Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek mikor érik meg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mikor érik meg egy kapcsolat az eljegyzésre?

Figyelt kérdés

Ha például nem akarna egy pár egyik tagja sem az eljegyzés után hamar esküvőt tartani, akkor szerintem az anyagiak kizárhatóak, mint feltétel, elvégre egy egyszerű kis gyűrűt, ami jelképezi a jegyességet, de nem gyémánt és rubintkövekkel van kirakva(mert ugye nem mindenkinek vannak ilyen igényei), azt pár ezer ft-ból is meg lehet venni.Vagy rosszul gondolom?

Mikor jut el egy kapcsolat odaáig, hogy egy szinttel előrébb lépnek?


2011. okt. 15. 17:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neked és a párodnak kell érezned. Együtt. Sajnos nem elég, ha az egyik szeretné, a másiknak is akarnia kell.

Személy szerint nekem nem tetszik, amikor két ember 4-5-6-7 éveket járnak együtt. Főleg azért nem, mert sok ilyen járás mögött az a jelmondata áll, hogy "nem akarok elköteleződni túl hamar". Persze az ilyen emberek észre sem veszik, hogy már rég elköteleződtek...


Más, ha tényleg anyagiak állnak a háttérben, és ha a párnak esze ágában sincs megházasodni, mert nekik így jó.


Számomra azért fontos a jegygyűrű, mert ezzel a szívem választottja azt tudatja, hogy igenis velem képzeli el az elkövetkezendő 40 évét. Ez egy szimbólum, ami túlmutat a valóságon. A szó ebben az esetben számomra nem elég. Kell a cselekedet, a tettel bizonyítás is, ami egy leánykérés képében tökéletesen testet ölt.


24/N

2011. okt. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ezt nem lehet belőni évekkel. Kapcsolat és egyén függő úgy gondolom.

Vőlegényem 1,5 év után kérte meg a kezem, augusztusban. Igaz már hamarabb tudtuk, hogy mi együtt akarjuk leélni az életünket, a másikkal akarunk családot alapítani.

Ha tehetnénk mi már jövőre megtartanánk az esküvőt, de sajnos az anyagiak miatt, meg elsőnek inkább házat akarunk venni. Ami jövőre lesz, és majd azt követő évben 2013-ban tudjuk csak megtartani az esküvőt.


21 éves menyasszony

2011. okt. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet ezt években mérni. Vannak, akik néhány hónap után eljegyzik egymást, mások évekig együtt vannak és mégsem.


Ami a gyűrűt illeti, ez szintén ízléstől függ. Nekem egy sima ezüstgyűrűm van, egyik kollégám pedig egy bizsuval kérte meg a felesége kezét, amin volt egy kis kövecske.


A kapcsolat pedig akkor jut el a következő szintig, amikor mindkét fél úgy érzi, hogy a járásból már elég volt. Ilyenkor jön az összeköltözés, vagy az eljegyzés, vagy mindkettő egyszerre. Ez érzelem és bizalom kérdése is egyben.

2011. okt. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Attól függ,ki hány évesen jön össze a párjával.

Pl aki 16 évesen-az nyílván még 4-5évig simán csak "járhat",és még iskolába is ugye ( XD )


Mondjuk az én környezetembe,aki 16-18évesen komoly kapcsolatba került,az 3-4-5év után szakított(mikor már pl esküvőt terveztek és együtt is éltek).


Az meg elég fura,ha két 18 éves eljegyzi egymást(és nem azért,mert a nő állapotos lesz)...


A suli végeztével(20-23fölött),mikor már mindkét felnőtt ember kenyérkereső,szerintem 1év után már lehet eljegyzést tartani!De akkor már jobb együtt is élni.


Én speciel szintén nem hiszek abban,hogy már 5-8éve együtt vannak és még csak egy eljegyzés sem volt.(bizony elég egy pár ezer ft-os kis ezüst gyűrű is!!!!,nem kell felhajtás!).

A másik.Ha már eljegyzés van,akkor úgy ILLENE,hogy az eljegyzéstől számított következő nyáron már esküvő is legyen.Én biztos nem lennék 3-4évig menyasszony.(milyen már?!).


