Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Segitene nekem valaki, valami...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Segitene nekem valaki, valami kis felvilágosítást adni az eljegyzésről? Többi lent .

Figyelt kérdés

Leginkább az érdekelne, hogy mikor eljegyzi valaki egymást, akkor a lány is vesz gyürüt, vagy az is a fiú dolga? Vagy eljegyzésnél a fiúnak nem is kell gyürü? De van sok ismerősöm, akiknél mind a két félnél van eljegyzési gyürü. Hogy is van akkor ez? Melyik ujjra és kézre kell felhúzni a gyürüt? Milyen gyürüt szokás ilyenkor venni? ( gondolok ilyenkor itt ezüst, arany, stb )

Kérek mindenkit, ha értelmesen nem tud válaszolni akkor inkább ne irjon semmit.


2012. febr. 22. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Elég változó. Valahol nemszokás az eljegyzési gyűrű, rögtön karikagyűrűvel történik az eljegyzés, viszont ez szerintem azért nem jó, mert én nőként szeretném ha majd olyan karikagyűrűink lennének, ami mindkettőnknek tetszik. Ilyen szempontból nekem a kísérő gyűrűs lánykérés ötlete jobban tetszik. Ha ismered a párod ízlését, ebben nem nagyon lehet hibázni, gyönyörű darabok vannak. :) Balkéz gyűrűsujján szokás hordani, esküvő után pedig a karikagyűrűt a jobb kézen.

Olyanról is hallottam, hogy karikagyűrűvel kérte meg a lány kezét a srác, ő is hordta, aztán esküvő előtt megcsináltatták az "álomgyűrűket".

Elég változó. :) Számomra a karikagyűrű már inkább a házasság jele, így én a kísérőgyűrűre szavazok, de hogy nektek mi tetszik jobban, nem az én tisztem eldönteni :)

2012. febr. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

Először is van a kísérő gyűrű, amivel megkéred a lány kezét. Azt Te veszed neki, és meglepetés, tehát nem tud róla :)

Felhúzod - ha igent mond :) - az ujjára, ezt általában mindegy melyikre, de általában bal kéz gyűrűs (oda kerül majd a jeggyűrű is később, ami neked is lesz), vagy mellette, a középső ujjon.


Aztán, ha megvolt a lánykérés, együtt választotok egyforma karikagyűrűket (ezt mi felesben fizettük), amit meg esküvőig bal kéz gyűrűsujj, utána jobb kéz gyűrűsujj.

Ha van hivatalos eljegyzési ebéd, vacsora családdal, stb., ott lehet a karikát felhúzni, e az amolyan látszat dolog, mármint nem hivatalos, aki akar körítést neki, az csinálhat.

2012. febr. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

Általában csak a lányoknak van eljegyzési gyűrű, de sok esetben a fiúnak is manapság. ( Nekünk is volt, mert szerette volna a párom )

Bal kézen kell hordani, az a megszokott.

Az, hogy milyen gyűrűt veszel teljesen mindegy, általában 1 köves gyűrű szokott lenni, az, hogy ezüst vagy arany teljesen mindegy, pénztárcafüggő.

Nekünk ezüst volt/van, mi a karikagyűrűkre költöttünk annak idején sokat!

2012. febr. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
A fiú egy gyűrűvel kéri meg a lány kezét (ez általában köves, olyan mint a filmekben), karikagyűrűt már később ketten választanak, ami már egyforma lesz nekik.
2012. febr. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Nekünk úgy lesz, hogy a párom kövesgyűrűvel megkéri a kezemet MAJD amikor nem számítok rá :D

utána meg közösen veszünk egy pár karikagyűrűt.


21-L

2012. febr. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
42%
Az ilyen gyökerek miatt, mint te is pontoznak le normális válaszadókat... Köszi , sok boldogságot....
2012. febr. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nekem te azzal nem adsz normális választ ha elkezdesz kötöszködni a nevemmel, meg hogy milyen buta vagyok, ha nem tudom ezt meg azt ....

Ha esetleg eljutott volna az agyadig a téma akkor gondolhattad volna, hogy azért kérdezem, mert nem vagyok mindennel tisztában. És itt szerintem nem én voltam a gyökér, mert én egy értelmes kérdést tettem fel, amire Te kezdtél el kötöszködni! ennyi.


A többinek pedig köszönöm a válaszokat!

2012. febr. 23. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!