Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Biztos feltették már ezt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Biztos feltették már ezt a kérdést. Mi a különbség a kísérő gyűrű és az eljegyzési gyűrű között?

Figyelt kérdés

A szüleimnél úgy volt, hogy apám eljegyzési(köves) gyűrűvel kérte meg a kezét, az esküvőre csináltattak jegy(karika)gyűrűket és apukám évekkel később kísérő gyűrű néven ajándékozta meg még egy köves gyűrűvel- ez amolyan hobbi gyűrű.


Ahogy látom, ezen az oldalon sem nagyon tudja senki, de leugatni a másikat mindenkinek megy.


Előre is köszönöm a segítséget.


2012. szept. 3. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Magyar szokások szerint a kísérő gyűrűt a jegygyűrű mellé ajándékozzák. Eljegyzéskor mindketten karikagyűrűt húznak az ujjukra. Más eljegyzési gyűrű magyar szokások szerint nincs.

Ma divat Amerikát utánozni, és egy köves gyűrűt adni a lánynak eljegyzési gyűrű címén. De ez nem eljegyzés,csak egy ékszer az ujjon. Aki köves gyűrűt visel,azt nem hiszik menyasszonynak. Köves gyűrűt egy nő bárkitől kaphat,vagy éppen vehet saját magának is.

2012. szept. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Én úgy tudom hogy az eljegyzési gyűrű, az valójában a jegygyűrű/karikagyűrű.

A kísérő gyűrű pedig ahogy az előző is írta egy köves gyűrű, amivel mostmár itt is szokás megkérni a lány kezét.

Én úgy gondolom akkor beszélhetünk eljegyzésről, ha a férfi és a nő ujján is gyűrű van (vagy legalábbis van nekik, mégha nem is hordják bizonyos okok miatt). Ha csak a nő kap egy köves gyűrűt, akkor az lánykérés, amire ha igennel válaszol, vesznek jegy/karikagyűrűt. Hallottam olyanról aki ekkor csak ezüst karikát vesz, és csak esküvőre vesznek aranyat, meg olyanról is aki kihagyja a kísérő köves gyűrűt, és csak szóban kéri meg a barátnője kezét, majd együtt vesznek karikát.

2012. szept. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kisérő gyűrű az amivel megkérik a lány kezét, ergo csak a lánynak van ilyen.

Az eljegyzési gyűrű szintén lehet a kisérő, de karika gyűrű is ami mind két félnek van.

Az utóbbit van aki csak az esküvő előtt veszi meg, de az is lehet, hogy azzal jegyzik el hivatalosan magukat a pár.


Párom egy köves (kisérő gyűrű) kérte meg a kezem, majd utánna megvettük a karikát is, azt húztuk egymás ujjára az eljegyzésünkön.


Remélem tudtam segíteni.

2012. szept. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van, ahogy az előttem levő mondta (legalábbis szerintem). Én nemrég kaptam egy több kőből álló gyűrűt, amivel párom megkérte a kezem, a jegygyűrűket karácsonyra vesszük meg egymásnak, azzal tartjuk meg az eljegyzési vacsorát szűk családi körben. Igen az oltogatás az sajnos megy ezen az oldalon, leszólni a másikat irigységből, vagy csupán rosszindulatból...
2012. szept. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
95%
A párom nem rég kérte meg a kezem köves gyűrűvel (hogy meglepetés legyen). Nemsokára vásárolunk majd karikagyűrűket, mert szerintünk is onnantól érvényes igazán csak az eljegyzés. Ez mind idáig "csak" lánykérés. :D
2012. szept. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!