Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ti eljegyeznétek a helyemben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti eljegyeznétek a helyemben?

Figyelt kérdés

25F vagyok. Barátnőmmel most leszünk másfél évesek, fél éve együtt is élünk. Minden szép és jó lenne, ő már pedzegeti az eljegyzést... csakhogy szám szerint én lennék a harmadik vőlegénye, és ez nekem nem igazán tetszik. (Az előző kettővel szakított, mielőtt megismertem volna.)


Végül is megtehetném, hogy eljegyzem, és tudatosítom magamban, hogy számára ez nem komoly kötöttség, úgymond nem jelent semmit, csak egy gesztus... de én nem így gondolkodom. Félek viszont, hogy megbántom. Ti mit tennétek?


2012. okt. 16. 13:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
hát azt kell megtudni, hogy az előző kettővel miért jegyzeték el egymást, és mitől romlott el. Ha nálatok ez nem áll fenn, akkor eljegyezheted aggodalom nélkül. Például lehet, hogy az előző két kapcsolata nem volt olyan jó, és így akarta őket 'megmenteni', megerősíteni. De nálad meg azért akar jegyes lenni, mert már biztosra tudja, hogy te mindenben megfelelsz neki. Ha nem ez a helyzet, én nem jegyezném el... mert ha csak egy gesztus, nem is tudom mi az értelme.
2012. okt. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Az első két vőlegényével is élt együtt??

Később szeretnéd feleségül venni???

2012. okt. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
69%

Lehet, hogy ezzel dicsekszik, hogy jegyes is volt és mégis visszadobta a gyürüt:):). Ha neki csak egy gesztus,akkor miért akarja, hogy eljegyezd? Meg kell tudnod, hogy miért váltak el az utjaik, az elõzõ 2-vel.


"számára ez nem komoly kötöttség" na ha igy fogja fel, akkor jobb,ha nem jegyzed el.

Jól van ugy a kapcsolat,ahogyan van, kötöttségek nélkül.

2012. okt. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Beszélgettünk már ilyesmikről, számára ez azt jelenti, hogy felvállalom mások előtt. De miért ne vállalhatnám fel gyűrű nélkül?


Az esküvőn még korainak tartom gondolkozni. Úgy értem, persze, ha minden rendben marad közöttünk, néhány év múlva biztosan megkérem a kezét, de nem akarom elkapkodni. Mi van, ha a házasságból is csak úgy kitáncol?

2012. okt. 16. 14:06
 5/23 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon helyesen teszed, ha vársz még a dologgal. Nehogy már ő mondja meg, hogy mikor jegyezd el, azt majd Te tudod! Ha most eljegyzed, akkor nem sok idő múlva úgy fog irányítgatni, ahogy neki tetszik. Mondd meg neki, legyél férfi a talpadon, hogy el fogod jegyezni, ha úgy érzed, hogy eljött az idő, de addig ezt szóba hozni is felesleges. Te legyél a főnök a kapcsolatban, ne hagyd, hogy ilyen játszmákba belevigyen. A másik két vőlegényt is lehet, hogy azért hagyta ott, mert tudta őket rángatni, és kiszeretett belőlük. És igenis, költözzetek össze, ismerd meg jó alaposan, amíg eljegyzed, mert egy házasságból már nehéz lesz kimászni.


Ha meg neki máshogy nem megy, és köti az ebet a karóhoz, hogy vagy gyűrű vagy semmi, akkor viszlát.

2012. okt. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
87%
Akkor jegyezd el,ha te is úgy akarod.aAmíg nincs szó házasságról,addig fölösleges a külvilágnak játszani.
2012. okt. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak egy gesztusnak tartja az eljegyzést, akkor felesleges megkérni a kezét. Nem kell egy gyűrű ahhoz, hogy felvállalj valakit! Ráadásul az erőltetett eljegyzés nem hiszem, hogy jóra vezetne. Majd akkor megkéred, hogyha Te elérkezettnek látod az időt rá, amikor úgy érzed, hogy most van ez a pillanat.
2012. okt. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Lehet csak gyűjti a gyűrűket és beadja a zaciba :D

Ha ki kellett írni ide,akkor szerintem még nem állsz készen!Érezni fogod mikor kell,mikor a szíved sugallja,akkor! :)

Ne egy gesztus legyen :) Ne másért tedd,mert más ezt akarja :) Azért tedd mert te akarod! :)

2012. okt. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg az előző kapcsolataiban is ugyan ez volt a helyzet..gondolom hisztizett hogy megkérjék a kezét,de gondolom ott is még korainak találták.A barétnőd az a fajta akinek teljessen mindegy hogy ki,de valaki végre kérje már meg a kezét neki ez a lényeg.Hogy te mit akarsz az már őt marhára nem érdekli.Az is lehet hogy megkérnéd a kezét,akkor szépen pár hónap után lelépne,mind ez azért van hogy elmondhassa hogy bizony neki már megkérték a kezét és hogy ő milyen jó caj és nő ezáltal.Teljessen egyértelmű,ha egy nő ennyire erőlteti az eljegyzést és nem várja meg amíg a férfi lép ott valami mindig bűzlik,és ott nem kettőtökről szól ilyen esetekben,hanme többynire a külvilágnak,barétnőknek stb.de legfőképpen önmagáróé szól ez az egész.Én biztos hogy nem kérném meg neki egy jó darabig,még tuti 1 évet várnék,ha addig melletted marad,akkor megkérném,de elöbb semmi esetre sem.Azért mert ebben a helyzetben ahogy az egyik hozzászókó mondta,te alárendelt szerepben kerülhetsz,mert úgy érezheti hogy ahogy ő füttyent te úgy ugrálsz.Na ezt a hibát ne kövesd el,mert sanyarú sorsod lesz.Ez jó tanács volt részemről.
2012. okt. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor jegyezzétek el egymást, ha mindketten komolyan készen álltok a házasságra.
2012. okt. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!