Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Eljegyzési, vagy karikagyűrű....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzési, vagy karikagyűrű. Mi a különbség kinézetileg? Melyiket szokás adni Magyarországon? Milyen ár normális?

Figyelt kérdés
2011. dec. 2. 23:37
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Az eljegyzési gyűrű és a karikagyűrű ugyanaz. A kísérőgyűrűt kéne igazából eljegyzési gyűrűnek hívni.

Az eljegyzési és karikagyűrű az a kerek, ami a házasság szimbóluma is.

A kísérőgyűrű szokott általában a köves lenni.. Ha érted mire gondolok.

Az én férjem kísérőgyűrűvel kérte meg a kezem, a karikagyűrűt pedig a házasságkötéstől viseljük.

A kísérőgyűrűm 14000 Ft volt (gyönyörű szép arany gyűrű, cirkónia kővel), a karikagyűrű pedig fazontól, tömegtől függ, a mienk két színű arany (fehér és sárga), az enyémben vannak kövek is, a kettő együtt 10,5 gramm, ezért fizettünk 110000Ft-ot, ha jól emlékszem.

2011. dec. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is úgy történt, mint az előző válaszolónál.


Köves kísérőgyűrűvel kérte meg a férjem a kezem, az került a bal kezemre.


Az esküvőn pedig a karikagyűrű felkerült mindkettőnk jobb kezére. :)

2011. dec. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Legalább már ezzel is tisztában vagyok! :)
2011. dec. 3. 20:15
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
nálunk kísérő és karika is volt...
2011. dec. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
árilag...nyugati országokban a kísérőgyűrűnek illik a férfi 3 havi keresetével egyenlőnek lennie, de itthon egy is megteszi...az én kísérőm 100 000 körül volt, a karikák szintúgy, változó, ki mit engedhet meg magának. Milyen kő van benne, milyen tisztaságú, mekkora....
2011. dec. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

a feleségem kezét egy köves gyürüvel kértem meg.majd meg vettük a karika gyürüket és ez után kapott még egy kisérő gyürüt is.valamint az esküvő előtt egy hónapal kapott egy nyakláncot is.

-gyürü 14000

-karika a pár 80000

-kisérő 17000

-nyaklánc 50000

2012. jan. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Nekem is köves meglepetés gyűrűvel kérte meg a férjem a kezem, aztán együtt kiválasztottuk a karikagyűrűt, a családi körben tartott eljegyzésen ezt húztuk egymás ujjára (bal kéz, gyűrűs ujj). Az esküvőn aztán átkerül a jobb gyűrűs ujjra.


A történet hét évvel ezelőtti, szóval az akkori árak már nem relevánsak.

2012. júl. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5-ös, én ezt még sose hallottam, csak nem kell a páromnak 7500 eurós gyűrűt vennie nekem? Jobb dolgokra is el tudnám költeni azt a pénzt, igazán megteszi egy 500 eurós is, sőt, még ennyit is sajnálok egy ékszerre...
2014. nov. 8. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!