Szintén egy 24 éves N.

2011. okt. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Én és a párom 9 éve vagyunk együtt és nem volt eljegyzés.Nem is élünk együtt, mert mindketten küzdünk azért, hogy komolyabb karriert építhessünk fel magunknak, ami mellett viszont nincs idő dolgozni.A vizsgákra való készülés sokszor napi 8-10 órát vesz igénybe.

Viszont olyan nehezen tudom elképzelni, hogy pl. már 15 éve leszünk együtt, és akkor is csak járunk.

Imádom Őt, senkit mást nem akarok az életemben, de nagyon szeretném, hogy azt az együtt töltött sok évet valamivel megünnepeljük úgymond, hogy legyen valami, ami azt mutatja, nem csak két tini vagyunk már.

De lehet, nem is kell semmi.Nem tudom.Olyan megosztóak manapság a vélemények az eljegyzéssel kapcsolatban.Valaki azt mondja, ha szeret, szeret gyűrű nélkül is, valaki pedig azt, hogy ha annyira nem számít a gyűrű, akkor miért ne lehetne felhúzni az ujjra.

Én érzelmi okokból vágyom rá, hogy legyen valami jelképe annak, hogy hozzá tartozom, még ha esküvő nem is lenne.

2011. okt. 15. 23:08
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem van értelme az eljegyzésnek és a gyűrűnek is. Amikor a párom megkérte a kezem, nem volt gyűrű. Később persze pótolta :-)


Az eljegyzés valóban jele annak, hogy a kapcsolat egy magasabb szintre lépett. Azt hogy ez mikor következzen be, nektek kell érezni. Viszont soknak tűnik ez a 9 év járás, így minden nélkül... De ez lehet hogy csak nekem tűnik annak :-)


Esetleg beszéltetek már erről?

2011. okt. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kereszt szüleim példáját hozom: 2 év után eljegyezték egymást, majd 13 évig éltek együtt (jártak jegyben) mire 1 évvel ezelőtt összeházasodtak. Szóval így is lehet csinálni, nem muszáj egyből az oltár elé rohanni, bár a 13 évet kicsit sokallom, de még 5 év jegyben járás belefér, mert ez idő alatt bőven kiderül, hogy a kapcsolat megérett-e a házasságra és nem válnak el 3 éven belül.
2011. okt. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi 5 éve "járunk", 2 hónapja lakunk együtt. Esküvő és hivatalos eljegyzés még nem volt. Anyagi okok miatt sem, de elég fiatalok is vagyunk. Ha minden jól megy, 2 év múlva házasodunk, de szerintem még ez is ki fogja verni a biztosítékot a családban. Szóval ennyit a hosszú együttjárásról. Első évfordulónkra vettünk egymásnak egy-egy ezüst karikagyűrűt, gravírozással, összesen ha volt a kettő 5000 ft. Azóta is azt hordjuk. :)Szerintem ez szép gesztus, és az összetartozást is jobban erősíti és jelképezi.
2011. okt. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én imádnék jegyben járni, akár évekig is.És nekem is tökéletes lenne egy kis ezüst gyűrű.:)

Konkrétan az eljegyzésről soha nem beszélgettünk, de a párom sokszor tesz rá utalást.(anélkül, hogy én bármit is mondanék ezzel kapcsolatban, szóval ez nagy örömmel tölt el, hogy "nélkülem" is megfordult a fejében)

De addig is boldogon és álmodozva várom a napot!;)

2011. okt. 16. 10:37
 10/11 anonim ***** válasza:

Amikor utalást tesz rá, bátorítsd, utalj rá te is, lehet hogy csak meg szeretne bizonyosodni róla, hogy te is akarod :-)

Mi fél éve vagyunk jegyesek a párommal, olcsó ezüstgyűrűvel, még nem tervezzük az esküvőt, úgy értem, jövő nyáron biztosan nem lesz, főleg anyagi okok miatt. De a jegyesség jelképezi az összetartozást és azt, hogy magasabb szintre lépett a kapcsolat.


Drukkolok nektek :-)

2011. okt. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!