Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit szólnátok az alábbiakhoz,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit szólnátok az alábbiakhoz, ha a párom helyében lennétek?

Figyelt kérdés

A párommal már több négy éve együtt vagyunk. Az első 1-2 évben gondoltam többször is rá, hogy jó lenne, ha jegyesek lennénk, aztán ez szép lassan lassan megváltozott. Most úgy érzem, hogy jó, hogy együtt vagyunk, még most is ugyanannyira szeretem, de a jegyesség szinte egyáltalán nem jut eszembe.

Párom egy hónapja közölte kicsit félénken, hogy 1,5-2 év múlva, ha majd a munkahelyén a mostani nagyobb projectje lezárul, és anyagilag is jobban áll majd, akkor esetleg szó lehetne eljegyzésről, vagy házasságról. A kiváltó indok, hogy ez most így eszébe jutott, az az, hogy egy munkatársa a fejébe ültette a bogarat, hogy mikor házasodunk, stb. stb.. Utána mikor hazajött egész nap somolygott.

Mérges lettem rá, hogy akkor jutott csak az egész az eszébe, mikor csak más nyüstöli.

Az eddigi passzivitásával teljesen elvette a kedvemet az egésztől. A monológja után mondtam neki, hogy nekem még hátra van az egyetem, és még állandó munkát is kell találnom, valamint a szülőktől is külön kellene, hogy költözzünk. Arról, hogy mit szólnék az eljegyzéshez nem mondtam neki semmit.


Ezek után, ha a párom helyébe lennétek, fontolgatnátok a távoli házasság gondolatát? Mit gondolnátok?


2011. szept. 20. 14:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%
Túl sok a ha, a majd és a talán.
2011. szept. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
73%

azt gondolnám,hogy hisztis vagy.

ahelyett hogy örülnél,hogy összeszedte a bátorságát, te leoltod.

sztem kérj bocsánatot,hogy nem úgy gondoltad és hogy szereted és persze szívesen 'igen't mondanál neki,hogyha 2év múlva megkéri a kezed

2011. szept. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
69%
Így van, hisztis vagy! Inkább örülnél annak, h először anyagilag akar biztonságot teremteni, mint h egyből elvett volna már egy év után!
2011. szept. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
73%

Egyet értek a másodikkal.

Ez nem egy olyan dolog, h most valakit rábeszélnek, hogy csoki fagyit egyen eper helyett.

Szal jobb lenne, ha jó dolgodban nem ilyen hülyeségeken túráztatnád az agyad.

2011. szept. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
69%
Hisztis p*csa... Vegyen el téged a radai rosseb!!
2011. szept. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
82%

Ha amúgy minden oké köztünk, akkor igen.

Bár eléggé lelombozó tud lenni, ha a másik fél nem lelkesedik az ötletünkért rögtön, de hát ez ugye, fordítva is megtörtént.

Meg a házasságnak amúgy is inkább egy józan, racionális döntésnek kell lennie, tehát megpróbálnám elfelejteni a reakciót.

Amúgy érthető, ha már nem vagy úgy oda az ötletért, megkopnak az érzések egy idő után.

2011. szept. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
60%
Fontolgatnám, de tutira nem próbálkoznék többet.
2011. szept. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem egy eljegyzéshez nem kell megvárni egy projekt végét, és nem kell megalapozni a jövőt sem előtte. Az eljegyzés annyit mond a nőnek, hogy ő a szíve választottja, akit majd szeretne feleségül venni, és az összetartozásukat kifejezik egy pár gyűrűvel, amit mindketten hordanak. Ennyit igazán megtehet az, aki már 4 éve együtt van a másikkal, és komolyak a szándékai, és tényleg nem a legjobb, ha csak mások hatására gondolkodott el ezen. Ez nem házasság, csak egy eljegyzés.

Ennek fényében nem törne el a keze, ha eljegyezne, de valamiért nem akar még.

2011. szept. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
92%

Én nem értem a problémát. Te egyébként a nő vagy a férfi vagy?

Szerintem házasságban ne is gondolkodjatok míg nem tudtok együtt lakni, mert úgy elég gáz. Az meg hogy honnan kapta az ihletet az eljegyzéshez tök mellékes. Akarja és kész. Miért lenne baj hogy látta a kollégáját és ő is kedvet kapott. Szerintem ez egy túl bonyolított ügy , tényleg túl sok ha val.

Akarjátok az eljegyzést vagy nem? Igen akkor rajta.

2011. szept. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
89%
Mi sem voltunk kapkodó idegbetegek, de ilyenkor már 4 év után megszületett a döntés hogy összeköltözés, megvettük a házat és elkezdődött a felújítás. Nekünk azért volt ennyi mert 2,5 évnél egy komoly krízisünk volt a családja miatt.
2011. szept. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!