Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mennyi az ideális kor a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi az ideális kor a házasodáshoz?

Figyelt kérdés

Régen ugyebár nagyon hamar, 18 éves kor alatt elkeltek a lányok, hamar szültek is, de manapság hogy megy ez? 20-30 között? A biológiai óra ketyeg, de SZERINTETEK milyen idősen van kész az ember gyereket vállalni, családot alapítani? Manapság már azt az embert nézik le, aki 19-20 évesen férjhez megy/nőül vesz valakit. Ez jól van így?


Ti hány évesen lettetek eljegyezve? Mikor jött az első baba? Esetleg hogy érzitek, mikor ér meg rá az ember?


Előre is köszönöm! 19l


2012. márc. 17. 00:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
24%
25 fölött. Nem tudom, igazából én sosem akarok családot, de vannak ilyen 20-25 éves ismerőseim, és nem tudom elképzelni róluk még hogy családot alapítsanak. Nem azért mert felelőtlenek lennének, hanem mert más dolgokkal vannak még elfoglalva, szóba sem szokott kerülni soha hogy a közeljövőben ilyesmit terveznének.
2012. márc. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
63%
Én 18évesen karrierről álmodtam,3felsőfokú nyelvvizsgám volt!Egyetemre felvételiztem!Majd megismertem egy albán férfit,akibe 2nap alatt szerelmes lettem!Amikor érettségiztem,akkor voltam vele 1hónapja együtt!Még azon az éven decemberben összeházasodtunk!Akkor lettem 19éves is!Az egyetemet így nem kezdtem el!20évesen már terhes voltam és megszületett az első gyönyörű kislányunk!Most már a 3.al vagyok várandós,26éves vagyok!7éve vagyunk házasok...sosem hittem,hogy ez lesz az életem!De így alakult!Szerintem a házasság és a gyermekvállalás nincs korhoz kötve!Ez az egyéntől függ!Lehet,hogy már 20évesen megérettél a feladatra,de lehet,hogy még 30évesen sem!Majd alakulnak a dolgok,hagyni kell őket!
2012. márc. 17. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
Ez nem kor, hanem párkapcsolatfüggő!
2012. márc. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%

Mondanám, hogy amikor kérik az embert:))

Akkor volna értelme házasodni, mikor a munkájában az ember elért egy egzisztenciát, tehát tud a családalapításra koncentrálni. De mára fellazult minden. Vannak, akik tizenévesen összeköltöznek, aztán élnek házasság nélkül, közben már 2 gyermek is megszületik. A munkahelyi egzisztencia is vagy van, fél év múlva már nincs.

Lakást szerezni sem könnyű ma már, van aki egész életét albérletben éli, nem várhat a házasodással addig, míg fészket rak a családjának. Szóval ma nem hagyományok szerint élünk már.

Házasodni két komoly felfogású ember házasodjon, s ez valakinél már 20 éves korban bekövetkezik, más még 35 évesen is éretlen, megbízhatatlan.

Én 27 évesen házasodtam, szerettem volna már korábban, de nem találtam megbízható társat. A férjemre viszont lehetett építeni, s hosszú évek óta élünk szeretetben. De a baba jött is azonnal, mert úgy éreztem, itt az ideje, decemberben házasodtunk, s októberben megszületett a kisfiunk, 2 év múlva a kislányunk. Mint a mesében:))

2012. márc. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szívesen olvasok még véleményeket, tapasztalatokat. :)
2012. márc. 17. 07:21
 6/18 anonim ***** válasza:
84%
23 évesen jegyeztek el, 24 évesen esküvő. Babát majd úgy 26-27 évesen szeretnék.
2012. márc. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 yuda ***** válasza:
54%

Úgy gondolom más a biológia érettség és más az lelki.

Teszem azt egy lány 14 éves kortól(mondjuk) képes biológiailag szülni, de nincs meg a lelki érettsége.

Hogy ez mikor van meg egy emberenek erre nincs recept. Ismerek embereket, akik komoly és érett felfogással rendelkeznek 18 évesen, míg ismerek olyat, aki 30 felett sem az.

Egyébként vicces amit valaki írt, de van benne igazság: az ember lánya akkor házasodik, ha megkérik :D


Abban nem értek egyet, hogy egzisztenciálisan rendben kell lennie az embernek, legyen lakása, autó, stb.

Úgy vélem, ha van két szorgalmas ember, akik akarnak dolgozni, nem lusták, vannak céljaik, akkor erre lehet építeni, mert meg fogják találni mindig az utat.

2012. márc. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
14%

24- eljegyzés

26 -házasság

29 -szülés

Az ideális kor mindenkinél más, kapcsolata, életútja függvénye.

Nőknél: kb. 28-34-ig

Férfiaknál: 30-36-ig

2012. márc. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
30 esküvő 31 33 35 gyerek
2012. márc. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
16%
20 évesen jegyeztek el...24 évesen volt az esküvőnk... azóta eltelt 3 éve, gyerek még nincs és a váláson töröm a fejem. aki jót akar, ne házasodjon meg...felesleges! 27/nő
2012. márc. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!