Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Tudom, nem a kor számít. De...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudom, nem a kor számít. De mégis?

Figyelt kérdés

Mit gondolsz, hány évesen érik meg valaki az eljegyzésre/házasságra? Vagy te mikor érezted érettnek magad hozzá?


Nyilván a párkapcsolat minőségén áll vagy bukik a dolog, de azért talán nem ennyire egyszerű. Mi pl. nagyon szeretjük egymást a párommal, egyértelműen együtt tervezzük a jövőnket, mégsem vagyok benne biztos, hogy személyenként érettek lennénk a házasságra. Úgy érzem, hogy a kapcsolatunk már elég érett lenne rá, viszont mi még talán kicsit gyerekek vagyunk hozzá. Ilyen van? Vagy csak túlbonyolítom? :) Talán azért érzem így, mert elég fiatalon jöttünk össze, sok év van már mögöttünk, de még mindig fiatalok vagyunk.


Ugyanakkor meglepetéssel figyelem a velem egyidős/nálam fiatalabb lányokat, akik sokszor szó szerint kierőszakolják a barátjukból az eljegyzést. Akkor most ők érettebbek, mint én, mert már készen állnak a házasságra; vagy pont hogy nem, mert felelőtlenül dobálóznak gyűrűkkel, meg nagy szavakkal?


Kicsit összetettre sikerült, bocsánat!

21/L


2012. júl. 5. 11:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nem korfüggő az, hogy valaki hány évesen érik meg a házasságra. Lehet, hogy valaki fiatalabb korában, mások később.


Én is 21/L vagyok, 4,5 éve a párommal, ebből 3 éve együtt élünk. Én úgy érzem, kész lennék már a házasságra is, ő pedig még várna ezzel 2-3 évet. Szerintem könnyen elképzelhető, hogy valaki még fiatalnak érzi magát ilyen nagy elköteleződésre. Egy barátnőm emiatt szökött meg a párjától, 20-21 éves korában még nem akart leragadni.

2012. júl. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy érettebbek,ezt nem tudhatja senki,mert nem ismerjük őket.A te életedben ennek most nincs helye,attól az még lehet,hogy valakinek jó döntés.Általánosítani nem szerencsés,mert mindenki más,más az életútja,más a mentalitása,az értékrendje.Majd pár év múlva gyere vissza és írd meg nekünk,hogy megbántál-e bármit is ebből az időszakból,addig nehéz okosnak lenni,hogy ki hoz jó döntést és ki nem.
2012. júl. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet...

Az együttélés csak időhúzás - ha nem tetszik tovább állok, nem is lesz belőle komoly kapcsolat....

Én voltam már házas, de ennek ellenére házasságpárti vagyok. A házasság komoly döntés, ott már nem ugrál az egyik fél sem, meg kell oldani a problémát és nem rohanok haza anyucihoz.

Szerintem nincs korhoz kötve! Ismerek olyan fiatalt aki tényleg éretten és komolyan gondolkozik, míg olyan 35 évest aki leszarja az életet és nem akar megállapodni... melyik a szimpatikusabb, a jobb?

2012. júl. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!