Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Nem a párom vette meg az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem a párom vette meg az eljegyzési gyűrűket, hanem az anyukáját bízta meg ezzel. Azért mondjak neki igent?

Figyelt kérdés

Ma a pároméknál ebédeltünk. Ebéd után párom és az anyja félrevonultak, majd pár perc múlva visszajöttek a nappaliba. Párom letérdelt elém, és megkérte a kezem. Majdnem mondtam, hogy igen, mikor párom és az anyja elkezdtek veszekedni, hogy nem erről a gyűrűről volt szó. Hirtelen nem tudtam mi a veszekedés célja, később derítettem ki. Párom félrerakatott egy gyűrűt amit már nézegettünk múlthét hétvégén, és tegnap későn végzett, nem tudott volna a gyűrűkért menni, ezért az anyját kérte meg. De az anyja egy másikat választott ami NEKI tetszik, és azt vette meg. Azon kívül, hogy nekem nagy, párom ujjára meg pici, nem is tetszik nekem. Párom szerint nem olyan rossz. Párom feltette a kérdést még egyszer, de az anyja közbeszólt, hogy ő már kinézte az éttermet, nézett nekem ruhát, választott nekem ruhát is (a hivatalos eljegyzéshez amin kb 30an lennének!).

Az a nő annyira felidegesített, hogy hisztis nő módjára szó nélkül leléptem. Megkértem a páromat (nem élünk együtt), hogy ne keressen ma már, szeretnék gondolkozni. Az anyja persze hivogat, de neki sem veszem fel. Mit mondjak a páromnak? Szeretnék a menyasszonya lenni, de a mai "eljegyzés" annyira rosszul sikerült, nem is tudom, megijedtem. Eddig jó kapcsolatom volt az anyjával, de elszaladt vele a ló. Ti mit tennétek a helyemben?


2009. júl. 3. 17:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Beszélnék a párommal, hogy most finoman, de nagyon gyorsan állítsa le az anyukáját. Ne válasszon helyettetek másik gyűrűt, ne foglaljon nélkületek le semmit, ne nézzen ki semmit. Pláne ne nézzen NEKED ruhát, mert az max. a te anyukád dolga, de nem az övé!!! Ezt te is megmondhatod neki, helyreteheted. Udvariasan, de határozottan!

Ha most még le tudja állítani, akkor semmi gond. Ha nem tudja/nem akarja, akkor NAGYON gondolkozz el.

A gyűrűt cseréljétek ki az eredetileg kinézett gyűrűre, anélkül ne menj bele a dologba. A blokk megvan biztosan.

A párod nem baj, hogy megkérte a mamát, ha nem ért rá és ő nézte ki a gyűrűt, de a mama nagyot hibázott és irányítani szeretné a fiát és vele együtt téged is. Ezt ne hagyjátok!

2009. júl. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Nem értem, mit kell hisztizni?! Visszaviszitek a gyűrűket és becserélitek, olyanra, ami tetszik! A banya meg menjen az éttermébe, amit választott, vegye fel a ruhát, amit választott.

Én egyébként úgy kértem meg a feleségem kezét, hogy anyám nem is tudott róla!

2009. júl. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Persze a gyűrűt a párom kicseréli egy másikra. De nem szeretnék még egy ilyen jelenetet, pedig a hivatalos eljegyzésen a párom szülei is ott lesznek. Az anyja sajnos ilyen, nem tudja befogni a száját, ha valami nem úgy van ahogy ő akarja, rögtön beleszól.

Ma pl. diós sütit akart csinálni ebédre, megkérdezte tőlem, milyen sütit ennék, mert olyat készít akkor. Mondtam, hogy mindegy, diósat ne, mert a dióra allergiás vagyok. Párommal ebéd előtt vittünk 4 db sütit a cukrászdából, ez volt az én szerencsém, mert a párom anyja DIREKT diós sütit csinált. :S

2009. júl. 3. 17:40
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Gyűrűt kicserélitek aztán kész. Te meg megmondod anyósodnak, hogy ezt meg ezt így szeretnéd, és az úgy is lesz. Mit kell ekkora sorát keríteni? Nem tudod kinyitni a szádat és ordítani egyet meg az asztalra b...ni?? szerintem igen:)))

Egyátalán mi a fenének az a hülye hivatalos eljegyzés??

2009. júl. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Hát ha úgy gondolod, hogy a párod melléd fog állni mindig majd a későbbiekben és nem az anyja mellé csak akkor vágj bele. De én most azért jól elgondolkodnék. Jól tetted hogy elszaladtál. Szerintem. Nagyon megalázó lehetett a helyzet.

