény, egyszerű vasárnapi ebédféle, az nem akkora nagy összeg.

2011. aug. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Egy hagyományos otthoni ebéd az örömszülőkkel bőven elég.Bár nem értem anyukád mit kotnyeleskedik,amikor még el sem jegyzett a barátod hivatalosan...
2011. aug. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem kötelező megtartani az eljegyzési ebédet/vacsorát. Nektek kell eldönteni a pároddal, hogy mennyire fontos nektek. Semmikép ne menjetek bele olyanba, amit mások akarnak!

Nekünk múlthéten volt az eljegyzési vacsoránk, mi mindenképp megakartuk tartani, számunkra ez fontos volt, hogy a szülők és testvérek előtt húzzuk fel a gyűrűt.

Ez nálunk, a lányos háznál történt.

Szüleim is felhozták az ötletet, hogy menjünk étterembe, de az nekünk túl kihívó lett volna, és nem annyira családias. Így volt szép, ahogy végül megtörtént.

Sok boldogságot!


21 éves menyasszony.

2011. aug. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogy a huzavonát elkerüljük, elmentünk...Görögországba, Rodoszra, az első igazi közös nyaralásunkon volt az eljegyzés. Egy baráti párral voltunk (akik tudták, hogy a párom eljegyzésre készül), megkerestük első este a környék legszimpatikusabb éttermét Falirakin és ott - számomra - váratlanul kérték meg a kezem...-)Itthon már csak bejelentettük.
2011. aug. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!