Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Tudom, nem a kor számít. De...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudom, nem a kor számít. De mégis?

Figyelt kérdés

Mit gondolsz, hány évesen érik meg valaki az eljegyzésre/házasságra? Vagy te mikor érezted érettnek magad hozzá?


Nyilván a párkapcsolat minőségén áll vagy bukik a dolog, de azért talán nem ennyire egyszerű. Mi pl. nagyon szeretjük egymást a párommal, egyértelműen együtt tervezzük a jövőnket, mégsem vagyok benne biztos, hogy személyenként érettek lennénk a házasságra. Úgy érzem, hogy a kapcsolatunk már elég érett lenne rá, viszont mi még talán kicsit gyerekek vagyunk hozzá. Ilyen van? Vagy csak túlbonyolítom? :) Talán azért érzem így, mert elég fiatalon jöttünk össze, sok év van már mögöttünk, de még mindig fiatalok vagyunk.


Ugyanakkor meglepetéssel figyelem a velem egyidős/nálam fiatalabb lányokat, akik sokszor szó szerint kierőszakolják a barátjukból az eljegyzést. Akkor most ők érettebbek, mint én, mert már készen állnak a házasságra; vagy pont hogy nem, mert felelőtlenül dobálóznak gyűrűkkel, meg nagy szavakkal?


Kicsit összetettre sikerült, bocsánat!

21/L


2012. júl. 5. 11:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Jól érzed,fiatal vagy még ehhez.

1 voltam én is,akkor már 3 éves kapcsolattal,napi találkozásokkal,heti 2-3 nap együttalvással,mindennel.De eszem ágában nem volt igent mondani,pedig az ex meg akarta kérni a kezem.Még 2 évig voltunk el.

Rá 1 évre ismertem meg párom,25.szülinapomon megkérte a kezem,boldogan mondtam igent,élünk boldogan azóta is.


Nekem kellettek még évek a fejbenövéshez és egy olyan férfi is aki 2 perc alatt levesz a lábamról.

2012. júl. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Jó látni, hogy vannak még hozzád hasonlók. Én is megdöbbenek néha rajta, hogy a volt osztálytársaim már férjhez mentek, gyereket várnak, stb. 30 éves koromig én semmiképp nem nősülnék.
2012. júl. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Szerinted miért van ilyen sok válás? És még ennek ellenére is házasodnak huszonegykét évesen... Senki nem képes tanulni a másik hibájából.
2012. júl. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
A lényeg az együttélésen van. Majd meg fogod látni, hogy a házasság másnapján, egy hónap múlva és egy év múlva is pontosan ugyanolyan problémákkal kell közösen megküzdjetek, mint előtte, és az, hogy erre mennyire vagytok képesek, mennyire illetek össze, az együttélés alatt dől el. Maga a házasság már csak egy kellemes megkoronázása a szövetségeteknek, de nem lesz tőle semmi sem könnyebb vagy nehezebb, nem old meg és nem szül problémákat. Meg kell ismerni a másikat, összecsiszolódni, és ha megvan az összhang, akkor lehet házasodni. Ehhez mindenképpen idő kell, ellenkező esetben nagy-nagy zsákbamacska az egész.
2012. júl. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Egyébként azon meg külön mosolygok, mikor az eljegyzést kikövetelő ismerőseim sajnálkozva kérdezik, hogy és nálunk mikor történik már valami. :)

Pedig nincs okuk sajnálkozásra, hiszen ismerve őket elmondhatom, hogy hiába csillog a gyűrű az ujjukon, nekünk jobb a kapcsolatunk, mint nekik.


De akkor ugye nem én vagyok defektes, amiért egy komoly kapcsolatban "gyereknek" érzem magam a házassághoz?

2012. júl. 5. 12:58
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2012. júl. 5. 12:59
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az nem elég, ha úgy érzed, el tudnád képzelni őt a férjedként.

Az kell, hogy úgy érezd, nem tudod elképzelni, hogy ne legyen a férjed.

Így vagy úgy, csak legyetek boldogok. :)

2012. júl. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Pontozzatok le nyugodtan, de én 20 éves vagyok, és nemsokára házasodunk, egy éve élünk együtt, nemrég vettünk házat magunknak.

Érettnek tartom magamat ahhoz, hogy el tudjam dönteni, hogy helyesen cselekszem-e vagy sem. Esküvő után pedig már babát szeretnénk.

2012. júl. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hetes válaszolónál a pont! :)
2012. júl. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Amikor ennyi idős voltam, mint te, nekem is hosszú kapcsolatom volt. De aztán elhagyott...

Szóval utána nehéz volt felépülni, és még jött kb 10 pasi, 34 évesen mentem férjhez, de ez most szuper :)

2012. júl. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!