Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 24 évesen férjhez menni korai...

24 évesen férjhez menni korai lenne? Nincs különösebb életcélom, ez baj?

Figyelt kérdés
Dolgozom, és tanulok mellette levelező tagozaton. Ennyi az életcélom most. Hogy befejezzem az iskolát, majd talán egy jobb munkahelyet találni. Van művészi tehetségem, de nem tudtam kihasználni sajnos, nem hinném, hogy ezután is tudni fogom használni.
2011. dec. 22. 23:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

Most azért akarsz férjhez menni, mert amúgy értelmetlennek találod az életed? Mert azt nem fogja megoldani.

Akkor menj férjhez, ha úgy érzed, hogy megtaláltad a másik feled, akivel kiegészítitek egymást, és aki támogat a tehetséged kibontakoztatásában.

2011. dec. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem idealis.


En azon vagyok ledobbenve, hogy amikor belepek egy kozossegi oldalra sorba latom felrakva a velem egyidoseknel az eskuvoi kepeket (20-21 evesek).


Na, en ezt tartom meg korainak.

2011. dec. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%

Hm.. én 22 évesen mentem férjhez (tavaly).

Az, hogy korai e férjhez menni egyénfüggő. Van, aki már 20 évesen érett rá, van aki meg még 30 évesen se. :) Ennyi

2011. dec. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%

"24 évesen férjhez menni korai lenne?"


Nem.


"Nincs különösebb életcélom, ez baj?"


Igen.

2011. dec. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mi lehetne ennyi évesen már az életcélom. A művészi tehetségemet nem volt alkalmam fejleszteni. Mostmár mindegy. De dolgozom, és nem probléma a munka, szeretek dolgozni, az iskola sem gond (okosnak mondanak, elég könnyen tanulok). Csak nincs lehetőségem, ill nem volt, azzal foglalkozni, amit szerettem volna.
2011. dec. 23. 01:11
 6/18 anonim ***** válasza:
Próbáld azt kérdezni magadtól, hogy miért tanulsz? Miért fogsz dolgozni? Ha triviális a válaszod, kérdezz tovább: miért, miért, miért? Kiért???
2011. dec. 23. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%

Én is meló mellett diplomázom,de amint meg lesz a félrerakott pénzemen kívül egy olyan összeg,amit bátran költhetek végre arra,amire nagyon szeretném,én elfogom rá költeni.(én is művészlélek vagyok,pechemre gazdasági irányba kellett mennem,és ezzel is melózok),de fejleszteni fogom az igazi képességeimet,melyek energiát adnak,jóérzéssel töltenek el,stb.Ez a festés,rajz és a zongora....


Előbb biztonság,aztán a szórakozás.

Ez nem elég cél?


Jó nyílván a szerető család megalapítása is életünk része kell,hogy legyen,de nem minden áron.Ne ad fel a művészirányt szerintem...Sose leszel elégedett és 70évesen is azon fogsz károgni,hogy miért nem végeztem el egy rajztanfolyamot stb...Fiatal vagy,vannak lehetőségek:)

2011. dec. 23. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

A család is lehet cél szerintem, ha nem öncélú. Tehát ha nem az a lényeg, hogy ENGEM vegyenek már feleségül, ÉN hadd legyek már anya. Hanem az, hogy szeretetet adhassak, életet adhassak a gyerekeimnek, akik majd boldogulhatnak a maguk módján. Ehhez elég érettnek kell már lenni. Hogy adhassak, és ne kapjak (feleségi, anyai státuszt). :)

De akinek ez a célja, nem írja azt, hogy nincs különös életcélja. :)

2011. dec. 23. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%

Nem kell akkora életcél. Tamási Áron is csak erre jutott: "mi célunk e világban? Hogy valahol otthon legyünk benne!"

Nem tudom, milyen jellegű a tehetséged? De lehet az a hobbyd, vagy fordíthatod a majd megszülető gyerekeid javára. De ha úgy gondolod, 24 évesen sem késő elkezdeni komolyan foglalkozni egy művészettel.A festészet története számos alkotót ismer, akik 40 körül kezdtek festeni.Michelangelo 80 évesen faragta Pietáját. Igaz, hogy aztán összetörte...

Unalomból nem szükséges férjhez menni, ha érzed, hogy ő az,akkor menj!

2011. dec. 23. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%
Ne menj férjhez. Így semmi értelme. A kérdésedből látszik, hogy nem vagy benne biztos, hogy meg kéne házasodnod. Mi az, hogy nem tudtad kihasználni? 50 évesen is el lehet kezdeni festeni, gitározni, vagy bármi újat.
2011. dec. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!