De nagyon vigyázz anyukával ha úgy alakul hogy összeházasodtok. Pláne ha még előtte jól megmondod neki a magadét. Nehogy aztán dióval eltegyen láb alól. Mert én még azt is kinézném belőle.

Kicsit szemét az biztos!

De amúgy nekem is volt ilyen hogy az anyósom megkérdezte mit főzzön, ült a fotelbe és gondolkodott, aztán a végén soha nem főzte azt amit mondtam esetleg, úgyhogy ráhagytam mindig, és mondtam hogy nem tudom, amit mindenki szeret, na akkor meg az volt a baja.

Én nagyon remélem hogy jó anyós leszek majd! Bár még csak egy lányom van, de ha lesz fiam remélem a menyemmel aranyos leszek majd és nem ilyen hárpia.

2009. júl. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Először is az anyós tényleg túllőtt a célon 1 kicsit, de nem kell elítélni. A párodnak kell majd finoman leállítani.De örülj neki, hogy elfogadnak a szülei, veletek örülnek tervezgetnek. Nyilván túlzás hogy ő már választott ruhát a tudtod nélkül de szerintem jó Szívű lehet. Kicsit olvasgass ezen az oldalon és megtudod hányan vannak akik örülnének ha az anyós szóba állna velük vagy ha még örülne az eljegyzésnek.Megértelek , rosszul esett de tedd túl magad ezen.Ha választott ruhát még mindig mondhatod hogy nem tetszik.Azzal hogy éttermet is választott biztos rendesen belenyúl majd a pénztárcájába.Ez nagy dolog.Sokan nem számíthatnak rá. Elgondolkodtató vajon miért ilyen a nő? Talán a fiának mindig is szüksége volt irányításra,vagy ő az első fiú aki eljegyzést akar? Lehet hogy a fiú mindig anyukára hagyott mindent és most anyukának ez is természetes.Ha higadtan elmondod neki mi bánt biztos megérti és lehet együtt tervezgetni.(Szóval telcsit felvenni) Sokan mit nem adnának 1 eljegyzésért? Nézd kívülről a helyzetet és rá jössz nem is olyan vészes és ne hagyd hogy tömjék a fejed.
2009. júl. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék vele rossz viszonyba lenni, nem akarom, hogy egy hárpiának tartson, és a párom se örülne ha üvöltenék vele. De ha nem lesz más mód...

A hivatalos eljegyzés a nagyszüleim miatt kell. Anyagilag nem megterhelő, már egy ideje gyűjtögetünk rá. :))

2009. júl. 3. 17:49
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem vagyok benne biztos, hogy az édesanyját a jó szándék vezérli. Neki nem volt olyan, hogy hivatalos eljegyzés.

Kb. olyannak tudnám be a dolgot, hogy egy anyuka balettezni járatja a kislányát, nem azért mert a kislány akar, hanem mert az anyuka nem járhatott és ezt most a gyerekén tölti ki.

2009. júl. 3. 17:52
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az igaz,hogy nem az anyjához mész hozzá hanem a fiához.De ha már most ezt csinálja mi lesz ha házat akartok venni?Vagy lesz babátok.Lépten nyomon ki fog oktatni,hogy mit hogyan csinálj és ez megmérgezi a kapcsolatotokat is!Ha a párod kordában tudja tartani a anyját és az amit TE mondasz fontosabb neki akkor vágj bele.De ha nem akkor minden egyes vitánál egyedül leszel mert nem fog melléd állni!Akkor gondold át,hogy kell e neked a házasság vele.Vagy elég az együtt élés amiből kiléphetsz ha már nem bírod idegileg!Sajnos sok boldog kapcsolatot mérgezett már meg anyós!
2009. júl. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Leendő anyósod szerepet tévesztett. Fia legszemélyesebb dolgába dugta az orrát és még nem is hagyta abba! Teljesen át szeretné venni a hatalmat a kapcsolatotok felett. Semmiképpen ne engedjétek. Párod feltétlen beszéljen vele /ő áll hozzá a legközelebb/ és kéreje meg a teljes visszavonulásra. Ha már most uralkodni akar rajtatok, mi lesz később? Te pedig kategórikusan közöld vele, hogy a menyasszonyi ruhát rajtad és a párodon kívűl senkinek nem engeded kiválasztani. Hogy mit tennék a helyedben?! Kerülném leendő anyósomat és kizárlag a páromon keresztül kommunikálnék vele. Egyenlőre!
2009. júl. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!