Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Fontos kérdés: Az én apukám...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fontos kérdés: Az én apukám milyen szöveget mondjon a lány apukájának a kérésnél?

Figyelt kérdés
2009. aug. 5. 21:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Ha még nem késő a dolog.


Nézz körül gyorsan a neten! Google keresésbe: vöfély, vőfélykönyv, vőfély versek, vőfély szövegek.

Nem a rigmusokat betanulni képzelem, hanem egy két mondattartalmat ellesni.


...és számolj be lécci, mert igenis klassz dolog, amit csináltok! Lehet meghitt, ünnepélyes és nagyon komoly alakalom egy lánykérés a mai világban is (bármit is dedóskodnak itt össze egyesek).

2009. aug. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
91%
nem is értem, hogy a TE apukádnak miért kellene ezt megkérdezni
2009. aug. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
96%
Ez tényleg romantikus elképzelés, ha biztosan tudod, a leányzó alig várja, hogy kezére húzd a gyűrűt, de rosszul is elsülhet, ha a barátnődnek esze ágában nem volt még szorosabbra fűzni a kapcsolatotokat.
2009. aug. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
94%
Az apukád akarja feleségül venni azt a szerencsétlen lányt, vagy te?! Kérd már meg te a kezét, ha egyszer el akarod venni, ne a fateroddal kéresd meg, legyél már férfi:S
2009. aug. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
91%
bOCSI DE EZ AZ EGÉSZ ÖTLET EGY AKKORA HÜLYESÉG!!!! mINEK AZ APÁD?
2009. aug. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
91%

szerintem az a hülyeség, hogy nincs ott a barátnőd.


az eljegyzés nem arról szól, hogy felhúzod a gyűrűt az ujjára?


lehet emglepetés. mondjuk úgy h nem vár rátok és meglepitek.


meg amúgy is, nem az a kérdés, hogy hozzám jössz feleségül? és erre ki fog válaszolni? az após?:D



én egy eljegyzésről hallottam az így szólt valahogy:

fiú (vagy az apja már nemtom) megkérte a lány kezét a lány apjától, aztán amikor igent mondott, megkérdezte a lányt, hogy hozzámegy e feleségül. felhúzta a gyűrűt, koccintottak és heló:D


bár nemtom hogy ez hogy szokás, de úgy tutira nem hogy nincs ott a lány.

2009. aug. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
44%

utolsó vagyok:

bocsi de most figyeltem, hogy tegnap már megejtettétek.


megkérdezhetem hogy mien volt?:)

2009. aug. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
48%
Ezt a hagyományt is én is hallottam. Amikor összejöttem barátommal, kb. 2 hét után mondta neki az apukája, hogyha meg szeretné kérni a kezem, akkor szóljon majd neki előre és ő megkérdezi apukámat. Előtte én sem hallottam ilyesmiről, de szerintem egy szép gesztus. És szerintem úgy ésszerű, hogyha a pár kettesben eljegyzi egymást, és utána kérdezi meg az apuka a másiktól, hogy lehet-e. Igy a lánynak sem meglepetés és nem is baj, ha esetleg otthon van. :D
2009. aug. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
no a helyzet az hogy persze hogy a fiú kéri meg a lányt, de régi szokás szerint,kérő vőfély vagy a fiú édesapja is kérheti a lányt...természetesen a vőlegényjelölt számára..kedves szavakkal, a fiú lányhoz intézett szavai után...megkérheti az apa a,, nászuramat,,,hogy ő is járuljon hozzá a fiatalok elhatározásához...szép régi szokás...és elkerülhető a sértődés..hogy az egyik család estleg nem egyszerü eljegyzést szeretne...így mindenki happy ,és fontosnak érzi magát...
2009. aug. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Tudom már régi kérdés, de akkor is szeretnék hozzászólni. Hogy milyen szöveget mondjon abban sajnos nem tudok segíteni. Már feleség vagyok, de ilyenben sajnos nem volt részem, mert már meghalt az apósom mire megismertem a fiát.

2009-08-07 00:45-ös, nem tudom nálatok mit hogyan szokás, de valóban úgy kell, hogy a fiú apja kéri meg a lány apjától a fia számára a lány kezét. Sőt ha jól tudom a fiú ott sincs a nagy alkalmokor, hisz maga a gyűrű felhúzása már ez után van (mondjuk 1-2 nappal), akkor már kettesben van az ifjú pár.

Szóval egyáltalán nem kérdezett hülyeséget a kérdező, gondolom neked már nem kell segíteni, de sajnos nem tudok annak se segíteni, akit még ezután érdekelne ez a téma. Viszont ezt mindenképpen szerettem volna leírni.

2010. júl. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!