Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Menjek-e ferjhez 18 evesen?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bea203 kérdése:

Menjek-e ferjhez 18 evesen?

Figyelt kérdés
a baratom megkerte a kezem meg kertem egy kis idot.

2012. aug. 17. 18:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
És most mi döntsünk helyetted?
2012. aug. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%

Ha szereted, akkor persze.

Ha gondolkoznod kell rajta, az már nem Jó.

2012. aug. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Ha nagyon szereted es gondolod hogy le tudsz elni mellette egy eletet akkor igen.Am 18 evesen meg elotted all az egesz elet.
2012. aug. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne. Bőven ráértek még, én házasság párti vagyok de a mai világban nem kell sietni. L
2012. aug. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Legalább 22. éves korodig várj.
2012. aug. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Ez csak eljegyzés, nem házasság! Az eljegyzés pont jó arra, hogy még közelebbről megismerd a másikat immáron a rózsaszín köd nélkül, és megbeszéljétek a jövőre vonatkozó terveiteket. Mint azt például legyen-e gyereketek, ha igen, mennyi. Ha beteg lenne, mit tennétek? Hogyan képzelitek a gyereknevelést? Hogyan akartok majd gondoskodni az öregedő szüleitekről stb...
2012. aug. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%

2. vagyok:

Anya 19 évesen ment férjhez, van 3 gyereke és egy jó munkája. Komplet, boldog család. Nem a korral van a baj, hanem azzal, hogy gondolkozol rajta.

2012. aug. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ha most vagy 18 és most kérte meg a kezed, közel sem jelenti azt, hogy most lesz a házasság is. Sok ilyen tinikori jegyesség van, az esetek 90%-ban vagy nem lesz belőle soha házasság, vagy csak jó 6-8 év jegyesség után.


Szerintem semmi értelme igent mondani. 18 évesen házasság? Butaság. Még ha bekaptad volna a legyet, akkor szépítésnek belefér, de csak úgy natúrba? Semmi értelme. Még járjatok pár évig, éljetek együtt és ha működik, akkor lehet távolabbra tervezgetni. De ez az én véleményem, az meg a ti életetek.

23N

2012. aug. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha ugy erzed, hogy kesobb majd szeretnel a felesege lenni, akkor mondj igent, de ha meg korainak tartod a hazassagot, akkor jarhattok hosszu jegyessegben. Vagyis meg nem tuzitek ki az eskuvo napjat, hanem azt majd akar evek mulva, amikor mar tenyleg ugy erzitek, hogy eljott az ideje. Baratnomek 4 evig jartak jegyben, nincs abban semmi. Ha ugyis egesz eleteteket egyutt szeretnetek leelni, akkor olyan mindegy, hogy mikor hazasodtok amugy. Akkor kell hazasodni, amikor ugy erzed, ha most meg gondolkodoba estel, akkor raer meg, a gyuru ugyis csak a szandekot jelzi.
2012. aug. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem tisztázzátok a kérdést, kinek mit is jelent a lánykérés:

Ténylegesen feleségül kér, és rövidesen 1-2 hónapon belül házasodni akar? Vagy pedig: annyit tesz a kérdés, hogy egyszer a távoli jövőben lennél e a felesége, és adidg akarsz e a mennyasszonya lenni. Ez esetben nincs annyi elköteleződés, hanem jegyben jártok, eggyel magasabb szinten van a kapcsolat, de ha nem működik a dolog, akkor legfeljebb felbontjátok az eljegyzést. Még mindig jobb egy eljegyzést felbontani, mint egy házasságból kilépni... A másik az együttélés: mivel 18 éves vagy gondolom még nem élhettek együtt. Én kisérleti jelleggel megpróbálnám a házasság előtt az együttélést, mondjuk éljetek együtt egy évet. Ha ez jól működik, lehet házasodni. Ez már majdnem olyan mint a házasság, csak ugye nem lesz hivatalos....

A másik, hogy tisztázd magaddal, hogy mit akarsz magadtól az elkövetkező pár évben. Szeretnél fiatalon feleség, anyuka lenni, babazsúrokat rendezni, háztartást vezetni, dolgozni, házat felújítani/építeni stb.... Vagy inkább még szórakoznál, buliznál, tanulnál és mellé maradna a barátod, mint barát, de nem mint vőlegény, vagy mint férj...

2012. aug. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!