Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek van ideális idő?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek van ideális idő?

Figyelt kérdés

Nyilván mindannyian mások vagyunk, de véleményetek szerint mikor (mennyi idő után) és milyen körülmények között (együttélés, munkahely stb...) "szabad" megesküdni?

Nálatok, hogy volt? Ma már másképp csinálnátok?


2012. aug. 28. 18:55
 1/9 A kérdező kommentje:

Mi három és fél éve voltunk együtt, júniusban államvizsgáztam, ősszel esdtünk. Én 22, a párom 24 éves volt. Én dolgoztam, Ő tanult (volt árvaellátásija és dolgozott mellette). Albérletbe mentünk (a szülei már nem éltek). Nagyon szerényen éltünk, minden pénzünket félretettük, de semmit nem csinálnék máshogy. :)

Rá három évre, az évben, hogy vettük az első kislakásunkat született meg a gyermekünk. :)

2012. aug. 28. 18:57
 2/9 anonim ***** válasza:
Minimum 1 év együttélés, pluszban mi meg előbb akarunk házasodni,mint gyereket. Várunk mire összegyűlik egy házra (majd nyugdíjas korunkban kb. xD)
2012. aug. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ha van szeretet meg egy 2x2 méteres szoba ahol elalhattok és azért jut egy szelet kenyérre, akkor hajrá! nem szabad megvárni azt, mig meglesz a ház, mig lesz jobb fizum, mert igy eltelnek a szép évek a fejed felett! én 19 voltam, ő 21 , ahogy befejezte az egyetmet és kapott melót megvolt a lagzi. Igaz, hogy anyósnál, de van fedél a fejünk felett, és lassan épül a kuckónk is, és nem bántuk meg.
2012. aug. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
64%
Min. egy kis közös fészketek legyen(albérlet), próbáljátok ki milyen együtt élni és ha jó akkor uccu neki! :)
2012. aug. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszolók! Köszönöm a kedves szavakat, de mi már egy ideje házasok vagyunk, gyermekünk is van. A Ti élményeitekre, tapasztalataitok voltam kíváncsi! :)
2012. aug. 28. 20:07
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor amikor úgy érzed. Ez annyira egyéntől és pártól függ, hogy nem lehet "ideális" időt meghatározni.

Van, aki 3 hónap után megesküdik és jó lesz a házassága, van, aki 8 év után, aztán fél év után elválnak...


Pl. egyelőre nem akarom elvenni a barátnőmet, pedig 2 éve együtt vagyunk és már három X-nél tartunk...

2012. aug. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

" igy eltelnek a szép évek a fejed felett!"


Mintha esküvő nélkül ma már a fiatalok legföljebb a szüleik által rendezett zsúron foghatnák meg egymás kezét... Mintha az esküvő nélkül nem is lehetne élvezni egymás társaságát. Az évek ígyis-úgyis eltelnek, és a hétköznapok minőségét nem az esküvő léte vagy időpontja fogja befolyásolni. Ettől még esküvőpárti vagyok, nem vagyok az a "minek a papír?" típus, mert az igenis szép, hogy ketten kimondjátok, hogy "igen, veled!".

De azért túlértékelni sem érdemes: megvédeni semmitől nem fog, senki jellemét nem fogja pozitív irányban megváltoztatni.


Mi párommal csak akkor fogunk házasodni, ha már gyereket is akarunk,addig meg élvezzük egymás társaságát papír nélkül.

2012. aug. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem ebben az a legfontosabb, hogy legalább egy évet lakjon előtte együtt a pár. Persze ideális esetben. Egy év együttélés szerintem sokszor többet ér, mint 3-4 év járás és ezt komolyan mondom. Azért egy év, mert ennyi idő alatt kb minden élethelyzetet megtapasztal együtt a pár, ami általában történni fog velük (szóval most nem a váratlan eseményekre gondolok), az unalmas hétköznapokat, azt amikor a másik ideges, feszült (ha nem laknak együtt, akkor ilyenkor valószínűleg nem is találkoznának), a nagyobb ünnepeket (kiderül, hogy ki hogyan viszonyul ezekhez), megtanulják együtt beosztani a pénzüket, hogy milyen érzés az, ha már nincs annyira enyém-tiéd.

Persze nem árt, ha nem anyucitól kikönyörgött pénzből veszik a gyűrűt is, ha legalább egyikük rendelkezik már önálló keresettel.

Serintem az után az egy év után jöhet a lánykérés és az esküvőszervezés, mert az egy teljesen más állapot, akkor van mivel foglalkozni, miről beszélni, szóval az szerintem nem számítható bele az előzetes egy év együttélésbe.


Soha nem gondoltam, hogy ez korfüggő lenne, vagy hogy kéne előtte X időt járni, szerintem csak az együttélés a fontos, a többi igazából mindegy. Ismerek olyat, akik szűzen házasodtak, úgy, hogy előtte egy percet nem éltek együtt és hát nem látszanak túl boldognak.

De olyan párt is ismerek, akik egy év járás (együtt laktak) után rögtön házasodtak, és ma is boldogok, ma már 3 éves a kisfiuk...

Sosincs rá garancia, hogy egy házasság mikor lesz sikeres, de szerintem fontos, hogy minél jobban megismerd a másikat és akkor azért kevesebb az esélye, hogy meglepetések érnek...

2012. aug. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem néhány napja kérte meg a párom a kezemet, 5 év után. Én most végeztem az egyetemmel, Ő még egyetemista (mesterin én is).

Most költözünk össze 2-3 hét múlva, ha midnen jól menne állásom is lenne akkora.

Esküvőt 2014-2015 re tervezzük, arra végez a párom is az egyetemmel.

2012. aug. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!