Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Bal kéz vagy jobb kéz?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bal kéz vagy jobb kéz?

Figyelt kérdés
Még nem történt meg az eljegyzés karácsonyra tervezzük de már megvan a gyűrű. Csak az a bajom , hogy mindehol, mindenkitől azt hallom hogy először a balkézen kell hordani a gyűrűt, és utánakerül át a jobbkézre. De nekem a jobbkezemen szimpatikusabb, jobban tetszik, kényelmesebb, a próbánál is arra húztam. Az gáz hogyha mi nem a balkézre húzzuk majd hanem a jobbra? És miért van ez így hogy a balra kéne, babonából? Mit tanácsoltok, mert eléggé babonás vagyok. Inkább húzzuk a balkézre ha tetzsik ha nem ???
2011. dec. 2. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Bal kézre eljegyzésnél húzzák, házasságkötésnél pedig jobb kézre. Ennyi.

Ha a jobb kezeteken hordjátok, az történhet, hogy aki ránéz, azt hiszi házasok vagytok.

Ha ez titeket nem érdekel, hordjátok a jobb kezeteken..

2011. dec. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mi is jobb kézre huztuk.Nekem nem is egy méret a jobb és bal gyűrűsujjam.

Csak megszoká,hogy esküvőkor kerül át,de semmi nem kötelező

2011. dec. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
mi is a jobbon hordjuk. Így kényelmesebb..
2011. dec. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Ha a jobb kezedre húzod, akkor szőrös lesz a mellkasod a néphagyomány szerint, úgyhogy húzd a balra.
2011. dec. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Semmi babona nem fűződik hozzá,csupán szokás. Bal kézen a jegyesek,jobb kézen a házasok viselik.
2011. dec. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, a bal kéz gyurus ujjára szokás húzni a gyurut, mivel az van valamilyen kapcsolatban a szívvel. Amúgy mostanság már szabadon eldontheto, hogy hova kerul a gyuru. :)
2011. dec. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem hordd azon, amelyik neked kényelmes. Nem hiszem, hogy sokat foglakozna más ember azzal, hogy melyik kézen horod a gyűrűdet és hogy ez mit jelent, mert a legtöbb ember rendkívül rossz megfigyelő. Még azt sem igen veszi észre, ha valaki balkezes. :)


Ha valaki konkrétan rékérdez, hogy jegyes vagy házas vagy-e, akkor először is nézd meg, hogy kinek válaszolsz (mert mi köze hozzá, minek faggat), utána ráérsz válaszolni. De soha nem kell magyarázkodni! A te kezed, a te gyűrűd és a te kapcsolatod.

2011. dec. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#4 voltam. "i", mint irónia, emberek!
2011. dec. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Elméletileg a jegyesek bal kézen, a házasok jobb kézen hordják a gyűrűt. Ha neked a jobb kézen szimpibb, hordd azon nyugodtan! Sok boldogságot!:-)
2011. dec. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen :-))))
2011. dec. 4. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!